• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    ADAM
    ADAM --- ---
    Půjde, ale nechtelo se mi. Nenašel jsem důvod proč z opery přejít.

    Jediný benefit: notes
    THESTOUPA
    THESTOUPA --- ---
    KOC256: jestli spravne chapu o co jde, tak to se namapovat da...

    KOC256
    KOC256 --- ---
    ADAM:
    "." pouzivam hodne. Neda se na to namapovat asi pritomne Ctrl+F ?
    SUK
    SUK --- ---
    ADAM: Pokud nechces nic nastavovat, Vivaldi neni pro tebe :) Me treba naopak jeste asi miliarda nastaveni chybi a dalsi 2 miliardy si dokazu predstavit :)
    ADAM
    ADAM --- ---
    KEVIN00: ty promichane taby pri ctrl+tab mi vadilo nejvic.

    dal trochu jine chovani pri stahovani souboru, vc. pdf (neotevre se automaticky)
    dal chybejici nejake extensions
    dal se mi zda opera rychlejsi
    dal moznosti nastaveni jsou prilis komplikovane a slozite. dnes uz chci mit vse funkci out-of-the-box, ne ladit desitky prepinacu..
    vedle address baru mam tlaciko "home", ktere je totalne nanic, ale chybi tam "speed dial"
    nefunguje vyhledavani na strance pri zmacknuti "."

    jinak velky rozdil nepozoruju,
    SUK
    SUK --- ---
    KEVIN00: To, vzhledem k tomu, kolik je aktivity tady i jinde, tak jsem spis pro prejmenovani tohoto na Chrom(e|ium)-based browsers :D
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KEVIN00:
    uvazoval jsem uz drive. jen si nemyslium, ze to ma takovou zakladnu... A stejne se to bude vzdy jen srovnavat s OP...
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    IMHO možná nastal čas, založit vlastní audítko pro Vivaldi
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    SUK: Teď jsem to vyzkoušel a nemám s tím problém. Verze 2.1.1337.17.
    ADAM
    ADAM --- ---
    SUK: ano, přesně tenhle Bug mě stval nejvic
    SUK
    SUK --- ---
    Btw, kdyz je rec o Vivaldi, objevil jsem dalsi bug. Kdyz otevru novy tab, prepnu jednou Ctrl + Tab a potom jeste jednou, tak se to nevrati na ten nove otevreny :-/ A hlasit to asi nema smysl, protoze nahlasene bugy nikdo neresi, nikdo na ne nereaguje.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    KOC256:
    Ad panel: Na PC bych to ještě možná nějak překousl, ale na ntb (a na něm trávím více času) to je nepřehlédnutelné.
    Ad rychlost: Někdy v raných verzích Opery byly provedeny úpravy co se týče náročnosti na RAM a rychlosti. K dohledání to bude na blogu Opery. Subjektivně to poznávám právě na ntb (starší hw).
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KEVIN00:
    co se týče panelu, tak mě nijak neirituje, šetří mi místo mezi TABy, kde bych si ho stejně dal. A opd doby širokoúhlých monitorů je toho místa na krajích více než nahoře/dole...

    No ten popup mi vždy rychle začal chybět. jak převod měn, tak kopírování, to je návyhové...

    Jinak by mě zajímalo,m jak může být rozdíl v rychlosti, když je jádro stejné...
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    ADAM: KOC256: Jedu na Vivaldi zhruba měsíc v kuse. Přechod v začátku byl trochu těžší. Featury jako pop-up video či pop-up kopírovat/hledat/převod měn mi chyběly na "každém kroku". Opera je i trochu svižnější, než Vivaldi. Nyní bych si zase zpětný přechod moc nedokázal představit. Vivaldi je více "nastavitelné", uživatelsky přívětivější. Rozhraní mi přijde více user friendly. Např. Co je mi platná integrovaná lišta s FB, Telegram, apod., když nejde přesunout na pravou stranu, totálně rozbije design prohlížeče a nakonec vše vypadá, jak když si přes monitor "hodím prkno". Jo, jsou to jen vzhledové věci, ale dělají hodně. Zase na druhou stranu jsem běžný uživatel, tak např. vývojářské nástroje mi nic neříkají. Featury jako např. seskupování listů a jejich přejmenování, přepnutí mezi posledně otevřeným listem kliknutím na ouško listu či boční lišta jsou návykové :) Jen ještě, aby dotvořili to menu pro pravý klik na záložku.
    ADAM
    ADAM --- ---
    KOC256: úplný maličkosti, až budu na pc, zkusím rozvést.

    Ale u opery mi nevadí snad vůbec nic. Bugy žádný nemám.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ADAM:
    muzes prosim rozvest? Co stvalo?

    Uvazuji o tom samem, jen mam aktualne hodne napilno... Jinak diky nesmyslnym bugum opery uz bych byl davno pryc...
    ADAM
    ADAM --- ---
    tak jsem asi 14 dnu zkusil vivaldi, predchod byl ok, je to hodne podobny, ale stejne me to spis vic stvalo

    vypnul jsem ho a vratil se normalne k opere.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MVEK:
    jj. Já myslel záseky obecně... ...jakože i historické...
    MVEK
    MVEK --- ---
    KOC256: Ten už mi ale funguje minimálně dvě poslední verze.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MVEK:
    Toto mě dost sejří... Ale pořád vede FOCUS při novém TABu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam