• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIXXXParamaniac ::dont walk, go fly (also for hang-gliders)
    4PTO
    4PTO --- ---
    WICKPICK: V pici :( RIP
    WICKPICK
    WICKPICK --- ---
    Basejumper se pokusil přeplachtit Sněžku, pád nepřežil – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/krimi/346192-basejumper-se-pokusil-preplachtit-snezku-pad-neprezil.html
    GWINN
    GWINN --- ---
    MRA: Můžeš to nějak konkretizovat? Jsem sice dost pilot amatér, ale pár výletů jak s ElSpeedem tak s Berrym jsem absolvoval a ten diametrální rozdíl tam nevidím. Ale zároveň to neslyším poprvé, tak mě zajímá, jestli jsem měl jenom štěstí, nebo to prostě ostatní hodnotí jinak.
    WICKPICK
    WICKPICK --- ---
    PARAGLIDING BAZAR - SKY Atis 3 M + Revel 2 (komplet) | paragliding-bazar.cz
    http://www.paragliding-bazar.cz/inzerat/2592-sky-atis-3-m/
    MRA
    MRA --- ---
    ODBORNIK: trochu s krizkem po funuse, ale prece. delal jsem si tam pilotak pred rokem. ted jezdim na vylety s berrym s barakou a kdyz porovnam pristup tech dvou dalibor vs berry, nelze srovnavat. i kdyz jsou na javorovem daleko lepsi podminky, tak berry vytezi na cele care - pristup, ochota, vse 100%. kdyby jste nekdo meli chut varazit si politat do zahranici, doporucuji baraku.
    LIBENAK
    LIBENAK --- ---
    Velikost 26, zatím jsem nic nesehnal a stále si pujcuji
    WICKPICK
    WICKPICK --- ---
    LIBENAK: a velikost?
    DOCENT
    DOCENT --- ---
    LIBENAK: Tak už sis něco pořídil?
    QUIP
    QUIP --- ---
    LIBENAK: Na nejakou porozitu se muzes klidne vykaslat, na tu to stejne nelita. Mnohem dulezitejsi je, aby sis poridil kridlo, ktery ti bude vyhovovat svym chovanim / abys ho uridil a aby nemelo nejaky designovy vady. Coz se tak obcas stava, ze je nejaky kridlo sice "hodny Acko", ale v nekterych manevrech je to mrcha, co se sama nesrovna. Tohle by bylo asi dobry probrat s nekym, kdo se v tech kridlech vyzna - idealne treba tvuj instruktor ze skoly.
    Takze spis si od nekoho nech poradit, jake kridlo by pro tebe bylo dobre a to shanej. Protoze koupit "cokoliv do 30k" muze taky znamenat rychly konec tve zaliby v litani (kdyz ti to treba bude porad klapat pri startech atp.). Bohuzel i to se stava a neni vyjimkou, ze novejsi model nejakeho kridla je horsi nez ten predchozi.

    Vim, ze jsem ti asi moc nepomohl, ale aspon jsem se snazil poradit :)
    Ja mel to stesti, ze jsem delal kurz na konci sezony a pak jsem si koupil ze skoly to kridlo, na kterem jsem delal kurz. Takze jsem presne vedel, do ceho jdu a kridlo pred prodejem proslo technickou. Od te doby uz uplynula rada let, ale kridlo porad lita i kdyz ma porozitu na spodni hranici a porad neni problem s nim uspesne doletet tam, kde cestou vyhnijou i piloti na lepsich a novejsich kridlech - to by mohl ted ZIGI vypravet cerstve historky z Kyrgyzstanu :)
    LIBENAK
    LIBENAK --- ---
    Sháním nějaký pg komplet pro začátek, jsem po kurzu, vrchlik by nemusel mít úplně ko porozitu, tak kdyby se doma náhodou něco válelo, cena max do 30tis
    ODBORNIK
    ODBORNIK --- ---
    Tak za týden znovu základní kurz PG po 4 letech na Javorovém. Máte s nima někdo zkušenost z poslední doby? Před lety to bylo parádní :o)
    QUIP
    QUIP --- ---
    ZIGI: Tak to posilam gratulace a samozrejme zavidim, jak se vam tam dobre lita ;) Hlavne opatrne, at z toho nejsou nejake urazy! (Pavel uz tam ma zkusenost s mistnim veterinarem, co mu sadroval ruku 2010 ;D )
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    QUIP: Zdravime evropu! Zigi si to precet a je pro! Jen to vazne chce poradny auta (a omezeny pocet lidi v nich - ne jako tady na Krygyzske rallye v 8 v aute s kolenama pod bradou).
    Jinak je tu super, prvni letovy den prelet 25 km s pristanim na kopci (bez stanu a karimatky, ale na batozich se spi taky fajnove) a predevcirem se Jehnak urval a dal pres 50 km opet se spanim na kopci (ja vyhnil po 17km).
    Za Fides XC Racing Team z KGZ zdravi Zigi :-)
    QUIP
    QUIP --- ---
    WICKPICK: my tam byli nekolikrat s El Speedem a pokazde super. Ovsem nejlepsi je na takovy vylet sehnat poradny auta - nejaky aspon trochu offroady. Sice jsme tam byli jednou s Tranzitem, jednou to zvladla i Octavka ve ctyrkolce... ale kdyz pak jedes nekam do hor, kde jeste neni silnice a v cervnu je tam jeste snih :) Tak na dalsi vypravy bylo lepsi jet Land Roverem (u kteryho se nam zase podarilo prorazit olejovy filtr).

    Kazdopadne ja bych tam jel klidne zas. Tak az se kluci vrati z Kyrgyzstanu, zkusim jim po case (az se vzpamatujou, nebo az si to tu ZIGI precte) nadhodit, ze bysme nekdy zase meli vyrazit do Rumunska, nebo aspon Makedonie.
    WICKPICK
    WICKPICK --- ---
    btw o nikom kdo by delal vylety do Rumunska organizovane nevim, takze pokud mate nejakou particku a budete nekdy potrebovat zaplnit misto, tak se tu urcite zmin...
    QUIP
    QUIP --- ---
    4PTO: kluci jsou ted znovu v Kyrgyzstanu, ale ja kvuli praci a hlavne kvuli problemum se zadama nejel.
    Kazdopadne dobrou alternativou je prave to Rumunsko. Autem tam jsi za den a ty hory tam jsou uzasny a lidi v horach taky. Das se do reci s mistnima, baca ti nabidne cerstve ovci mleko a tak podobne ;)
    4PTO
    4PTO --- ---
    QUIP: Vzdyt jo, mam kapesni prave kvuli cestovani ;)
    Paradni vylety!

    ..nad nejakou lowbudget vypravou na vychod ted prave premyslim
    QUIP
    QUIP --- ---
    4PTO: mas nejakou kapesni verzi ;o) ja vzdycky vidim, jak vozi na autech nekolikametrovy futraly na leseni :)
    Odlehcene verze PG se daji sehnat s hmotnosti do 10kg vcetne sedacky a zalozky... ale moje mrcha ma asi 14kg

    No v CR toho moc nalitano nemam. Na Javorovem jsem delal kurz, pak jsem byl jednou na Ranny, jednou na Cerny Hore, jednou Medvedin a jednou nekde u Teplic. Jinak spis Italie, Rakousko, Slovinsko, Rumunsko, Kanarske Ostrovy, Spanelsko a k tomu nejake dobrodruzne vylety jako Bulharsko, Makedonie, Kyrgyzstan...
    4PTO
    4PTO --- ---
    QUIP: Spatnej argument, muj hg jde sbalit na 195 cm a vazi jen 21 kg (+ samo ze postroj a zalozka taky neco vazi, ale jde to..) Neni to teda super zavodak ale moje ambice nejsou honeni bodu pro xc.

    Potkat se potkame jen to mozna nebudem vedet :))

    Nyxaci, kde vubec tak nejcasteji litate? Rana? Ja toho moc v CR nalitano nemam, parkrat Cerna, Kamenec, Snezka resp Mala Kopa.. V brzke dobe Javorovy..


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam