• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JESSIEATREIDESNárodní knihovna ... CHCEME TO NA LETNÝ!!!
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    CORNHOLIO: tak to nazvala Olga a ten film je o jednom chlapovi, jedné stavbě i jedné lásce
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MICKI: Uvidíme, až podle aktuálního průzkumu veřejného mínění... Tak se přeci u nás dělá politika... :-/
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    Videl uz nekdo film Oko nad Prahou? Priznam se, jak jsem tomu vsemu fandil a strasne me sere, ze pripadna realizace knihovny se ukazuje vzdalenejsi a vzdalenejsi, tak me ten plakat k filmu trosku vydesil, zvlast podtitul "Tragicky pribeh jednoho muze, jedne stavby, jedne lasky"
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MICKI: No jo vlastně, týjo, budeme sportovní velmoc! To nám tu olympiádu určitě přiklepnou...
    MICKI
    MICKI --- ---
    ZUZKAOU: a co Národní fotbalový stadion? Ten už je taky pasé?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    PREVIT: Teď bude po volbách místo knihovny stavět halu na rychlobruslení...
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    PREVIT: studie proveditelnosti, která byla udělaná, prokázala něco jiného.
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    PREVIT: Jeste obrazecek....:


    PREVIT
    PREVIT --- ---
    Knihovna vyroste po volbách, slíbil Paroubek Kaplickému
    http://ihned.cz/c1-25119690-000000_d-24
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    Vláda o Kaplického knihovně: Není pozemek ani peníze

    A tohle si vsichni zapamatujme, az se bude jednou stavet nova knihovna za x miliard:

    Hovořilo se o tom, že výstavba by stála kolem dvou miliard korun. Předběžné odhady byly dvakrát až dvaapůlkrát vyšší, podotkl ale Riedlbauch. Na stavbu by podle jeho názoru nebyly peníze.

    http://zpravy.idnes.cz/vlada-o-kaplickeho-knihovne-neni-pozemek-ani-penize-fxl-/praha.asp?c=A100118_224411_praha_abr
    MISON
    MISON --- ---
    skoda ;x ale na CT mrknu .)
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    ne, na webu České televize a v nesestříhané podobě dokonce...
    MISON
    MISON --- ---
    Previt: Na Letny ? Super :)
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    Uz to tam je.
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    SANDIS: není to podezřelé, prostě vydrž.
    SANDIS
    SANDIS --- ---
    nemate nekdo zaznam patecniho Uvolnete se prosim s Eliskou Kaplickou? Na strankach Ceske televize jsem objevil jen toto http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/209522161800041-uvolnete-se-prosim/ "pořad připravujeme do iVysílání

    zatím si můžete přehrát bonusy ", coz se mi 2 dny po jeho odvysilani zda podezrele ...
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    report z vídeňského symposia o Kaplickém (snad) sepíšu, až bude víc času, koho by ovšem zajímalo, jak o něm a jeho práci vyprávěl v pořadu rádia Orange věnovaném architektuře Ivan Margolius, může si to poslechnout zde
    S_M_LOMOZ
    S_M_LOMOZ --- ---
    Jen tak by the way: prostor tramvajového obratiště na Špejchaře je podle konceptu nového územního plánu - http://wgp.urm.cz/kup/ - vyznačený jako DP - dopravní infrastruktura. DP je ve čtverečku, takže jako "plocha s rozdílným způsobem využití, zpravidla s rozsahem menším než 5000 m2". Takže už žádné "kulturní zařízení" jako teď, ale smyčka natrvalo.
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    JESSIEATREIDES: Tak nápadů jsem tam našel spoustu, jak technických, tak stylisticých. Myslím, že ten barák funguje, chladný betonový zdi zajímavě kontrasují s podlahou potištěnou statickou mapou průhybů, dodávají tomu punc puritánství, což souhlasí - technika je přímá a puritánská a NTK to musí reflektovat. Nesnaží se za každou cenu přizpůsobit okolním budovám (což by při té rozmanitsti ani nešlo), jde svou cestou a přitom dokonale na to místo zapadá. A ještě jeden subjektivní dojem - fakt se mi tam dobře pracuje, trávím tam dost času..

    Čili já bych tak kritický nebyl. Má to několik chybiček, který bych asi udělal trochu jinak. Třeba vstupy bych pootočil o 45°, protože například přístup od FA je nejlepší přes kavárnu, což asi nebylo záměrem...
    BLACKSPIRIT
    BLACKSPIRIT --- ---
    JESSIEATREIDES: taky me to nejak nechava chladnou...:(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam