• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    věřím, že tu sledujete děje ve světě browserů, a protože tu není obecně "browserový" klub, přispívám sem. definitivně musím opustit svět opery, protože ta nová se mi nelíbí (spíš principielně, proč používat chromeru, když je tu chrome?) a ta stará už prostě nezvládá (např. facebook), a teď hledám, kam se přimknout. nechci zažít, že za dva roky mi ten browser zase "zrušej", a tak se rozhoduji mezi dvěma: jaký browser je vhodnější z hlediska "žraní" systémových prostředků (procesor, paměť) k použití na ne úplně nejnovějším (4 roky starý, 4 gb ram, windows 7, často hodně tabů otevřených) počítači? chrome nebo firefox?

    z hlediska funkčnosti se mi chrome líbí víc (poté, co udělali s firefoxem v poslední verzi, a vzhledem k tomu že ani ff ani chrome nemají a neumí nativně synchronizovat speeddial), ale je víc "evil" (google), a mám subjektivní dojem, že je paměťově náročnejší?

    // jinak teda M2 mail klient považuju za geniální v jeho rychlostia jednoduchosti (vyhledávání), a naprosto tak souhlasím s id ADAM a modlím se, aby jej udržovali aspoň pár let....
    ADAM
    ADAM --- ---
    když jsem thunderbird zkoušel naposled (tak 5let?), tak to bylo neskutečně neefektivní a pomalé. ale tak možná už to taky je dneska lepší, třeba ho i vyzkouším..
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    mne tedy hledani prijde famozne rychle i v thunderbirdu. ten rychly filtr tam, ten nema chybu
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    ADAM: bohuzial, samostatny opera mail je bugovejsi ako ten v starej opere.. ale ano, pouzivat sa da.
    ADAM
    ADAM --- ---
    hmm, já si mailovýho klienta nemůžu vynachválit. přecijen vyřídím tisíce emailů měsíčně a opera má famózní (rychlé) vyhledávání a třídění.

    takže si toho samostatnýho asi určitě nainstaluju.

    no a operu se pokusím řešit doplňkama v chromu nebo nové opeře.
    firefox mi nikdy nevyhovoval, ten ani nebudu zkoušet.
    a ten otter-browser budu pečlivě sledovat.

    máte-li někdo nějaké tipy, tak sem s nimi.
    SUK
    SUK --- ---
    ADAM: Toz mnoho jednotlivych funkci nejak nahradit jde. Spousta toho jde doplnkama v firefoksech a chromejch. Mail klienta dokonce nahradi libovolnej 100x lip, pac ten v Opere zase tak za moc nestal(nestoji), akorat byl proste integrovanej, coz nahrazovalo nedostatek ficur atd...
    FI_YOU
    FI_YOU --- ---
    ADAM
    ADAM --- ---
    tento týden mi dorazí nový počítač. už tam nechci instalovat starou operu (na JS weby je neskutečně pomalá).

    máte tip na web, který shrnuje, jak starou operu nahradit? 

    (např.
    -wand nahradit last passem
    -notes nahradit ....
    -email nahradit ....
    atd..)


    +ještě tu někde byl post, ve kterém se mluvilo o pokračování vývoje staré opery. tak pokud s tímto projektem má někdo zkušenost.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    NECROMAN: nie.
    KALTY
    KALTY --- ---
    NECROMAN: Ano. Stává a kurevsky me to sere
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Nestava se vam taky, ze Opera od verze 21, kde je pouzita Aura, casto pada/zpusobuje restart sama sebe? Ja to vidim nekolikrat denne.
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    SUK: jjj o tom vim. jenze ta mi neukazuje ruzny skupiny co mam... :-(
    SUK
    SUK --- ---
    m.facebook.com a funguje paradne rychle i v preNext verzich, navic m. verze netrpi takovou demenci a UX faily, jako "full verze" :)
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    HADIAK: jak pisu. bylo provedeno. :) bohuzel .. :(
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    ja bych skusil cistu instalaciu s odisntalovanim vsetkych opier.
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    ja jsme to zkousel. i jsem cache mazal v os (ne jen z opery) po odinstalaci. tak jedine ze bych nejakou cache nekde prehlednul (a zaroven by ta cache byla sdilena pres vsechny uzivatele ...(nebo alespon bezneho uzivatele(pod kterym jsem normalne) a uzivatele s admin pravama..) )
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Je li to novym designem nepomohlo by smazani kesky?
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    HONZAF: win 7 home/pro 64b, hw tak 2~3 roky stary (2 kompy = doma/praca). verzia najnovsia stable, tabov tak akurat :) (<10, zvacsa 3~5).
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    HADIAK: jen .. na jakym systemu( os/hw) a jakou verzi ? a kolik mas otevrenych tabu ? ;) (jako .. me se nedarilo vymyslet nejaky solidni retezec na hledani v googlu .. :( )
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    hmm.. mne teda KK normalne ide a opera nepada. a to mam KK v dakom tabe viac menej skoro stale.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam