• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JESSIEATREIDESNárodní knihovna ... CHCEME TO NA LETNÝ!!!
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    M4DLENKA: idea je to pěkná, bavilo mě to víc než klauzury architektů z AVU, nicméně:

    1. Nemyslím, že by to stačilo prostorovým nárokům knihovny, nevychází to z reálných čísel.
    2. Stavět cokoliv na místě "Stalina" znamená stavět uprostřed parku ===> jeho zničení v okolí stavby a v důsledku příjezdových komunikací na stavbu - proto mi místo tramvajové smyčky připadalo jako zvláště vypečené.

    Ale jinak pěkné...
    M4DLENKA
    M4DLENKA --- ---
    JESSIEATREIDES:
    btw. znas ten studentsky projekt na knihovnu pod stalinem? nejaky komentar k tomu?
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    a Vlastimil si přestal brát servítky (konečně!)

    Pavel Bém porušil všechny sliby
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    a dnes taky Ivo Mathé pro Respekt

    Národní knihovna není pouhý depozitář

    a Vitvarová-Vránková:

    Národní knihovna v oblacích
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    Buhehehehe

    Pavel Bém: Průhledný pes

    Reakce na:

    Ostuda s Národní knihovnou (Věříte, že Pavel vážně neví, kdo je Aston?)

    a hlavně na:

    Wagner: Neskrývá nám něco pan Bém?

    VANEK
    VANEK --- ---
    JORERU
    JORERU --- ---
    DUNAR_: to by byl možná jediný důvod, proč bych do ní nevkročil
    DUNAR_
    DUNAR_ --- ---
    Mohli by zkusit navrhnout pojmenovat knihovnu po Bemovi, treba by to jeho ego akceptovalo.
    JORERU
    JORERU --- ---
    OMNIHASH: Bémoloď
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    Taky bysme mohli zakotvit nad Klemenitnum nejakou poradnou vzducholod a knizni fond ulozit do ni.
    BETSABE
    BETSABE --- ---
    ja ty studie beru jako zajimavy zpestreni, zajimavy urcite v soucasny chvili pro studenty, ktery k tomu chteji taky dodat sve. proc ne.
    ale souhlasim s tim, ze prikladat tomu takovou dulezitost (ze strany Jehlicky a spol.) je nemistne. tady se proste iks profi architektu patla s navrhem na Letenskou plan, pres vsechny opruzy pamatkarsky-magistratni-uzemni plany-povodne -blabla a pak prijde vedouci atelieru na AVU s par cmaranicema, kde je mimo jine uplne bum prask na dvore v Klementine vysoka krabice nebo iks pater pod Klementinem u Vltavy. to mi proste pride pri vsech tech obstrukcich pro profi architekty uplne neuveritelny a absurdni.
    JORERU
    JORERU --- ---
    JESSIEATREIDES: a to mě děsí. realita totiž nebývá přívětivá k těm, kdo jí znají nahou.
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    MIKRON: skálopevná jistota? prostě znám vývoj situace - oficiální i zákulisní
    MIKRON
    MIKRON --- ---
    trochu mě překvapuje skálopevná jistota, se kterou sis o tom všem neotřesitelně jistá.. ale co. myslím, že jsme se trochu odklonili od původního tématu
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    MIKRON: původním účelem bylo gesto vůči veřejnosti: Klementinum je v ohrožení, Ježek z něho chce udělat hotel pro turisty (tato fáma skutečně kolovala mezi pedagogy AVU, lidmi, o kterých by se každý domníval, že jsou naprosto normální). My a naši studenti otevřeme debatu o jeho budoucím osudu, zachráníme ho...

    Jako zadání klauzurních prací je to jistě zajímavé, kdyby to nepřišlo v souvislostech, v jakých to přišlo a kdyby se těmto vesměs průměrným idejím nepřikládal význam, který opravdu nemají, při vší úctě vůči umělecké omladině...
    MIKRON
    MIKRON --- ---
    JESSIEATREIDES: otázka je, jestli bylo účelem klauzurních prací dostat se do žurnálu.. imho ne.
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    a ještě: kdyby se to netýkalo super-mega-celebrity Kaplického, tak se tyto klauzurní práce nedostanou ani na plátek vydávaný radnicí Prahy 6 ani jako krátká noticka.
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    CUG, MIKRON: když znáš historii toho "klauzurního" zadání, tak pochopíš, proč jsem "zaujatá"... přichází to pozdě, vzniklo to na poslední chvíli a bez jakéhokoliv respektu k účelu instituce i historii budovy (která již podobným przněním prošla ve dvacátých letech minulého století - škody jsou nenávratné a obrovské) - i bez obeznámení se s vývojem, který předcházel vyhlášení soutěže - zastřešení nádvoří, stavba zavrtávající se sedm pater pod zem, to vše již tady bylo a bylo smeteno ze stolu ze závažných příčin (kulturní památka, povodeň).

    co je horší, těchto pár čmáranic je nyní "důkazem" pro MK, že to v Klementinu půjde, a že novou budovu nepotřebujeme. není to poprvé, kdy se řešení prostor NK přesouvá na neurčito - takhle to probíhá již sto let a ač je Klementinum nádherným místem, nedosahuje úrovní služeb (podmíněná umístěním fondů) ani prostorovými možnostmi ani úrovně větší univerzitní knihovny někde ve státě Minnesota...

    MIKRON
    MIKRON --- ---
    JESSIEATREIDES: "čmáranice", "naivkové" - to trochu hrotíš, ne? nevidím důvod, proč by to neměli v rámci klauzur zkusit..


    CUG: jen bych upřesnil, že jsem se nezabýval původně vůbec kvalitou, ale tím, jak vážně bere Jehlička klauzurní projekt..kvalitu projektů vůbec nesoudim.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam