• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHfree community ☮ & traveller places
    ... narazili jste nekdy na svých vejletech at uz to bylo kamkoliv na komunity lidi volne zijicich v rámci logiky a ve vetsine pripadu v souladu s prirodou ? nemyslim tim squaty... V Německu vyšla dokonce knížka popisujici kde jsou tato místa (což si myslim že je chyba..). Na jihu Španělska jsem par takovejch mist navštívil a mohu říci že určitě zajímavé a pro dost lidí i zásekové... žije tam i dost lidi z cz i sk. Jedná se například o pěkné údolí /poblíž něho se koná známej Dragon fest/ lide tam žijou v jurtach, teepeeckach, i nejakej obydlenej domeček se tam najde... zajimave to je... Beneficio se to menuje... asi 100 km odtud je vyborna zatoka se zriceninou hradu kam nevede cesta pro auta... klid je zde... pramen vody... a take par lidi tu zije...
    v jednech horach je mala vesnice cca o 20 starejch domech > osamocene v kopcich... byla pomerne dlouho opustena a nejaky ten patek dozadu ji take obydleli lide v podstate odkudkoliv...
    co se tyka tech travellerskejch mist... jsou tam i takova ,,městečka/osady,, z obytnejch aut /vetsinou GB, F/ /El Moreon/ z nichz vetsina jiz neni schopna vzhledem k technickemu stavu odjet... ale lide tam fungujou... co do ,kultovnich, mist tak urcite termaly u Santa Fe /na dohled Sierra Nevada/... vzdycky je tam hafo lidi co cestujou... a maj co rict... a toto misto je jedinecne nebot se tam da koupat v horke vode co vyvera ze zeme v olivovem haji a neni to podrobeno komerci... doufejme ze to vydrzi co nejdele...
    videl jste nekdo neco podobneho ? kdekoliv, kdykoliv, cokoliv ..... i ve snu treba... :)

    skoukni kup a jeď :) [ DODAFKY, BUSY, NAKLADAKY, .. vsak to znate >:o] ]
    rozbalit záhlaví
    MASOO
    MASOO --- ---
    CLOWN: asi mas pravdu, bohuzel moje realita zatim byla dycky takova, ze jsem i za "slusnou" praci mela tolik, ze to v lepsim pripade bylo "od nuly k nule", takze mi ty pocty proste z me zkusenosti nesedely...
    ale nerekla jsem, ze je to spatne nebo dokonce nemozne a naopak souhlasim s tim, ze takove projekty jsou treba a je dobre, ze zijou svuj sen, ostatne mam v planu to udelat konecne taky (napodruhe).

    CLOWN: tak ja bych to idealne delala takhle taky, ale za prve, neni tu tech moznosti tolik (nebo mozna je jen neznam a v tom pripade uvitam tipy) a do kontaku za mekac bych rozhodne nesla!!!!
    navic dalsi nevyhoda - v mem pripade prahy (zatim) - je, ze vetsina tech "dobrych lidi" na tom dost rejzuje (A TIM NERIKAM, ZE SI TO NEZASLOUZI!!!) a o co hur, najdou se i taci, co hlasaji, ze prodavaji lokalni "farmarske" potraviny a pritom to nakupujou v makru:/ (vim o jednom pripadu)
    CLOWN
    CLOWN --- ---
    TULI:
    KCE: taky bych to nedal dlouho dobe, kamarad co tam jezdi je protestant jak prase co jezdi na rostlinej olej ma asi pet psu, vyrabi si vlastni ADRENALIN z bylinek a byl to asi prvni clovek co mi ukazal pred deseti lety co je to poradna hostina z kontejneru, kdyz za dve hodiny jsme mneli jidla na tejden.


    KCE: zas to stema kontakama moc neprehanej, ja znich zil nekolik let doslova, a ted uz jsem ve stadiu kdy radsi zaplatim, tedy dobremu cloveku za cerstve maso a zeleninu tak abych ten vyvoj a rozvoj alternatyvni zivota nejak podporil. A tady kde ziju jetoho hodne, organickyy maso z farem kde jsou chovana zvyrata v prirode a pestrobarevna zelenina a ovoce, a nemluve zajit podporit lokalniho jamajcana do jeho fast foodu misto do kontejneru za macdonaldem plneho srackozniho masa.
    CLOWN
    CLOWN --- ---
    MASOO:
    KCE: uplne vas chapu, v cechach jsem na penize a jsme setrilkove, ale vem si treba anglii kde si lehce vydelas pres 50 liber za tejden a nebo 140 liber za dva tejdny socky, to znamena ze i kdyz jsi bez prace tak si muzes dovolit zit v takovyhle komunyte, a to nemluvim o francouzich, holt lidi jako ty na takovyhle mista nejezdej a nebo si najdou cestu jinou aby platit nemuseli. Pamatuju si kdyz jsem poprve zabloudil do prostredku desertu nekde na jihu spanelska, a potkal jsem tam veseleho Cecha co si tam zil v takovehle komunite, a kdyz jsme tam prespali jednu noc a druhej den jsem mu pomoh ze slepici ohradou tak mi vysvetloval ze bych mu mnel vlastne zaplatit za to ze mu pomaham :D

    Kazdopadne kdyz to sectu a podskrtnu tak jsou to chytri lidi, zainvestovali do pozemku a zacli zit svuj sen, a to ze si natom dokazou i vydelat tak to jenom klobouk dolu.


    Vlastninazor
    TULI
    TULI --- ---
    KCE: to jo, to máš pravdu, moc o recyklaci potravin nevím.


    Já bych třeba v Tameře žít nechtěla z mnoha důvodů, ale být tam pár týdnů či pár měsíců je určitě nezapomenutelná zkušenost....

    mám pocit, že s hledáním komunity je to jako s hledáním učitele (...lektora na meditaci...) je to proces hledání, co s tebou ladí .

    I v Auroville to bylo hodně zajímavý, ale žít bych tam nemohla a to nejen kvůli tomu, že půl roku tam je nesnesitelný vedro a je to Indie :-)
    TULI
    TULI --- ---
    ZABAKOVA: jj, to jo, jet takouvou komunitu na solar ... to bych řekla, že investovali par milionku :-) vodu maji taky svoji ... filtrovanou ... nejdriv od usazenim, pak užitkovou a pak nejjemnějším filtrem na pití.

    asi někde pár fotek mám, ale ještě jsem se nedostala k tomu je protřídit...
    KCE
    KCE --- ---
    TULI: dumpster vubec neznamena nahnily veci ale tuny zbytecne vyhozenyho jidla...a toho "bio" je tam taky dost, asi mas zkreslene predstavy o tom co je to vybirat kontaky;)
    coz jako nerikam ze "vyrabet" (pestovat) dalsi jidlo je uplne spatne, tenhle rok sem si taky zasadil dve kerikovy rajcata;)

    jinak teda zajimavy, no, ja sice preferuju diy veci a projekty typu "za malo penez hodne muziky" ale tak je dobre ze zas jini delaji jine (a vetsi) veci aspon se to doplnuje:)

    a je fakt ze 3650e rocne za bydleni a stravu neni vubec moc, to se da vydelat za 2-3mesice naky sezonni prace a pod.
    MASOO
    MASOO --- ---
    TULI: ok;)
    TULI
    TULI --- ---
    MASOO: spoustu z nich má práci třeba na Vánočních trzích ... nebo nějakou podporu z německa ... atd
    MASOO
    MASOO --- ---
    ZABAKOVA: prave proto nas zajima, jak se na to vydelava
    ZABAKOVA
    ZABAKOVA --- ---
    TULI: rozumim, jde o to se zkulturnovat, jak po psychicky, tak i fyzicky strance...
    a chapu, ze za spotrebovanou elektrinu a vodu se musi platit...
    mas nejaky fotky?
    MASOO
    MASOO --- ---
    TULI: nevidim nutnou navaznost tantry na free vztahy, ale jinak proc ne, projekty sou chvalyhodne a evidentne funkcni a lidi je tam rado dost, takze si to, ze ma KCE jiny nahled na vec a jiny zivotni postoj, tomu vubec neubira na kvalite

    KCE: to by me zajimalo ale taky, kde vemes tech 10E/den

    TULI: a samozrejme je supr jist kvalitne, o tom zadna

    TULI: ale dumpstering nutne neznamena nahnile veci;)
    TULI
    TULI --- ---
    KCE: s tím jídlem, je to o životním prostoru, já chci jíst bio a preferuji to na kterým se podílím a dávám do něj svoji energii...

    jídla ze supermaketu jim výjmečně, pokud není jiná možnost a jídlo, který je na půl nahnilý nebo prošlý bych nejedla a nejen z toho důvodu, že kojím ... a dítěti bych ho nedala ....

    TULI
    TULI --- ---
    ti taky platí.

    když chceš investovat peníze do vynálezů, ekologie a jiných projektů, tak ty peníze prostě potřebuješ ... dost těžko by zaplatili stavbu deštovýho jezera za ~400 000€ jenom ze vzduchu ;-)
    mě se líbí ta idea, že lidi, kteří tam přijíždí a platí 10€ na den takhle financují něco, co přinese obrovskej přínos celýmu okolí a podílí na znovuoživení velkýho okolí, protože to jezero, až se naplní, tak tlakem dostane vodu do okolní vyprahlé krajiny .... kterou lidi opustili, protože z nedostatku vody se tam nedalo už hospodařit ....
    je to prostě krásnej projekt

    KCE
    KCE --- ---
    no ja preferuju "volny komunity" kde clovek zaparkuje a je na nem jak se seznami s ostatnima, jesli se prida k necemu spolecnymu, nikdo si nehraje na sefa/i
    neco jako beni, nebo i ve fecku byla jakasi soudrznost (treba to prerozdeleni dumpsteru, stavba pece na pizzu...a pod)

    jinak 10e je kurva hodne, jidlo se da recyklovat zdarma a pak prerozdelit napriklad a postavit si stan nebo srub je taky zdarma;)

    a ty staly rezidenti taky plati pausalni poplatek, nebo naopak ziji z poplatku hostu...?
    TULI
    TULI --- ---
    Byla jsem i v Indii v Auroville ... to je asi největší komunita na světě ....
    TULI
    TULI --- ---
    KCE: to je moc hezký, ale tady jde o comunity .... což sám se svým autem asi nejseš ne?

    a těch komunit, kde stabilně žije 200 lidí a hostů kolem 150 ... těch moc není a už vůbec není lehký to zorganizovat tak, aby to fungovalo ... a proto tam lidi jezdí, aby to viděli a inspirovali se, budou chtít založit svoji vlastní komunitu ...nebo v nějaké žijí, ale moc to nefunguje ...

    ještě bych se moc ráda podívala do Itálie do Damanhur ... o té se povídají různé legendy :-) a taky jim to funguje, ale bohužel to není vůbec lehký se tam dostat.
    TULI
    TULI --- ---
    ZABAKOVA: to není o odpracování, je to o sociální interakci ... a není to nijak náročná práce. Třeba u sbírání oliv to bylo spíš pokecat s lidma okolo o světonázorech a u toho něco málo dělat....

    tady v čechách mají lidi pocit, že 10€ na den na jídlo je moc ... ale když se nato podíváš s té stránky, že všechno je bio, je toho jídla opravdu hodně - můžeš si nabrat jak moc chceš + dezert + nějaký pití, čaj, kafe, sojamlíko .., máš střechu nad hlavou, pračku a k tomu každý den jiný kurz, různé akce, tak jako zkušenost je to opravdu k nezaplacení .... i když si pak uděláš vlastní názor , že bys tam bydlet třeba nechtěl, tak to stojí za to.

    ne ne sektářský to není, je to prostě komunita, která o sobě hlásá, že je tantricky zaměřená a proto tam jezdí spoustu lidí z celé Evropy, který to táhne k free vztahům, aby se 'přiučili' či jinak vyjasnili svůj postoj...

    Víceméně to tam je hodně intenzivní duchovní práce na sobě, která tě postaví před nějaký životní otázky o kterých jsi možná ani moc nepřemýšlel
    KCE
    KCE --- ---
    no me by zajimalo kde ma clovek vydelat 10e za den kdyz pracuje tam zadarmo :)

    jinak za sebe bych do takovyhle pakarny nikdy nesel i kdyby skryvali svetlo vecneho zivota;)))
    to radsi sam za sebe jezdim s truckem po svete, s organizaci, interakci a vubec zivotem si nakladam dle me moc dobre, vynalezu a projektu mam plny auto i hlavu a zasukat si taky nemam problem;))
    ZABAKOVA
    ZABAKOVA --- ---
    TULI: to zni trochu sektářsky s tim sexem...
    10 euro je málo na den, proto se to musi ještě dál odpracovat?
    TULI
    TULI --- ---
    KCE: přesně tak ... a mají tam pořád narváno, protože mají opravdu co nabídnout ... z těch peněz investují neuvěřitelný projekty, mají svoje solární vynálezy, postavili několik jezer na dešťovou vodu, která by měla trochu zvlažit tu suchou krajinu a přinést efekt celému okolí... je to tam fakt úžasný, experimentují s různýma stavbama a technologiema a jezdí se za nima učit lidi z různých komunit po světě i co se týče organizace a hlavně sociální interakce. Když jsem tam byla, tak zrovna po půl roce odjíždeli lidi z Ruska z Anastaziinych komunit, ktery se jim začali rozpadat, protože si nedokázali poradit s mezilidskýma konfliktama. Jeli se tam naučit různý techniky, jak dlouhodobě řešit a předcházet mezilidským konfliktům ...
    tohle vše a mnohem víc....
    jediný co se mi tam moc nelíbilo, bylo, jejich free love (sex) styl ...
    KCE
    KCE --- ---
    TULI: coze? takze tytam pracujes a jeste platis 70e za tyden? nebo to jen spatne chapu?:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam