• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHfree community ☮ & traveller places
    ... narazili jste nekdy na svých vejletech at uz to bylo kamkoliv na komunity lidi volne zijicich v rámci logiky a ve vetsine pripadu v souladu s prirodou ? nemyslim tim squaty... V Německu vyšla dokonce knížka popisujici kde jsou tato místa (což si myslim že je chyba..). Na jihu Španělska jsem par takovejch mist navštívil a mohu říci že určitě zajímavé a pro dost lidí i zásekové... žije tam i dost lidi z cz i sk. Jedná se například o pěkné údolí /poblíž něho se koná známej Dragon fest/ lide tam žijou v jurtach, teepeeckach, i nejakej obydlenej domeček se tam najde... zajimave to je... Beneficio se to menuje... asi 100 km odtud je vyborna zatoka se zriceninou hradu kam nevede cesta pro auta... klid je zde... pramen vody... a take par lidi tu zije...
    v jednech horach je mala vesnice cca o 20 starejch domech > osamocene v kopcich... byla pomerne dlouho opustena a nejaky ten patek dozadu ji take obydleli lide v podstate odkudkoliv...
    co se tyka tech travellerskejch mist... jsou tam i takova ,,městečka/osady,, z obytnejch aut /vetsinou GB, F/ /El Moreon/ z nichz vetsina jiz neni schopna vzhledem k technickemu stavu odjet... ale lide tam fungujou... co do ,kultovnich, mist tak urcite termaly u Santa Fe /na dohled Sierra Nevada/... vzdycky je tam hafo lidi co cestujou... a maj co rict... a toto misto je jedinecne nebot se tam da koupat v horke vode co vyvera ze zeme v olivovem haji a neni to podrobeno komerci... doufejme ze to vydrzi co nejdele...
    videl jste nekdo neco podobneho ? kdekoliv, kdykoliv, cokoliv ..... i ve snu treba... :)

    skoukni kup a jeď :) [ DODAFKY, BUSY, NAKLADAKY, .. vsak to znate >:o] ]
    rozbalit záhlaví
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    Čauda, sorry za blbej dotaz ale sem na pomalym netu a nemam moc cas to tady prolejzat do minula... = /

    Poradil by někdo pěkný místa na přenocování na trase pha-dresden-berlin-rostock? Idealne u vody a co nejmensi zajizdka ale to chci samo moc.. = D
    Nebo by pomohl odkaz na takovou tu fesnou google mapu s free flekama, nejak ji nemuzu dohledat..

    Predem dik moc!
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    TSOH: hmm... nechat si od surferu podepisovat bumazky... asi dobra pruda :-/
    TSOH
    TSOH --- ---
    CUKI: ostrov Lastovo byl asi 30 let uzavreny pred turismem... strategicka poloha a pouze pro mistni a vojaky... tak se tam neotisk tolik zub casu, kdy jinde najezdy turistu jak kobylky okupuji pobrezi a jejich dalsi potrebou jsou spusty obchodu se zbytecnostma... mestecko je tam nadherne... jen par obchodu... mesto ma puvodni tvář... stare kamenne domy a spousta z nich jsou puste (asi pred 8 lety co jsem tam byl) architektura je tam specificka tim, ze ostrov ma sve komíny - fumarát... ( http://static8.depositphotos.com/1151579/1019/i/950/depositphotos_10192958-Chimneys.jpg ) nejake info treba i zde... http://www.dromedar.cz/evropa/chorvatsky-ostrov-lastovo-balzam-na-dusi/ . Na ostrove je jeden kemp nebo i moznost nejakých hotelu... je tam spousta zatok kde jsou krasne samoty u kterých kotvi stare rybarske lodky a kdyz jsem tram prijel tak nikde ani noha... proste klid.. pokud by jsi tam zajel urcite nebudes litovat... a na ostove maji a delají sve víno... mista kde vino pestují jsou zajimava tim, ze kameny jsou vysbírány a z nich postaveny takové jakoby mohyly nebo věže aby půda byla volná pro pestování vína...
    TLOUDEV: jako myšlenka dobry, ale z toho pro ,system, nekape vata ne ? nejsem si jist zda by toto reseni uspokojilo chtíč policajta tě skásnout....
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    TSOH: hmm... co na to couchsurfing?
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: i tak, co tam je vlastně tak moc k vidění na těch ostrovech? Kromě stupidníchj floydů. Jedem autem tak ten trajekt taky nebude zadarmo.
    TSOH
    TSOH --- ---
    nemá někdo typy na nějaké zajímavosti v Polsku ?
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAESTRO_007: tedy jako stonehenge... Stavba taky nádherná, ale v dnešní době ohraničená trojůhelníkem silnice, rychlostní silnice a dálnice, za dvěma ploty a vypadá to tam jako na parkovišti u nákupní zóny
    TSOH
    TSOH --- ---
    MAESTRO_007: no prave na tom Lastovu, ale to jsem spal na ploche střeše starého zrušeného přístavu kousek od nějakého bárku kde jsem večer seděl... nějaký místňák me evidentne napráskal a prislo bengo v civilu... takze tak trochu i moje blbost - mel jsem si dat houpaci sit nekde do oliv a bylo vse v klidu.. ale ten ostrov je fakt nadhernej... malo lidi a klid...
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    CUKI: Plitvicky jsou krasne, ale lidi je tam miliarda skoro porad... chce to fakt jako prujezdni bod na dve hodiny brzo rano
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAESTRO_007:
    sezóna je proto že bude volno na C+M a Husa. Takže měsíc je 18dní dovolený. Jinak bych tam v tuto dobu taky nejel. Jedeme hlavně do Slovinska na Chorvatsko moc čas nemáme, někdy příště třeba jo. Ale je to přes 1000Km zajíždka a to je dost. Nejsem honič kilometrů, pokud se v průměru každej den posuneme o 100Km je to až až.

    Pokud ty Plitvice jsou tak jak říkáš tak tam asi moc nemusim. Nerad bych se zklamal jako na Stonehenge. Kde jsem byl alespoň na kole a ta cesta až tam byla super.

    V chorvatsku jsem byl naposledy asi před patnácti lety a když jsem tam byl poprvé tak to v těchto místech ještě dost vřelo, asi jsem si neuvědomil že už je to nějakej ten pátek, jen jsem se tam chtěl podívat :-(

    Bovec máme v plánu, Kupari je dobrej typ, takový místa můžu :-) škoda že tak na jihu.
    Na Snuj a Knin juknu dík za typ



    TUKI: jj díky dost zajímavý, třeba tady v našem Krasu taky někde spadne strop závrtu :-) ...a nebude to přímo pod mým domem
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    TSOH: to je neuveritelne... Chorvatsi policajti jsou jedni z nejvetsich idiotu co znam... ale s kolem to uz je fakt na hlavu... kde to bylo?
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    CUKI: promin ale ted sem se fakt musel zasmat :)))))))))))) veta "rad bych se vyhnul turistickemu ruchu v kombinaci s cestou do chorvatka v sezone a Pltivickyma jezerama + odmitanim dvou vzdalenych ostrovu je epicka :)

    TSOH vi ocem mluvi... za me Lastovo a hlavne VIS naprosto super... zapadle ostrovy bez lidi a policajtu

    ve vnitrozemi prespis docela v pohode nekde schovany na jednu noc, spal jsem tak 100x... na pobrezi jsme bezne kempovali i nekolik dni po sobe na parkovisti u nejake plaze (treba Split).... ale v kombiku normalnim, s necim "obytnym" jsi moc napadny... za me pobrezi nebrat a fakt zmizet na ostrov nekam....

    na Plitvicke jezera si naplanuj prijezd na 5 hodin rano... projdi pres turniket a pred 7 nez zacnou najizdet stovky autobusu s turistama rychle pryc.....

    doporucuju prespat u vodopadu SLUNJ... da se tam najit misto u reky kde je poriodni koupaliste a par altanku... a pak mas kousek prave ty Plitvicke jezera... dalsi krasne misto o nejakou stovku kilometru niz je vodopad KNIN... tam se da taky prespat na punk... zaroven je tam nadherny hrad atd...

    pokud mas rad apokalypticke temata tak zkus vygooglovat KUPARI... obrovsky za valky opusteny hotelovy komplex... tam sem stravil taky peknych par dni... je to hned u more....

    jinak ve Slovinsku doporucuju treba BOVEC... krasne zapadlejsi misto a u reky Soca se da taky zakempovat kdyz se dobre schovas... pripadne tam nejsou zas tak drahe kempy...

    nevim jak to mas naplanovane ale cestu bych volil (tam anebo zpatky, neni to ani zajizdka) pres Bosnu a Hercegovinu... tam muzes parkovat vsude a je tam neskutecne krasne a levno....

    TUKI: dobry tip, diky
    TUKI
    TUKI --- ---
    CUKI: pokud chceš pěkná jezera i opravdu pěkné prostředí, tak se stav v Imotski, sou tam dva krárery řiká se tomu modré a červené jezero, stojí to za to...
    imotski rote+blaue sea - Hledat Googlem
    https://www.google.cz/...jImvPTzYTNAhXHSBQKHb0nCkwQ_AUIBygB&biw=1024&bih=531#imgrc=JZ2V-Pc2arEs4M%3A
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: Tak na jih určitě nepojedem. máme na to jen měsíc. Navíc bych se rád vyhnul turistickému ruchu. Lákaj mě ty Plitvický jezera a to je tak všechno. Chorvatsko mimo turistických destinací celkem znám, jen ne autem, ale po svejch. Nijak zvlášť mě nezaujalo (možná neprávem) ale byl to turista na turistovi a ještě ke všemu z čech.
    Jel bych na pár dní k moři, ale někam do přírody, ne na pláže poseté slunečníky. To se bojim že se ale s Chorvatskem vylučuje, Slovinsko možná a pokud se zadaří tak v Itálii hned za hranicema, pak už je to děsná placka a pláže ala Bibione. Na Severu je nejzajímavější moře asi až v Toskánsku, tam se přírodní pláž najít dá (alespoň dala)...
    TSOH
    TSOH --- ---
    CUKI: ale to neznamena ze zastaveji i osobaka... jinak doporucuji ostrov Lastovo a Vis... (trajekt ze Splitu)
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: jinak se tam píše jen o obytných autech... To Yaris zcela určitě není :-)
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: a jak ti dokážou že jsi tam byl víc než 48h? Doba razítek do pasu už je dávno pryč...

    V nejhorším řeknu, že jsem Syřan a chci požádat o azyl :-D
    TSOH
    TSOH --- ---
    CUKI:
    Na cestě domů z Chorvatska zastavila jeho obytné auto policie. Strážci zákona chtěli vidět doklad o tom, že za přenocování zaplatil.
    Jelikož u sebe neměl účtenku z kempu nebo za ubytování v hotelu, vyměřila mu policie pokutu za divoké táboření ve výši 140 eur.
    (http://autembezpecne.cz/...1530-Cestovani/n2961-Za-divoke-kempovani-hrozi-v-zahranici-vysoke-pokuty)
    TSOH
    TSOH --- ---
    CUKI: no jak jsem psal - pokud nemas potvrzeni o ubytovani/kempu tak platis... zneni zakona neznam... (policajt na stanici mi ukazoval peknej štos formularu (co formular to osoba) kde sepisujou ty pokuty od lidi co nocovali venku..) takze se obavam ze vejletit si tam stylem kazda noc nekde jinde muze byt take problem...
    každopadně tady čtu, že je potřeba se do 48 hodin přihlásit http://www.chorvatsko.cz/tema/taxa.html
    a nebo si o info rovnou napsat http://cz.mvep.hr/cz/
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: nejde o to jestli to řešej nebo ne, mě spíše zajímá legislativa.
    Chápu že je zakázán kempink mimo vyhrazená místa, tedy vnucované ubytování, ale spaní v autě? je možný že to v těch zákonech je, ale otázkou je co přesně tam je? Z mých zkušeností dobře vím, že znát konkrétní znění zákonu se vyplatí. A to v tom Chorvatsku je celkem užitečné, protože tam ty pokuty hrozej a ne malý...

    U nás v čechách se taky dočteš že je spaní v autě zakázaný, ale pak zjistíš že není povolené kempování. O spaní v autě se nikde nepíše, jen nesmíš parkovat obytňák v některých městech (ale to je omezeno značkou na vjezdu do města)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam