• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    MVEK
    MVEK --- ---
    REDFOX: Jasně, dík za návrh řešení. Ale addony... Považuji je za riziko, a přijde mi smutné doplňovat addony do browseru základní funkcionalitu, byť dneska už naštěstí málokdy potřebnou.
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    MVEK: Používám na to addon Set Character Encoding.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Víte někdo, jak v Opeře (nebo Chromu, v tomto vypadají nastejno, jen FF a starý IE to zvládne, Edge v tuto chvíli nemám) změnit zobrazovací kódování stránky?

    Pokud člověk najde starší weby, které nikdo neaktualizoval do UTF-8 jako třeba zapomenutou stránku http://portal.chmi.cz/...ortal/docs/meteo/om/weather_links/Pocasi/Navody/Prizemni_ozon/text_ozon.htm tak kromě toho FF a IE nevím, jak to zobrazit čitelně. Je to kódované v c1250.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    REDFOX:
    Co myslíš?
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    Oni už vlastně ani neví, co dělají... některé dobré vychytávky, které v nedávné minulosti odstranili, tam nevrátili, takže zůstávám u verze 49.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Skok o dve verze?

    KOC256
    KOC256 --- ---
    Opera GX | Gaming Browser | Opera
    https://www.opera.com/cs/gx#start
    MVEK
    MVEK --- ---
    KOC256: Vida, dík!
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MVEK: Staci kliknout podruhe a vrati te to zpatky :)
    MVEK
    MVEK --- ---
    Taky několik měsíců zvažuji, nakolik je to anomálie Opery, nebo jsem mimo já. Ale možná i týdně se mi stane, že si říkám - "tenhle tab jsem přece včera otevřený měl, ale zavíral jsem ho".
    Dneska třeba koukám, že před posledním tabem (kterým byl po spuštění automaticky otevřený Speed dial - už bych si měl tuhle featuru vypnout i doma) mám jednu z fotek, které jsem včera otevíral v nových tabech z jedné galerie.

    Pořád si nejsem stoprocentně jist, že jsem to opravdu zavřel, ale už si říkám, že tak senilní snad ještě nejsem. Možná zkusím vypnout ten nový tab po spuštění, třeba to souvisí s ním a nějakým bugem.
    MVEK
    MVEK --- ---
    KOC256: A já si naopak zrovna říkal, kdy to přibylo jako novinka, že nějak mě to poslední rok nebo jak dlouho často štve, že omylem ztratím pozici, kde jsem byl v dlouhém textu.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HADIAK:
    AHA. Tak funguje, možná nějaký zásek na jedné stránce... Sorry za poplach :)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    KOC256: beta? bo u mna funguje (60.0.3255.109).
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Přestalo fungovat, že kliknu na ouško a vyskočím nahoru... :(
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    REDFOX: Na mě "vyskočí" pouze po aktualizaci prohlížeče. "Tvrdé" zakázání jsem také nenašel, tak vždy stisknu ctrl+shift+s a "jedu" dál.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    REDFOX:
    ja moc nevim na jake streanky chodis, ale pokud se pohybuji na tech "beznych" tak mi nikde nic nevyskakuje :)
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    Koukám, že do Opery kvůli tomu chybějícímu řádku [Adblock Plus 2.0] nejde importovat většina seznamů z netu. Takže nechám uBlock.
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    KOC256: Máš pravdu, fungují stejně.. poté, co jsem zjistil, jak naimportovat vlastní filtry (v záhlaví musí být [Adblock Plus 2.0]).
    KOC256
    KOC256 --- ---
    REDFOX:
    Pokud chápu dotaz, tak napadá mě proč nepoužíváš default blokování? Přijde mi slušné a nic na mě nevyskakuje.
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    Měl byste někdo ideu, jak odstranit ikonu uBlocku z "lišty rozšíření" (vlevo)? Stále mi to vyskakuje.. když lištu schovám, zanedlouho se opět objeví; úplně vypnout nejde.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam