• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BARBARDUCHAMLS - mezilidská společnost - jak vyuzit spolupráce a co spolecnost vlastně je?
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    ADD:a propo, kafe neni uplně dobrej nápad, spousta lidí kolem začátku ataku má problémy se spánkem, ale něco malýho sladkýho určitě, ne celou čokoládu, hodně lidí má víc energie než snese a proto mu čokoláda nemusí udělat dobře, doporučuji spíš nějaké oblíbené ovoce a různé pochutiny co i na chvilku zabavý, malování, někdy jde něco i vyzpívat :) nebo nějak narvat do muziky či jiný tvorby
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    jen pro lepší představu, stejně to brzo smažu, část onoho rozhovoru, začátek, byl skoro výceméně o ničem, začla jsem se rozčilovat, kvuli vlastně maličkosti, nešlo mi o to že mi řekli at si založim klub, několikrát na to jsem na tento klub upozornovala, a snažila jsem se po sobě uklízet "bobky" jak tomu řiká jeden známí :) jako že se asi posral ne? :D :D :D



    BRUSINKA --- --- 22:39:26 23.9.2011 --- 01:14 :: sledované diskuze

    /má tady práva někdo jiný, než tuleni?/

    BARBARDUCHA --- --- 22:33:13 23.9.2011

    ALINEARTODE: já se všem moc omlouvám ale občas si budu plivat jak se mi zachce, protože bych musela jinak zvracet :D ale jinak já v určitých obdobých prostě musim učit lidi i sebe za pochodu, taky mi nic jiného nezbývá, protožeroky jsem si své šílenství zvládala sama bez jakýkoliv léků, záleží strašně moc jak se ke svému okolí chováme. a spousta lidí bere nějaký prášky jen pro to že před sebou jen uhybáme očima, většinou, starého člověka nikdo nepozdraví..................bych mohla psát hodiny

    MAGI: magi kdykoliv mě kontaktuj když budeš něco potřebovat nebo někdo s tvých přátel, můžem pomoci přímo už hospitovaným lidem, spousta lidí jen občas potřebuje bližší lidský kontakt, občas stačí vzít za ruku, obejmout. netušíte kolik lidí si nepopovídal s nikým kdo by mu byl blízký roky

    NANTHEI: no všechno je ve vašich rukách, já jsem jen díky svému před atakovému stavu, což se projevuje u různých poruch různě, vám mohla předat krásnej klíč jak jednat s člověkem v krizové situaci, a jak ho uklidnit

    GUDRUN: rozhodně respekt

    hlavně lidem co procejtujou všechno co "odfiltfujete" a pošlete dál, krásně ste se to naučili s televizí. víte kdo jsme? myslím my duševně a mentálně postižení? my jsme ty děti co jste v sobě zadupali a zmrzačili. ti co koukají na svět v úžasu s otevřenýma očima a úctou a pokorou občas nemůžou s tý krásy co tu máme všude kolem ani pořádně nadechnout kvůli tomu že jste furt nasraný a tvaříte se jako kdyby vaám někdo na.... do hu..

    my vás klidně naučíme si zase hrát a splnit si vaše sny, pokud nás nenecháte moc zavírat, a necháte nás v klidu tvořit a dýchat

    GUDRUN --- --- 21:55:36 23.9.2011

    ^ (+1)

    BARBARDUCHA: psychicky nemocnej clovek, coz o sobe Barbarducha otevrene rika, proste nekdy nemuze za svoje stavy, stejne jako clovek s pochroumanou nohou nemuze za to, ze kulha. A kdyz se meni pocasi, kulha vic, protoze ho ta noha fakt boli. Je nam to neprijemne, nepatri to sem, ale myslim, ze o tom pise dost otevrene na to, abyste to nechali prehrnout se pres tohle auditko, ono se to zase uklidni... Neni to povahova vlastnost... peace and respect pls

    NANTHEI --- --- 21:26:42 23.9.2011

    1 odpověď (+1)

    Barbaducho, jak už bylo řečeno, tohle ani amatérská poezie, ani terapeutický klub. navíc tvá snaha vysvětlit, proč jsi napsala, co jsi napsala, vyznívá zcela naprázdno, když naprosto neodůvodněně pokračuješ v útocích na lidi, kteří na tebe nebyli ani sprostí, ani zlí, jak se z nějakého důvodu mylně domníváš.

    nevšimla jsem si, že by se tu většina osazenstva chovala, jak popisuješ. nevšimla jsem si, že by někdo psal, že by ses měla stydět za svou nemoc.

    jen se tu opakovaně objevilo, že toto je PRODEJNÍ KLUB. pokud srovnáš počet tvých (naprosto mimo klub sahajících) příspěvků s tím, co píšou všichni ostatní, mohlo by ti dojít, že bys tyto věci měla ventilovat na zcela jiném místě.

    MAGI --- --- 21:15:24 23.9.2011 --- 27:08 :: sledované diskuze

    1 odpověď (+1)

    BARBARDUCHA: on to fakt nikdo nemyslel hnusne, at udelas vlastni klub, koneckonců to zde bylo doporučené myslím více lidem (myslim Gregimu, Macomixovi, mně,..). Vubec bych to nebrala jako utok. Myslim, ze kazdej citi naklonnost kdyz vi, pro koho a proc to delas. A kdybys todle vsechno vedela uz predtim, nemusela by se nastvat a psat tu takovy pekla ;).. udelej klub, posilis mir ;)

    ALINEARTODE --- --- 21:12:39 23.9.2011 --- 12:17 :: sledované diskuze

    1 odpověď (+2)

    aha, tak už je to jasnější.

    BARBARDUCHA: njn, psychiatrická péče v ČR je skutečně šílená, jenže většina "normálních" lidí netuší, co je za zdmi "ústavů".

    a duševně nedovyvinutých nebo zlých lidí je dost. To ti ale nedává právo plivat tu jed na všechny strany. Uč lidi, jací mají být, příkladem vlastního chování.

    BARBARDUCHA --- --- 20:52:33 23.9.2011

    du si dát sprsku, a taky docela pomáhá si umejt hlavu když vás něco rozhodí, představit si třeba že voda všechno odplavý, budu ráda za zkušenosti s jogy, bojových sportů atd

    BARBARDUCHA --- --- 20:20:42 23.9.2011

    já si totiž plnim svoje sny a věřim na pohádky :)

    a to že mě občas položí moje nemoc je důvod, proč bych se tu měla před vámi stydět?

    to je váš názor?

    HA hab ha ha ha ha ha

    sorry umim bejt i hnusnější

    protože by se mělo pekelně stydět kurva hodně lidí, nemyslim jen tady v tomto auditku, ale tak celkově

    BARBARDUCHA --- --- 20:17:48 23.9.2011

    jen jsem vám chtěla říct že pokud se nenaučíte chovat jako lidi, jako vnímavý bytosti s možností spousty porozumění, tak klidně si žijte svý malý nasraný živůtky, stejně jste zlý na ostatní hlavně protože se zlobíte na sebe

    kdokoliv by chtěl s naší organizací spolupracovat at mi napíše, nebo začne se mnou komunikovat přes link na auditko co jsem sem vložila, nabízíme pro lektory různé výhody, jako hlídání dětí a podobně

    BARBARDUCHA --- --- 19:48:23 23.9.2011

    2 odpovědi

    já se stydim docela často, to mi věřte, sem občas pěknej vůl a o stavech před a při ataku, se s lidma co nemají páru co to je, a jak takovým věcím přecházet, se nehodlám nejlíp vůbec bavit, nepotřebuji mezi spolupracovníky lidi co jsou nevychovaní a velice netaktní, myslíte že nám "duševně chorým" je příjemné to co občas vyvedem, bez toho aby jsme o tom věděli a nemusíme si pamatovat celé měsíce, po chemických pokusech těch opravdových bláznů co se na bolavejch a unavenejch lidech snaží všechno vyléčit co nejvíc chemie a nikdo si tam s člověkem nepopovýdá normálně na rovinu(kromě pár vyjímek co nás na jakym oddělení rádi uvidí si hrát s lidmi), je hrozně těžké se i pro rodinu něco dozvědět o stavu pacienta a dávkování léků, a za měsíc se vám s normálního člověka co se přetáhl a potřeboval si akorád odpočinou udělaj zrůdu co neví nic, nic necejtí....................................................................................................

    mimochodem děkuji ADD a KEMENTARY, že mi prochu pomohli se vrátit do normálu.

    budu vám klidně častěji dávat podobné lekce s různými lidny v různých stavech, jak na ně pokud by jste měli zájem, a nebo vám dám jakýkoliv návod co si řeknete

    BRUSINKA --- --- 19:07:04 23.9.2011 --- 00:34 :: sledované diskuze

    BARBARDUCHA: Tak teď mě začalo fakt mrzet, že se člověk může smazat. Tohle blití bych ti přála si přečíst, až si dáš studenou sprchu a přestaneš vyvádět. Styděla by ses až na půdu.

    ALINEARTODE --- --- 15:41:06 23.9.2011 --- 11:37 :: sledované diskuze

    (+1)

    BARBARDUCHA: jsme rádi, že nám někdo, kdo se UMÍ chovat, vysvětlil, že jsme "primitivní kreténi"

    MARJANKA007 --- --- 15:08:18 23.9.2011

    Hele, odkdy se tady z toho stal klub amterske poezie?

    BARBARDUCHA --- --- 14:41:54 23.9.2011

    já jsem jeden s klientů a zároven i jeden ze sponzorů, baví mě to, pomáhá mi to a dělám to zadarmo, a ještě jsem i zakladatel zároven.

    pozitron: moje práce je ve vývoji .) co jak proč komu atd.....

    BARBARDUCHA --- --- 13:55:02 23.9.2011

    (-1)

    já nevim, "několik" "lidí" se tady chová jak kdyby se ho rodiče snažili "vychovávat" možná tak na vánoce, stlouct a pak nadělit dárky (nebo obráceně to je fuk jestli psychicky či fizicky). já občas sice píšu jako prase, takže o svý inteligenci mám pochyby sama, ale jak se chová slušně vychovanej člověk, to mi teda moji rodiče vysvětlili

    omlouvám se slušnejm lidem kterých sem se dotkla, pro ty mám trochu jiný věci, na "pohlazení"

    3

    mimo

    jsi pro mě pouto

    jsi pro mě hranice

    ač vlastně nejsi tím,

    krásná i chmurná

    jak velká žranice.

    možná jak život

    možná že smrt

    chceš-li to člověče

    tak klidně trp.

    neboj já ostrážím

    to tvoje vzkříšení,

    neboj se zasvítím

    na další vstávání.

    já už se nebojím,

    já změnu vidím....

    ještě se chvěju,

    trochu stydím,

    ale už žádné

    chyby nevídím.

    všechno tak krásně

    do sebe vklouzlo,

    až je mi s toho

    maličko ouzko

    ne vůbec ze strachu

    vůbec ne z "malosti"....

    cítím to chvění

    vážím si starosti

    koukám se, pěním

    jak moře o kosti

    ze země trčící

    jak ostré útesy

    do ticha hučící,

    už i tvar skrz hmotu měnim

    toto je můj poslední příspěvek, pokud chcete pokračovat v debatě pojdte nekam jinam. já jsem velice klidný milí člověk, trochu divokej nezkrotnej a hlavně dělám jen to co mě baví, už přes půl života, někdy to nebylo jednoduchý ale začíná být o mě docela zájem i jinde než přes internet. dlouho jsem strávila času na drogách pak i různých organizacích kde se pomáhá různě znevýhodněným skupinám. Také jsem upozornovala v rozhovoru co tu proběhl že jsem duševně nemocnej člověk, tak se moje obdobý střídají, někdy jsem "podrážděná" a dotukne mě klidně i maličkost která už se opakuje dlouho a dlouho mi vadí, najednou je to "spouštěč, a dost často je to jak lavina, něco podobnýho jako když píšu poezii.

    PAJUSAK --- --- 13:41:23 23.9.2011

    BARBARDUCHA: spolupracuješ s takovými klienty proto, že chceš a baví tě to, nebo proto, že chceš, aby ti každý vychvaloval, jak záslužnou práci děláš? (tak to totiž vypadá). 5x jsem ti psala, že jsou na to jiné kluby, slušně, velice slušně, ty si se stále nechytila, naopak si začala nadávat a posílat zdejší osazenstvo kamsi

    POZITRON --- --- 13:39:11 23.9.2011

    (+8)

    predne jestli takhle labilni a hystericka osoba pracuje s postizenejma detma, tak je nekde neco spatne :(

    KEMENTARI --- --- 13:03:42 23.9.2011

    (+3)

    Barbaducho, jsi to opravdu ty? Nevěřím tomu, že tyhle výlevy pochází od stejného člověka jako ty krásné dřevěné a kamenné výrobky dál v historii klubu, které mnohdy doprovází i konstruktivní kritika nebo rozumné připomínky.

    ADD --- --- 12:58:49 23.9.2011 --- 16:19 :: diskuze :: Prodejni klubik vlastních handmade veci

    (+3)

    BARBARDUCHA: Jémine, klid. Dej si kafe, čokoládu, studenou sprchu, projdi se venku... Tohle je fakt prodejní klub, patří sem fotky zboží s popisem a cenou, polotovary předpřipravené pro práci lidí s postižením patří vážně do jiného klubu. Mně se líbily, ale našla bych si je i jinde a nemůžeš se zlobit, že Tě na to někdo upozornil. Komentáře, že je něco hnusný, sem také nepatří, alespoň doufám, ale ani to není důvodem k veřejně projevované hysterii. Děláš smysluplnou práci, tak hledej uspokojení tam, ne v nevhodném klubu na nyxu.

    BARBARDUCHA --- --- 12:51:12 23.9.2011

    2 odpovědi (-6)

    klidně mi dejte mínusů kolik jen chcete :)

    smazat to může už akorád tuleni a já, ale i když se vám to nelíbí je to pro vás vy mrchy hnusný nepříjemný :D

    stydtě se

    BARBARDUCHA --- --- 12:39:22 23.9.2011

    (-10)

    pro takový inteligenty mám uplně jinou tvorbu, přímo pro ně

    Já jsem ta špína,

    já jsem váš strach.

    Bojíš se hodně?

    Budu i vrah ........Ha

    Zabiju tě rychle

    či mučit tě budu.

    Čumíš jak krychle,

    zbavim tě studu.

    Jenom se neboj Mymy moje

    s velikou láskou tě ponořím

    i do hromady hnoje.

    BARBARDUCHA --- --- 12:37:45 23.9.2011

    2 odpovědi (-11)

    a mimochodem vám řeknu co si o vás části myslim

    jste primitivní kreténi co jsou akorád tupý stádo, co už zapomělo co je to soucítění, co se neumí ani chovat, lidi co se tu projevují takto o ně nestojím, budeme pracovat s náročnými a různě postiženými klienty, tak jestli budete někdy chtít mi pomoci, tak se začněte chovat jako lidi ne jako smečka debilních zvlčelej psů.

    neřiká se to je hnusný, fůj! říká se to se mi nelíbí a teřba proč

    neříká se nechceš si to házet někam jinam! řiká se prosím tě byli by jsme rádi kdybys mohla si vkládat zboží a svý rozumy někam jinam

    poroučím se

    pa pa děti


    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    ale stejně je to svym způsobem příjemný zdravě se nasrat .)
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    prosím o pomoc, co se dělá všechno s lidma se zrakovim postižení?
    masáže
    korálkování
    modelování
    hmatový obrazy
    nádobí pro ně určený (dělá se glazované přesně na půl, aby bylo pěkně vidět mlíko i kafe, jedna strana v co nejtmavších tónech a druhé v nesvětlejší, jsou to lidi i s 12dioptriema a tak podobě
    kartáče
    všechno co dobře ucejtěj rukama, blbosti typu hrábě atd
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    fotky a link na prodejní profil zvěřejním až tam vložim víc věcí, ceny budou hodně hodně levné, budou tam i různé učnovské výrobky atd, polovička výdělku jde na podporu všelijakých neziskovek a podobných nejlépe neoficiálních skupin na pomoc znevýhodněným skupinám.

    je jedno co umíš, já vymyslim s čim mi můžeš pomoct, potřebuješ něco? mi můžem pomoct tobě

    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    tak pomalu začínáme fungovat :) třikrát hurá
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    tady něco mého soukromého průzkumu :)

    vás potešim nebo pobavim pár odpovědí co jsem dostala na svoji otázku :):):):)

    otázka je ta, jak poznat osvícení od šílenství?



    1, osvícení není psyciatrická kategorie

    ale

    osvícenci obvykle nejsou blázni
    osvícení se projevuje ustáním utrpení

    2,Po ovoci, milá Báro:):), když "osvícení" přináší utrpení druhým, je třeba ho trošku přehodnotit

    3,jsou si tak vzdáleni že až ve středu jsou stejné



    4.Napadá mě: Kdo je osvícen, je lépe vidět, odkudkoli.. Kdo je šílený, ztrácí se nám, i když jsme hned vedle.





    tak jsem zjistila že mám středu i ve čtvrtek :D

    a s tim ovocem je to fakt krásný:) a 4 taky moc krásná

    i když je dneska vlastně už neděle
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    WOODMAKER: i slepí malují :)


    asi se musí člověk trochu řídit srdcem. ale taky ho často pak bolí
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    BARBARDUCHA: jenomže neznám lidi. Musím poznat víc lidi a pak budu moct začít uvažovat o nějakých procesech, co se tam dějí a podobně. Tady to moje fantazírování mi spíš připadá jako kreslení obrazu se zavázanýma očima.
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    WOODMAKER: to by se mi taky libilo kdyby se nekdy podarilo rozjet :)
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    Nevím, jestli jsem to dobře pochopil, ale je tu nějaká snaha o "RAID", čili "ten dělá to a ten zas tohle".
    Je to moc hezký. Mě se to strašně líbí. V ideálním případě bych si představoval třeba něco jako podnik.

    Byly by v něm kuchařky, které by dělaly jídlo, umělci, kteří by v tom podniku dělali věci hezkými, designéři, kteří by se snažili o ergonomii, učitelé, opraváři, vědci, zemědělci, švadleny a prostě strašně moc nejrůznějších lidí. Ale každý by se mohl neustále vzdělávat a dělat si co chce, třeba chvilku designer, chvilku zemědělec...

    V tom podniku by se člověk neustále všeobecně vzdělával a podnik by fungoval tak, že by se snažil být všeobecně samostatný (vytváření vlastních potravin, prodej svých výrobků/služeb a tak dál).

    Ale s lidma je to těžký. Nejsou spolehliví, neradi se pouští do nevyzkoušeného, potřebují jistotu za každou cenu ...

    Ve Francii existuje něco podobného, taková vesnice, která je samostatná. Jasně, jsou propojení s okolním světem - prodávají svoje věci třeba aby si mohli kupovat banány.

    Když nějakou takovou společnost vytvoříte a zkombinujete s tím, co napsal WILLHELM, nebudu asi jedinej člověk, co se ukloní a bude mít chuť se přidat ... jo a taky se mi líbí, co má WILLHELM v profilu - teda něco už funguje. Kdo chce moc, nemá nic. Je to tisíc malinkých věcí. Nic světového, jenom ona společnost mezi lidma, tvořící motivaci k sebenaplnění ...
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    WILLHELM: to me zajima.
    WILLHELM
    WILLHELM --- ---
    Jeden prostor je třeba čajovna Pod Stromem čajovým. Chceme z ní udělat místo setkávání, výměny, učení se. Tvorba podniku, který přebytky investuje do rozvoje okolí. Více zeleně, kompost, zahrádka s posezením na dvoře, altán(y).
    Street art, který je interaktivní, výchovný, srozumitelný a prospěšný (i pro majitele objektu). Prezentace ideí zábavnou formou. Navazující, příběhové hry, šifry po městě, které propojí lidi, podniky a sdružení do všeobecně prospěšných projektů.
    Město bez aut a odpadků. Podpora MHD, cyklostezek, pěší dopravy. Zelené aleje propojující pražskou zeleň, aby bylo vůbec příjemné chodit pěšky, na kole, či jiném pojezdu.
    Uspořádat karneval, při kterém masky jdou příkladem a sbírají odpadky na ulici. Efekt je vidět hned. Snadné získání popularity pro další akce.
    Vyfotit opuštěná, nevzhledná místa, vylepšit je všemi dostupnými prostředky (úklid, zedničina, malování, sázení,...), opět vyfotit, jako podklad pro získání grantů na náročnější projekty.
    Podpora drobných českých biozemědělců, komunit a osad, od nichž kupovat potraviny. Podpora blízkých řemeslníků. Tvorba pražského LETS systému. Takto vytvořit stabilní ekonomiku, která má základy v reálných hodnotách. Se světem vyměňovat know-how, produkty minimálně. Tak zhruba to se tam zamýšlí (a postupně dělá)
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    http://sweb.cz/zachranarka.veryx/

    prosim alespon o precteni, kdybyste vedeli o nekom, kdo by mel zajem, tak post, budu Vam vdecna...
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    E2E4: no ja na tohle nespecham. prace s lidma je slozita.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    Taky dobre vymrtveny forum co?
    PSYION
    PSYION --- ---
    na čem společenským teď nejvíc spolupracujete?.)
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    a spoluprace zacina :]
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    prostor k dispozici :)
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    KOAN: hlavni problem je ze kdyz ti na to nekdo (treba eu) da prachy, tak ti taky muze do toho kecat. a tomu se chceme vyhnout, jestli chceme aby to bylo trochu svobodny
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam