• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    KEITHHSTER
    KEITHHSTER --- ---
    Díky všem za rady ale uninstall .. tohle neee :))
    MVEK
    MVEK --- ---
    WRONSKI: Yep, vůbec tahle stránka v Dragonfly vypadá hrozně divně (jako köd), podle ní tam je i odstavec a číslovaný seznam v elementu H2.:-)
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    Dragonfly je podrazák :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    WRONSKI:
    ale teď se dívám že na webu mám: <a name="55"></a> ale přes dragonfly vidím <a name="55"/>.

    takto bez mezery a nepárově. Divné že si to taktpo přebere ale když jí to podstrčíš tak hajluje... :o)
    ADAM
    ADAM --- ---
    WRONSKI: jo, máš pravdu.
    <a /> taky nevzala. musel jsem napsat <a></a>

    a to už mě překvapilo dost. ach ta paměť.
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    KOC256: Jo, taky mi to tak přijde hezčí .)
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    MVEK: Nejen mezera. Opera zřejmě neakceptuje "nepárovou" formu. Když <a /> nahradíš <a></a>, chová se to normálně.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ADAM:
    já ji píšu všude. přijde mi to "hezčí" když je to přehledně oddělené:)
    ADAM
    ADAM --- ---
    ja myslel, že ta mezera se tam dělá jen kvůli nějakýmu starýmu exploreru.

    ale shodou okolností jsem dnes psal <a name=""/> a při kontrole jsem zjistil, že to neukončilo. tak jsem tam prdnul mezeru a bylo to OK.

    dost mě to překvapilo, protože třeba u <br/> (ani jinde) nikdy mezeru nepíšu.
    MVEK
    MVEK --- ---
    WRONSKI: Jestli myslíš to <a name="..."/> tak ano, tam zřejmě před lomítkem má být mezera. Protože to takhle neuznal ani validátor W3C, ačkoliv jinak je to korektní ukončení párového tagu.
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    MVEK: Build 1065 --> 12.00 pre-alpha

    IMHO se Opeře nelíbí tvar <a/> a chová se tak trochu jakoby nebyl uzavřen tag H2 pro účely výpočtu velikosti písma (1.45em) - velikost se pak tak trochu násobí a občas se to tak trochu blbě vykreslí. (U buildu 1065 je to poznat, když to označím myší.)
    MVEK
    MVEK --- ---
    WRONSKI: Vida, stará verze to zvládla lépe, zajímavé.
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    MVEK: Ne. (1065/XP)
    MVEK
    MVEK --- ---
    Ok, nahlášeno.
    Ale jinak jsem z toho nějak zmaten.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    MVEK: ano.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MVEK: Jop, taky.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Krom toho, že jsem zjistil, že Opera Dragonfly je asi taky "zabugovaná/zafeaturovaná", protože zrovna tady zobrazí kód špatně, autoři stránky zjevně udělali [a name="bla"/] bez mezery mezi uvozovkami a lomítkem, takže to není správný párový tag. Ale Dragonfly si tam domyslí ukončovací tag kdoví kam.
    Nicméně FF FireBug ukazuje také zvláštní věci. Ten kód je prostě nějaký ujetý:-). Už mi z něj jde hlava kolem a kašlu na to.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Rychlý dotaz, než nahlásím Opeře nefunkční stránku:

    NetBeans groovy start... - také se vám třeba nadpis H2 "Calling Groovy from Java" (ke konci) zobrazuje přes sebe (slova přes sebe)?
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    IMHO jsou, protože ta šipka je tam zbytečná.
    EXTAZYK
    EXTAZYK --- ---
    LUDO: jejda, diky ti... chjo.. jsou normalni? :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam