• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    MVEK
    MVEK --- ---
    HADIAK: Já to zatím nevypínal, ale myslím, že si ji můžeš vypnout, stejně jako i další ikony z toho panelu. Našel jsem to, když jsem na novém stroji procházel nahrubo celé nastavení.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    pozeram,ze v novej opere je daka novinka; workspace.. zatial mi to vadi, lebo ta ikonka tomu svieti :)
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    Dnes testuji různé verze od 65 do 67 a vždy se po různě dlouhé době používání vyskytne problém, že nejdou načítat žádné stránky a Opera se musí natvrdo ukončit v task manageru (Win7/32). Takže asi budu dál hledat směrem zpět, jestli najdu nějakou rozumně funkční verzi.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    REDFOX:
    přišlo to z chromia, takže asi nijak...
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    Jak řešíte v Opeře příliš malý font v seznamu hesel (když se klikne na login form)?
    Ve starších verzích Opery to bylo krásně tučné a větším písmem, teď aby na to člověk bral lupu...
    MVEK
    MVEK --- ---
    HADIAK: Já taky nerozumím, proč mi od jednoho loňského update Win10 nejde použít Edge i FireFox (asi i IE)... Obojí jako by to šlo po dial-upu.

    Takže je to zvláštní, ale jiné chování Opery na různých verzích OS mě už nevzrušuje:-).
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    coz mi pripomenulo - tato stranka:

    Retronator // Daily pixel art and gaming news
    https://www.retronator.com/

    na w7 pokazene renderovanie/nepouzitelne, na w10 korektne. ta ista opera. nechapem :)
    MVEK
    MVEK --- ---
    KOC256: Hm, jako jo, asi se mi to stane, když poklepu na nějakou tu notifikaci, že staženo. Ale promazání historie právě dneska nepomáhá. A mně to na 7kách memizí. Uvidíme, až konečně přemigrujeme na 10ky:-), nebo to mezitím opraví.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MVEK: Jo stava. Ale hned to zmizi. Je to tusim kdyz si to otevru z uloh stahovani. V minulosti stacilo promazat hotove stahovane do cista.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Asi jsem jediný, komu často ve Win (7) úloha Opery na hlavní liště zčervená jako při nepovedeném downloadu, ačkoliv jsem úspěšně soubor stáhl a uložil a i podle Opery je stažení úspěšné...?
    Otravné je, že se navíc toho červeného zvýraznění neumím zbavit jinak než restartovat Operu, což se mi v průběhu pracovního dne s mnoha záložkami a okny nechce.

    Pozoruji to nejméně měsíc, ale na vině asi bude naše firemní proxy nebo další specifika sítě.

    MESKALITO: Google Analytics? Ty mi doma fungují, jen v práci se mi žádná tabulka kromě obecného přehlednu nenačte, ale tam může být na vině jedna ze tří věcí nebo jejich kombinace: pracovní síť a přísná proxy, doplněk Ghostery nebo doplněk Privacy Badger (i když oba jsem zkusil snad vypnout).
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    mě přestali fungovat v aktuální verzi analytic, dost pruda, "nastala neočekávaná chyba..."
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    Opera prostě jako v případě (postupem času nefunkční) VPN opět nutí uživatele, aby přešli na nejnovější verzi, která všude cpe jejich partnery/reklamy a víc nefunguje, než funguje a stále řešili nějaké další problémy.
    Jinak s tím DRM je to tak, že ve verzi starší než 65 Opera při pokusu o manuální aktualizaci DRM komponenty všechny (!) soubory v profilovém adresáří widevinecdm smaže (včetně jejich starší verze, pokud tam je), tudíž přehrávání DRM obsahu pak přestane fungovat úplně všude.
    Nečekám, že tu bude někdo něco řešit, jen jsem chtěl požádat o otestování.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    REDFOX:
    OK, ale pak si tu nestěžuj. na W95 ti taky už všechno nepojede a všichni by se ti na to vybodli...
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    KOC256: Děkuji, nechci. Cokoliv od v50 je brak. Důvody už jsem tu psal a neopravili je (ani se tak nestane).
    KOC256
    KOC256 --- ---
    REDFOX:
    píšeš že máš 49, aktualizuj na 65 a neotravuj :)

    Těžko se trochu seriózně bavit o Opeře kterou si držíš 16 verzí zpět.
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    Je to větší záhada, než jsem myslel. Zkopíroval jsem si adresář WidevineCdm, nainstaloval znovu původní verzi Opery, ale pokaždé, když ji spustím, obsah adresáře mi smaže, tvrdí, že má verzi 0.0.0.0 a aktualizovat plugin odmítá.
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    MESKALITO: Mně píše číslo verze 0.0.0.0, aktualizovat nejde, takže to budu muset vykrást z jiné instalace Opery a překopírovat do profilu.
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    REDFOX: Číslo verze 65.0.3467.62, funguje
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    Funguje někomu tohle video?
    Ovečka Shaun: Ovčí procházka — iVysílání — Česká televize
    https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10130896232-ovecka-shaun/207381455560031-ovci-prochazka
    V Opeře 49 to píše, že nemám podporu DRM, přitom je zapnutá.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    a prave sa updatla na 65.0.3467.42 a video trha stale :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam