• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    REDFOX: Je to bug, který je ještě ve stable verzi, ale v nové beta verzi je již odstraněn. Upozorňoval jsem na to ještě v beta verzi na Opera Desktop Team blogu, ale do stable verze se podle komentáře chyba "přenesla". V poslední beta verzi je již problém odstraněn.
    MVEK
    MVEK --- ---
    REDFOX: Dík, hm, no jako u fór je to na houby, ale jen jedno takhle používám, kde holt ten refresh udělám.
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    MVEK: Nedávno někdo psal na Opera fóru, že od Opery 50 se weby načítají primárně z diskové cache, zatímco starší verze je načítaly rovnou ze serveru, jak je imho správně. Nastavit se to nikde nedá.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Nedaří se mi najít nastavení cachování (načítání obsahu z webu vs. cache).

    Přitom někdy v posledním roce se muselo chování Opery změnit, že mi u pinned tabs nenačte aktuální obsah po spuštění, ale musím dát F5 (což je jinak defaultní chování ve FireFoxu, kde jsem na to ale byl zvyklý, v Opeře ne). Nedaří se mi ale najít, jestli je to nastavitelné. Tak jen kdybyste to náhodou někdo někdy zkoumal, jinak se s tím sžiju.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    KOC256: ja "1" a "2" :) ale ked som bol lenivy mat druhu ruku na klabosnici, tak som to ovladal myskou takto.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HADIAK: Asi jsi byl jediny kdo taby takto prepinal :).
    Pouzivam Ctrl+Tab.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    KOC256: "minimalizovanie" tabov ako keby? to dakedy mala, teraz mi to nefunfuje. alebo stale neviem co myslis :)

    v starej opere ak si stlacil prave mysitko a tocil si koleckom, tak sis prepinal okno s tabami.

    ja som si par krat zatvoril a uz sa tak "bojim", ze aj ostatne okna co zatvaram si 2x davam pozor kam klikam :/
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HADIAK: Klikem na tam ti skoci vem uplne nahoru, druhym klikem zapatky kde jsi byl.

    Confirm mi nechybi, operu jsem si omylem nezavrel snad nikdy.

    Co myslis prepinani tabu pomoci mysi?
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    KOC256: co je "klikanie na tab se skoky", plz? :)

    a co chyba? tak napr exit confirmation window :)
    prepinanie tabov pomocou mysi...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KEVIN00: No o tom to je. Veci ktere mi nechybi ale pak jsou skvete...

    Kopirovani pri oznaceni, prepocty, ted to klikani.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    KOC256: Přemýšlím, jestli mi mimo Tab stackingu ještě něco chybí. Možná té postranní liště co vyvoláš pomocí ctrl+shift+s by mohli dát víc možností nastavení a hlavně možnost přesunout na pravou stran. Protože připnutá "integrovaná postranní lišta" je pekelná :D
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOC256:
    Asi jediná výrazná nová fičura je to klikání na TAB se skoky. Včera jsem si řekl WTF, ale dneska to už používám... Dává to smysl :)

    Pořád mi chybí TAB STACKING! :D
    KOC256
    KOC256 --- ---
    51.0.2830.26
    MVEK
    MVEK --- ---
    Nějak mi aktuální Opera stable (50.0.2762.67 (PGO)) už dvakrát spadla. Ale dva pády za poslední cca dva nebo tři dny nejsou dostatečný statistický vzorek.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    A v Opeře si pořád myslí, že TAB stacking je na hovno. A ona to je nejlepší funkce pro notorické nezavírače TABů :(...

    MVEK
    MVEK --- ---
    REDFOX: Jo, já neříkám, že ten článek je aktuální, jen jsem nečetl nic novějšího, takže klidně sem s tím, rád se poučím. Z tvé reakce mi ale nepřipadá, že by to byla výhra ani dnes:-)
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    MVEK: Odkazovat na 2 roky starý článek .. :)
    Opera VPN do verze 48 je/byla proxy s AES 256 šifrováním, včetně DNS požadavků. Nová "VPN", která je ve verzi 49 a novější, už údajně DNS požadavky nešifruje, ale nemám to potvrzeno, psal to jen jeden člověk na Opera fóru; hlavně je příšerně pomalá, od 70 - 140 kBps, protože SurfEasy prodali Symantecu a pokoušejí se to rozjet na vlastních serverech, což se jim očividně zatím moc nedaří.
    MVEK
    MVEK --- ---
    REDFOX: Jo, to je fakt, asi lepší něco než nic. I když co jsem byl na ethical hacking kurzu pro začátečníky, ukazovali jsme si tam, že pro pokročilejšího čmuchala by nemuselo být tak obtížné narušit i HTTPS spojení, když bude uživatel nepozorný atd.

    Jinak beru zpět asi svůj příklad, na co by teoreticky ta Opera VPN šla použít, na schování IP adresy asi podle tohoto článku ne moc bezpečně:
    Opera představila VPN, která vlastně není VPN. Takhle funguje - Lupa.cz
    https://www.lupa.cz/clanky/opera-predstavila-vpn-ktera-vlastne-neni-vpn-takhle-funguje/

    KOC256: Jo, a často stačí jen pustit private tab v jakémkoliv browseru, nebo právě ve spojení se skutečnou VPN, nebo asi i proxy.
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    MVEK: Ochrana soukromí při užívání nezabezpečené veřejné wifi.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MVEK:
    tak ja to treba nepouzivam vubec.

    co se tyce anket, tak zalezi jak moc jsi BFU. Bo je treba resit cookies a parametry computer fingerprint... dle toho jak moc ta anketa to ma sofistikovane...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam