• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    čau, Opera mi na Archu padá asi tak často, jako když padají zralý jabka. Zásuvné moduly mám vypnuté, unite vypnuté, turbo vypnuté, akorát Opera Link jede. Dělá mi to na obou počítačích (jeden je 32bit, druhej 64bit) a dělá to jenom tak z ničeho nic (i když mám Operu někde vzadu) a taky když Operu vypínám.

    Jdu se nasnídat a pak budu googlit.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    ELESDY: hmm skus daco ako Pandora Recovery...
    MVEK
    MVEK --- ---
    Najednou plně nefunguje blokování pluginů na vyžádání (kliknutí na to šedé kolekčo s play).

    Třeba na příšerném novém webu Hollandia Clubu (jogurt) se mi nanatáhl jen jeden rámeček v pravém sloupečku, jinak vše a je to přitom Flash.
    JCK
    JCK --- ---
    GIBON_FIODOR: mne teda v old looku jde uploadovat bez problemu... v novym ne.
    MVEK
    MVEK --- ---
    GIBON_FIODOR: Už kolikrát jsem měl s Docs problém, a tak prostě to je jedna z mála věcí, které v Opeře nepoužívám:-(
    GIBON_FIODOR
    GIBON_FIODOR --- ---
    V google docs mi nejde uploadovat, resp. pri kliknuti na upload se mi zobrazi jen toto:

    stejny je to se starym vzhledem. Zkousel jsem to v jinych prohlizecich a tam se mi zobrazi nabidka, kde je mimo jine, ze chci uploadovat file s pc.

    Potkal se uz s timto taky nekdo nebo vi nekdo co s tim?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MVEK: Aha, výborně, to funguje. Díky!
    MVEK
    MVEK --- ---
    Já tedy nevím, co si mám představit pod pyskováním, ale mám v 11.52 a delší dobu předtím tento řetězec: http://www.mapy.cz/?query=%s

    Akorát ještě v search.ini souboru jsem musel na radu některého fóra změnit kódování, aby to bralo diakritiku.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    OTZ: Protože mapy.cz používají #hash a nikoli ?query k předávání parametrů; #hash je client-side, tedy se běžně neposílá v requestu; když si ho tam dáš natvrdo, Opera ho pošle a bude pyskovat server, že je to naplatná syntax (protože je). Dosud jsem nenašel vhodné řešení :(
    OTZ
    OTZ --- ---
    proč mi nejde na mapy.cz vytvořit vyhledávač, neví někdo? 11.52
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Btw zkouseli jste uz Labs build Opery, ktery ma podporu webkamery nativne v HTML5? S touto ficurou bude mit Opera 12 skore 366+9 v HTML5test..

    A pokud nahodou dodelaji i ten Drag&Drop API. ktery uz vsechny ostatni browsery maji, tak dokonce 386+9 :) ... Chrome na druhem miste s 344
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    aspon je ftipna :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Z diskuze o HW akceleraci u Opera 12 alfa :D
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    PISKVOR: jj, to je mi jasne, myslel jsem jestli nema neco ve stylu certificate patrol :) Prece jen, Opera me uz mockrat prekvapila tim, ze umi v zakladu neco, na co jsou jinde potreba pluginy :D
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ADMIX: Neumí, a z ostatních prohlížečů to "umí" jenom FF přes plugin Certificate Patrol; jinak se náhrada jednoho validního certifikátu jiným bere jako normální stav.
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    Diskuse ve vedlejsim klubu me prinutila zamyslet se nad tim, jestli opera umi zobrazit varovani pri zmene https certifikatu, i kdyz novy bude validni ... umi? :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    V Opeře 12 bude Drag&Drop... pokud jsem to pochopil správně:
    "HTML5 drag ‘n’ drop has yet to make an appearance for example"
    New standards support in Opera 12 alpha - destroy/dstorey
    http://dstorey.tumblr.com/post/11455691366/opera12alpha
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    tesim sa na GUI cez GPU, som zvedavy, ale na testovanie alphy cas nemam. takze dufam, ze to bude coskoro aj v dakej ostrej :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Vyšla oficiální Opera 12 alpha - podpora HW GPU akcelerace, WebGL, HTML5 parser, plná ECMAScript 5 podpora, mikrodata
    346+9 bodů v HTML5 testu :-O
    Opera Desktop Team - Introducing Opera 12 alpha
    http://my.opera.com/desktopteam/blog/2011/10/13/introducing-opera-12-alpha
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam