• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    SUK
    SUK --- ---
    KOC256: Lol, pamatujete taky někdo na doby, kdy Opera byl prohlížeč se spoustou zajímavých funkcí? Dneska v tom člověk ani proxy nenastaví...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Opera 69 se kamarádí s Twitterem a řekne vám, jak je venku – Živě.cz
    https://www.zive.cz/...9-se-kamaradi-s-twitterem-a-rekne-vam-jak-je-venku/sc-3-a-204575/default.aspx
    MVEK
    MVEK --- ---
    Tak už mi položka Tabs v levém panelu zmizela i na druhém počítači... Tedy já nemám na vybranou, než si tím flagem níže disablovat search in open tabs. Bez toho se k tabům z jiného zařízení nedostanu.
    MVEK
    MVEK --- ---
    FI_YOU: Díky.

    Protože to je jediný způsob, jak se na jednom počítači dostanu k zavřeným tabs nebo otevřeným tabs na jiném synchronizovaném zařízení.
    Nechápu, proč prostě v sidebaru na tomhle stroji i po dalším update nemám možnost Tabs zapnout nebo vypnout (ale vše ostatní včetně workspace, Instagram apod. tu je) a na jiném tam jsou.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    ale ta "logika". vypneme search.. a ? bum, "objavi sa" tab menu button. nezmestia sa dva? nemozu mat, ked uz su tak flagspozitivny, teda obaja flags setting? musi sa jeden zapnut vypnutim druheho? logika...
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    KOC256: aj ja v dufam stats a daky ten usage reporting.. ale.. stado nepretlacis :(
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HADIAK:
    ja se snazim duverovat v to, ze pro ty zmeny maji nejake statistiky...

    Me treba strasne zklamal Chrome/EDGE/... ze uplne nejvic pouzivane veci proste nema, nejsou pro to ani doplnky a zadne a co je nejdivnejsi, tak to zrejme nikomu ani nechybi :(
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    FI_YOU: OH. nahradit to debilnou lupou a nedat to do nastaveni ale len cez flags.
    to naozaj vyzaduje genia vo vedeni!

    thx. som zvedavy dalsim updatom co sa zmrsi.
    FI_YOU
    FI_YOU --- ---
    HADIAK: není, ale naštěstí jde vypnout a tlačítko se tím vrátí zpět
    opera://flags/#search-in-open-tabs -> disable
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HADIAK:
    Jeste stale jsem zustal u EDGE, ale toto je vec, ktera mi i v nem dennodenne chybi :(
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    pozeram, ze v novej opere uz nie je vpravo v liste ikonka na zatvorene taby :/
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MVEK: to tam je dlouhodobe. pokud nejaka stranka setrvala v nejakem nekonecnem cyklu zrani pameti, tak pomohlo jen otevreni v novem tabu.
    MVEK
    MVEK --- ---
    A mně teď zmizela z postranního panelu volba Tabs. Nevím, jak si v 68.0.3618.63 otevřít tab z jiného synchronizovaného počítače... Přitom včera jsem to na jiném počítači ještě používal.

    Ano, ve oblíbených mám stále speed dial z jiného počítače, takže link furt funguje. Ale Tabs ve volbě, co vlevo zobrazit, není.:-(
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    JAMILLOS: Ne, zas se to posralo.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Tak vlastně jeden problém s Operou začínám pozorovat poslední měsíc nebo tak. Na webu s Wordpressem se mi při upravování webu a opakovaného refreshování stránky s výsledkem stane, že se web přestane načítat (jak admin, tak výsledek) a CTRL+F5 vede jen k nekonečnému načítání.
    Přitom ve stejnou dobu to třeba na FF jede v pořádku. Takže zpočátku podezřívané výpadky hostingu nebo spojení nebudou na vině (a není to bezdrát). Ale ještě to nemám vypozorované detailně, jestli private tab funguje, nebo je třeba restartovat Operu, nebo jak...
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    JAMILLOS: Je to divný, ale možná to bylo tím, že jsem to pouštěl z ikony, co jsem měl dole v hlavním panelu. Když to pouštím normálně ze zástupce na ploše, zatím to neblbne. Že by se při aktualizaci Opery tamta ikona nějak nepropojila?
    MVEK
    MVEK --- ---
    Problémy s Operou nemám, až na to, že jsem hledal pět minut, jak si vrátit omylem zavřené okno, když jsem si mezitím ještě otevřel akorát nějaký tab z historie, a zavřel...
    Je třeba se dostat přesně do stavu tabů, jaký byl, když jsem si to okno zavřel, pak pořád pravé tlačítko na panelu tabů nabízí otevření posledního okna (jinak je tam jen poslední tab).
    Bohužel sice máme přehledné okno tabů, které se hodí, když používám synchronizaci, ale zavřená okna tam ani v historii nenajdete...
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    nova opera ma moznost uplne vypnut workspace. super :)
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Ach bože. Máte taky někdo ten problém "vyskytla se chyba profilu"? Poslední dobou se mi to stává často – vyskočí tahle hláška a vždycky mi to vymaže veškerý přihlášení atd. Už jsem to řešil vymazáním profilu v AppData nebo kde a nakonec jsem došel až tak daleko, že jsem komplet celou Operu odinstaloval, ručně vyházel zbytky, co jsem našel, a komp pročistil i v registrech. Hodně sraní, protože mám v Opeře záložky a tak. Není to mimochodem žádným doplňkem, veškerý nastavení a tyhle věci mám pořád stejný. Musí to bejt nějakým jejich updatem. Ten reinstall pomohl tak na tejden, pak se to začalo objevovat zase, vždycky tak jednou za den.
    Zajímavý je, že na starším noťasu (Win 7) se to nikdy neděje a neděje se to ani na pracovním noťasu (Win 10).
    Nevíte někdo, jestli se to nějak řeší nebo co jinýho s tím? Nic moc novýho jsem nevygooglil.
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    REDFOX: Tak beru zpět .. na mém HW prostě O od verze 65 nefunguje korektně, občas se zasekne a zůstane viset. Vracím se k v.64.
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    Opera 68 má fixnuto zmíněné refreshování desktop icon ve Win. při spuštění .. takže za mě zatím OK.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam