• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIXXXParamaniac ::dont walk, go fly (also for hang-gliders)
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    pekna fotka, jakto ze tak z vejsky?
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    Tak jak to včera nevypadalo uplně, tak celkem se urodilo hafo přeletů.. :)
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    MIXXX: tak to je super...ja uz listuju kalendarem a hledam, kam se mi vejde nejakej dalsi vylet s nima :-)
    jinak, kdyz bude v sobotu pocasi, pridal bych se (urcite i pan Q a J)... ale predpoved je mizerna :-(
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    ZIGI: Tak kurz termickeho letani v Bassano byl naprosta pecka - super lidi a nalada. I pocasi vyslo dobre. Zaverecna kalba byla luxusni (jak je ostatne videt z fotek).

    Skoda jen, ze zakladny mraku byly prvni den sice v 1900 ale dalsi se pohybovaly okolo 1500 takze se zadny velky vylet nekonal a pomnik jsme zvrchu nevideli. I tak to bylo ale super poletani a zkusili jsme si nejen letani pod mraky, ale nekteri i spiralu (me klesani bylo 14,5 m/s) atd.

    Teren se mi zdal super a casem jsme si myslim vsichni zvykli na obe startovacky a pristani i start jsme zvladali v pohode. Myslim, ze takovehle rozletani na leto je naprosto idealni a libi se mi i pristup lidi s Elspeeda, kteri i mensi chyby tolerovali, ale upozornili na ne. Navadeni do stoupaku ze zeme byla perlicka kdyz to malo nosilo.

    Tesim se na dalsi vylet, protoze Slavek i Radim jsou super typci :-)
    Jen doufam, ze opravi do priste ty zachody protoze to co tam bylo byla dost hruza - zase to vyvazovala obsluha a pristup v restauraci, takze proste verdikt vyletu je naprosta 1 podtrzena :-)

    Ted cekam na kontakty na vsechny lidi a premyslim, ze bysme o vikendu (sobota) nekam vyrazili jestli bude pocasi...
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    ZIGI: Zatim moc nestiham, ale podam vycerpavajici report, zadny strach ;) Jen vydrzte jeste - vrhnu se nato v patek ;)
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    PRO PADÁK® - nové křídlo bez kompromisu...
    btw MIXXX je asi tak plny dojmu, ze ani nereferoval, jak bylo v Bassanu... dle fotek asi dobre (http://elspeedo.cz/?page=3978&lang=cze)... :-)
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    Nevíte kde bych sehnal pouzdro na GPS se sucháčem ze spodu?
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    jak říkám, asi by to šlo líp. Konkrétně zkratky bych dal taky zvláš na viditelný místo. Ale jsou všechny na první stránce předpisu ZL1 - tedy pro nekurzíky patřičně utajené :).
    K_JA
    K_JA --- ---
    QUIP: jo, velmi pravdepodobne je to to skoleni co jste absolvovali na PARASEMu. Kdyby ho nekdo nechtel absolvovat pres net a byl z ostravy a okoli, zvu vas na Valnou hromadu paraglidingoveho klubu VSB a to tuto stredu 2.4.2008 v 19h na staré menze VŠB. zaroven vsak vsechny piloty upozornuji, ze absolvovani tohoto skoleni je nutne nejpozdeji do 31.5.2008, jinak jejich opravneni pozbyva platnosti a to automaticky.
    QUIP
    QUIP --- ---
    No nejde o to, jestli tam jsou "vsechny dalsi predpisy", jde o to, ze cely ten web je plny zkratek, kte kterym tam neni zadan stranka se souhnem vysvetlivek ke zkratkam.
    Klidne je mozne, ze jako pilot bych mel znat vsechny zkratka nazpamet, ale ten web urcite cte i dost lidi, co o tom treba jen premysli a zadny kurz za sebou nemaji. To je moje kritika smerem k lala webu.
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    nepříjde mi to tam schovaný je tam odkaz přímo z hlavní stránky po pravé straně a na všechny další předpisy. Tím nechci říct, že by to možná nešlo líp :).
    QUIP
    QUIP --- ---
    aha, kdyz je neco v kurzu, tak je potreba to pak patricne na webu utajit, uz to chapu
    A co se tyce toho skoleni, tak je to tusim to, co jsme absolvovali na PARASEM.
    K_JA
    K_JA --- ---
    QUIP: jj, nikomu neuskodi si zopakovat i nejakou tu teorii, vcetne zkratek letovych prostoru :D
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    Je to v předpisu, který bys měl mít nastudován z kurzu. Předpis ZL1. Jinak je to sportovní létající zařízení..
    QUIP
    QUIP --- ---
    K_JA: a co ze je zkratka SLZ? Je fajn, ze cely web LAA je zkratkama prolezlej, ale najit vyznam se mi za prvnich 60 sekund nepodarilo a vic casu tomu venovat nehodlam = spatne postaveny web :)
    K_JA
    K_JA --- ---
    Ahoj piloti :D

    chci vás upozornit na povinné školení pilotů SLZ ve smyslu Bezpečnostního opatření č. 1/2008 Odboru civilního letectví Ministerstva dopravy České republiky. Toto školení musí absolvovat všichni piloti SLZ nejpozději do 31. 5. 2008. Toto školení můžeš provést i samostatně, na internetové stránce LAA ČR http:\\\\skoleni.laacr.cz.

    Letu zdar!
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    Ale myslim ze celkem v pohode: http://www.ilmeteo.it/meteo/Bassano+del+Grappa
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    ZIGI: Uff, tam je hnusne ;) Jeste ze jedu az v utery - snad se vycasi...
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    nahodou jsem nasel stranku letovych terenu kolem Bassana (vsichni uz znate, ja vim) - http://montegrappa-airpark.com/ - je tam i webcam (http://montegrappa-airpark.com/pages/service/webcam-en-GB.aspx) - dneska je teda hnusne.
    tak nam Mixxxi nezapomen zamavat... :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam