• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Aniž bych těmhle věcem rozuměl, je to tak, že se vykašlou na něco co roky budovali, a postaví celej prohlížeř na něčem úplně cizím?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    BRADA_CZ: Jsem docela zvedavy, jak Opera s WebKitem dopadne. Pokud to prinese vetsi kompatibilitu webu, mensi padani a stejne dobre UI, jako ted, tak sem s tim!
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Tak chyba se opakuje. To samé se děje i v RC verzi. Zkusil jsem čistou instalaci s novým profilem a to samé ... sakrble.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    ja som si zas pre zmenu teraz vsimol ako mi opera zmrsila tien v mejl klientovi;



    myslel som si, ze je to tym, ze mam pustenu PS, a dve aplikacie sa pobili o vyuzitie efektov cez GPU, tak som obe vypol / zapol, aj ked mam vlastne v opere GPU akceleraciu vypnutu.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    KEVIN00: Přijdu domů z práce a na desktopu ta samá "featura" jako na notebooku ...
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Vypnul jsem všechny doplňky a fungovalo to, zapnul jsem jeden z nich a bylo jedno jakýkoliv a nefungovalo to. Spravil to reinstall s přenosem profilu a čistou instalací doplňků. Asi se jí něco nelíbilo. Poslední dobou dělá Opera zajímavé "kouzla".
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Nemáš nainstalovanej Adblock nebo tak něco?
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Dneska mi přestala Opera otvírat weby:
    "Blokovaná webová adresa
    Adresa http://www.xxxyyyzzz.cz je blokována funkcí pro blokování obsahu.
    Chcete-li blokování zrušit, klepněte na stránce pravým tlačítkem, zvolte "Blokovat obsah" a klepnutím na tlačítko "Podrobnosti" upravte seznam blokovaného obsahu."
    V Blokovaném obsahu není zobrazen žádný web.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    WRONSKI: Paráda, děkuji. Jsem to pořád nemohl nikde vykouzlit :)
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    KEVIN00: Ctrl+F12 / Advanced / Shortcuts : u Keybord setup kliknout ne edit / do hledacího políčka zadat "enter ctrl".
    LUDO
    LUDO --- ---
    BRADA_CZ: dobrý krok pokiaľ zachovajú celkovú funkčnosť browsera
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Neví někdo kde v Opeře změnit, pokud to lze, kombinaci kláves, kterou se zadává uložený login ?
    KOKES
    KOKES --- ---
    OCTOPUSS: a tak je to i logicky správně. Do adresního řádku patří historie a ne bookmarky:-)
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    ADAM: Já kvůli tomuhle (myslím) hodně dlouho neupgradoval z 11.5x, ale mám nejasnej dojem, že zrovna tohle se někdy loni měnilo...
    ADAM
    ADAM --- ---
    OCTOPUSS: já to tak mám - prvně oblíbené, potom historie.

    ale jak jsem to dokázal nastavit, to už nevím :-)
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    souhlasim s tim, ze to prioritizovani je obcas neskutecne posahane. vylozene iritujici je situace, kdy do radku pisi neco, co tam pisi pravidelne uz jen z prvnich par znaku a odklepavam s tim, ze to opera dokonci.. jenze se zrovna uklepnu a misto zacatku spravneho textu napisi zacatek textu a nejaky spatny znak. protoze jsem tuhle nesmyslnou kombinaci v rychlosti odeslal, opera si ji zapamatovala a nasledne je pro dany text naseptavani naprosto k nicemu, protoze prvni, co mi to hodi, je prave tenhle vadny text
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    OCTOPUSS: Osobně o této možnosti nevím. Nikdy jsem ji ani nevyhledával, abych řekl pravdu. Záložky mám v postranním panelu + aktivace rozbalovacího menu. Tak Ti více bohužel neporadím.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Moment, to chcete říct, že neexistuje volba, která bude řadit bookmarky před historii?
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    OCTOPUSS: Ještě by Ti mohlo pomoci navrácení rozbalovacího seznamu zadaných adres v adresním řádku:
    Zobrazení šipky pro funkci Zobrazení zadaných výrazů:
    opera:config#UserPrefs|ShowDropdownButtonInAddressfield -> povol Show Dropdown Button In Addressfield.
    Úprava historie zadaných adres/výrazů:
    opera:config#UserPrefs|MaxDirectHistoryLines -> Max Direct History Lines = číslo, které bude udávat počet zadaných adres/výrazů, které si bude prohlížeč pamatovat.
    Nastavení počtu zobrazených adres/výrazů:
    opera:config#UserPrefs|TreeViewDropDownMaxLines -> TreeView DropDown Max Lines = číslo, které bude udávat kolik výrazů chceš zobrazit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam