• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  Ztracené heslo?
  XCHAOScollege drop-outs (+práce při studiu, samouci, kolikrát jste nedokončili vysokou? jaký je rekord ? jaký to mělo důvod?)
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  Provedl jsem statistický důkaz nemožnosti dostudovat vysokou:

  dejme tomu, že pravděpodobnost prolezení zkoušky aspoň na 3.pokus nebo získání zápočtu je 95%. dejme tomu, že za pět let studia je nutno získat 100 zkoušek/a nebo zápočtů.

  jednoduchým výpočtem v Pythonu zjistíme pravděpodobnost prolezení všech těchto zkoušek nebo zápočtů:

  >>> p=0.95
  >>> for i in range(0,100):
  ... p*=0.95
  ...
  >>> p
  0.0056245027593172965
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  [ XCHAOS @ Diskuze o nesmrtelnosti chrousta (centrum pro léčbu memetických poruch a mementálních postižení, trollologie, apod.) ]
  Countless academic disciplines have been wrecked by professors' urges to look 'more scientific' by, like a cargo cult, adopting the externals of Baconian science (math, impenetrable jargon, peer-reviewed journals) without the substance and hoping it will produce better knowledge.
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  Brain Injury Turns Man Into Math Genius : Discovery News
  http://news.discovery.com/human/life/brain-injury-turns-man-into-math-genius-140506.htm
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  jsou i agresivní a dobře sociálně organizovaní dropouti :-) nevím, jestli mám na mysli zrovna toto, no.. ale pro dokreslení nálady v IT je to dobré znát:
  Discomfort zone @ WebExpo 2013 - YouTube
  http://www.youtube.com/watch?v=ZV3V0LFZp6g
  ADAMJ
  ADAMJ --- ---
  Quit being a drop-out!
  Mimořádný termín přijímacího řízení do bakalářských studijních programů EEM, KME, STM a OES
  http://www.fel.cvut.cz/aktuality/mimoradne-prijeti.html
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  samozřejmě řeč je spíše o základních a středních školách... ale stejně je to pěkné...

  DAVIDOWITCH
  DAVIDOWITCH --- ---
  XCHAOS: Je to lez-detem. Ale s ohledem na to ze ja se zabejvam ciste geometrickou optikou, tak je to good enough. Stejne jako ze plati newtonovska fyzika pro naprostou vetsinu pripadu.
  (A foton je jen nase priblizeni toho co se tam v realu deje, protoze si to potrebujem nejak predstavit a vlno-casticovej charakter si proste nepredstavime)

  A s hatem diferencialnich rovnic vrele souhlasim, i kdyz ted sem vysvetloval ze vsechny pocitacovy filmovy triky jsou o tom jak co nejlip aproximovat jednu kratickou rekurzivni integralni rovnici. :-D
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  DAVIDOWITCH: nj, tak otázka je, jestli ta úroveň "malej kousek světla" je vůbec správná a jestli nevede k řadě nedorozumění :-)

  co se bezpečnosti práce týče... tak už jen vzhledem k tomu, co vše jsem byl schopen v rámci své kutilské kariéry zničit, tak uznávám, že to asi nějaké základní zaškolení chce (já jsem jen zvědavej, kdy se zmrzačím já). no... začíná to tu být offtopic, no. měl bych ten klub místo drop-outs přejmenovat spíš na "club haterů diferenciálních rovnic".... resp. taky je zajímavé sledovat, proč si lidi naopak prodlužují studium (u mě to bylo hlavně kvůli vojně, dnes pozoruju prolužování kvůli sociálním výhodám - větší daňové odpisy, apod.)

  njn, asi už k tomu není co říct. počákme si, jaký další drop-out tady coming-outne :-)
  DAVIDOWITCH
  DAVIDOWITCH --- ---
  XCHAOS: Dokud to nema vliv na tvoje psaci schopnosti kvuli deficitu prstu tak si v pohode.
  A jo, prumyslovaci jsou vetsinou celkem ochotny cist manualy, protoze kazdej druhej videl nejakej vylitlej utahovaci klic ze soustruhu, obrazky z toho kdyz si clovek splete odpinac a odpojovac a tak. Nektery ty veci (uz) ani nebolej. A co se rozhledu, to zalezi. Mne kamaradka neverila ze sem mel biologii naposled v osmy tride, ja ji nebyl schopnej vysvetlit co delam protoze sme se zastavili na tom ze nevi co je foton (ne nejak vedecky, ale proste ani na urovni "takovej malej kousek svetla").
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  (jinak poslední dobou se hodně věnuji práci s nástroji jako flexa nebo vrtačka a zjistil jsem, že to má pozoruhodně špatný vliv na moje pravopisné dovednosti - pod vlivem tvrdé řemeslné práce začínám podvědomě psát všude zbytečně tvrdá y, resp. psát podobně negramotně, jak vždy psal náš místní vyučený řemeslník ve firmě... aniž bych dosáhl jeho manuální šikovnosti a celkové drzosti... s těmi profesemi, vzděláním a dovednosti je to prostě zajímavé...)
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  DAVIDOWITCH: jako nekompatabilita lidí z gymplu s technickými/praktičtějšími VŠ obory je podle mě docela problém. ne, že by gymply byly nějaký geniální... ale přeci jen mi přijde, že ti průmyslováci pak mají jakýsi deficit všeobecného rozhledu, nadhledu, kreativity, či jak to nazvat... zato jsou ale daleko ochotnější číst manuály, to je fakt... :-)
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  TečkaCZ - alamo: aj rastliny robia matematiku
  http://teckacz.cz/-/23763
  DAVIDOWITCH
  DAVIDOWITCH --- ---
  XCHAOS: Jasny. Ja si pod tim predstavuju spis obecnej princip nejakyho venovani pozornosti detailum, nez konkretne prave SW optimalizaci. A prumyslovaci maj na VS vyhodu ani ne tak v tom ze by je nezajimalo k cemu ta matika je, ale ze na stredni uz prave spoustu tech veci pocitali prakticky, takze pak u tech teoretickejch "necht" a "budiz" vedi k cemu to je i kdyz to ten pitomec u tabule vubec nerekne.
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  DAVIDOWITCH: asi slovem "optimalizace" rozumíme každý trochu něco jiného. v tomhle klubu je to asi offtopic větev diskuze... nemám nic proti průmyslovákům... zrovna tu matiku mají často nabiflovanou a na tý VŠ to asi tolik neřešej, jako já... k čemu to je, apod.
  DAVIDOWITCH
  DAVIDOWITCH --- ---
  XCHAOS: Asi bych se desil bastlire kterej sere na optimalizace. Pokud je nechavas delat nejaky radio, zkusil bych si pujcit scanner a projit jestli nahodou ubastleny veci nesvitej nekde kde nesmej, prej jsou ty pokusy mastny.