• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    KEVIN00: možnost vnoření do složky, složku ve složce nelze vytvořit

    LOL
    To je ještě horší než jsem myslel :D
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    OMNISLASH: Neexistuje v prohlížeči správce záložek. Veškeré záložky, které chceš mít uloženy mohou být umístěny pouze ve SpeedDialu (možnost vnoření do složky, složku ve složce nelze vytvořit) či v tzv. úschovně (uschovávají se zde odkazy na tebou uložené stránky).
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KEVIN00: doma mam stale Operu 12 a az na obcasne problemy s Flashem beha stale v pohode.
    V praci mam Chrome, ktery na tech mych asi 20 bookmarku staci.
    Rad bych v praci presel na novou Operu, ale zatim to porad vypada jen jako nejak etechnologicke demo.

    OMNISLASH: jo, zadne bookmarky, jen "Stash", coz ma si fungovat jako "seznam videi, ktere semi libily na YouTube". Take se uchovavaji, ale skoro nikdo se do toho seznamu nikdy nediva.
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    stale o tom ctu, ale stale tomu nejak nerozumim. jak jako nema bookmarky? jsou nejak spatne organizovane? preci neni mozne, aby v roce 2013 nemel prohlizec bookmarky vubec zadne
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    NECROMAN: Já s tím nyní bojuji, musím je tam všechny ručně nahrcat, což je tak na 15 let :D

    BTW Funguje jako ve staré Opeře, že když přenesu bookmark.db a bookmark.db-journal na jiný počítač, tak tam budu mít stejné bookmarky ?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Vysla Opera 16 stable a vydrzela na mem PC asi 5 minut, nez jsem zjistil, ze stale nema bookmarky, uninstall.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KEVIN00:
    jo ta sprava zalozek zacina u me probublavat k jednomu z nejvetsich minusu...
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    KOC256: Aha ... chci Operu vyzkoušet v běžném provozu, abych zjistil na 100 % jestli se s ní "dá žít či nikoliv" a zjišťuji, že správa záložek je opravdu tou největší slabinou. Chci vidět všechny záložky v SpeedDialu, to bude chaos. A když vezmu v potaz, že nelze importovat a vše se musí zadávat manuálně, tak to je hooodně velký "opruz" :/
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KEVIN00:
    tam nejsou, jen v speed dialu...
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    LUDO: Omlouvám se, jedná se právě o v16. Klasickou mám zvládnutou :)
    LUDO
    LUDO --- ---
    KEVIN00: a v ktorej verzii? v12: Shift+F12 -> Toolbars -> Bookmarks bar
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    BTW Dá se v Opeře někde zapnout lišta záložek ? Asi jsem slepec ...
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    KOC256: lebo sa mi stalo to iste :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOC256:
    proc +1?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOC256:
    třeba mi právě zmizely napříč weby ty usernames...

    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Každopádně to nic nemění na fakt, že mě Opera 12 už fakt vytáčí.
    16 bude nejspíš vypuštěná relativně brzo, tak jsem zvědavej, kdy můžeme čekat 17.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Problém v ICQ to fakt není, a občas to i funguje, ale obvykle ne.
    V default programs je většina nastavení (pro internetový věci) šedivá, a nejde změnit. Možná je to bug v IE10 (nebo nějaká prasečina, která dokonce funguje tak, jak Mrdkosoft chtěl), nevím.
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    OCTOPUSS: Opera žádné asociace nedrží.

    Jen pro drobné vysvětlení, jak to funguje. Když se z programu má otevřít soubor, tak ho dáš jakoby spustit. Operační systém se podívá na to, jaký program s tím máš asociovaný a pak spustí ten program a jako první parametr mu předá cestu k souboru, který má otevřít.

    Pokud ICQ, nezávisle na nastavení systému (neboli defaultní prohlížeč máš nastaven správně), vytrvale otevírá vše v IE, tak to znamená, že vývojáři místo toho mechanismu nahoře použili to, že rovnou volají IE a jako parametr mu dají cestu. Udělat toto je snadné, kde se najde IE, je pevně dané. Tenhle přístup byl naprosto běžný ve starších aplikacích, z doby, kdy lidem nevadilo, že se něco otevřelo v IE. Tipnul bych, že používáš nějakého archaického klienta.

    Pokud ti opera je schopna otevřít nějaký soubor (dvojklikem, či přetažením souboru na zástupce opery), tak už není žádná chyba v opeře. Ona nepozná, kdo to dělal a přijde ji to vše jako úplně stejné. Pokud ti tohle půjde, tak jen zkontroluj, jestli máš správně nastavený defaultní prohlížeč (ve W7 je záložka Default Programs, kde to můžeš pořešit) a pokud ani to nepomůže, tak si běž stěžovat do auditka o ICQ :))
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    VOJPA: normalne oznacis v open okne 2~X priloh a on ich prida?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    OCTOPUSS: To je jen takovej humot - posledni dobou slysim nejvic skuhrat uzivatele windowsu :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam