• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    PRUSATKO
    PRUSATKO --- ---
    KORKMAZ: cr by mela byt implementovana v multilang romce, vsechny telefony jsem mel v zakladu s cinskou rom a nemam problem. S timhle chipsetem nebudes mit problem, mam v zastavbe chybu gps cca 5m :-) pro cj ne potreba twrp a to se da nabrat do zarizeni jen pokud je bootloader odemceny, resil jsem to u redmi note 3, jsou na to user friendly nastroje, ale ceka se nejaky cas na povoleni od opic z xiaomi, z hlavy nedam, jestli je to tvuj pripad, zkus mrknout na miuios.cz, tam je kupa informaci + ochotni uzivatele
    WAKI
    WAKI --- ---
    KORKMAZ: Ahoj, mam mi4 uz popravde nevim u koho jsem kupoval, ale problem se zamcenym bootloaderem jsem nemel. zadny extra odemykani pres aplikace v pc a podobny saskovani jsem nedelal. Aktualizace si stahuji kazdy tyden a pohoda, zadny problem. Na displayi mam nalepenou folii kupoval jsem zlatou stredni cestu od Nilkinu asi za 300. je pravda ze taky nejakej extra odbornik nejsem. Nalepil jsem ji podle navodu na youtube vcetbe cisteni skla od mastnoty atd. a drzi, bez bublin. Prechod mezi letnim a zimnim casem bezproblemu. Bere si to automaticky cas ze site od operatora.
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    PRUSATKO: No ty ostatní prý mají aspoň to vopičí sklo, ale ta Mi4 prý ne a ani výrobce neuvádí, zda nějaké tvrzené sklo (jen, že je to full HD displej).

    Lokaci myslí položku "lokalita" v nastavení nebo se mě to zeptalo hned jak jsem zapnul prvně mobil a podle toho si to bere čas a ne ze sítě. A neni tam žádná rozvinutá země, kromě Izreale, jinak samí díry. Bootloader, pokud je to teda ta obrazovka co vyvolám stihnutím všech hw tlačítek, tak to netuším za to má. GPS jsem ještě nezkoušel, v popiskách píšou "GPS & A-GPS & Glonass" ale todle má mít CPU Qualcomm a GPU Adreno.
    PRUSATKO
    PRUSATKO --- ---
    KORKMAZ: mi4 jsem v ruce mel jen chvili, mam zkusenost s mi2, hongmi, minote a redmi note 3, moje mi2s mi pada celkem casto, porad bez ujmy, mam silikonovy obal plus tu folii (temperovana se aplikuje naprosto jednoduse), nevim ted z hlavy, jestli mi4 ma zamceny bootloader, to je opruz, ale jinak se jen stahne verze s cj a telefon si s tim poradi, lokaci mas na mysli gps? protoze cas atd si telefon bere od operatora. s gps maji problem verze s mediatekem, ale i to neni za ty penize tragedie
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    PRUSATKO: No mě psal něco jako ofiko prodejce ( http://xiaomimobile.cz/), že mi tam hodí komplet českej SW, ale tu lokaci že nezvládnou opravit a tim pádem se bojím správného nastavení času třeba při příletu do jiného pásma nebo po přechodu na letní/zimní čas. Spíš mě víc straší ten displej...upadlo ti to někdy třeba na zem? Nebo máš ho ještě? Temperované sklíčko a silikonový obal jsem si k tomu chtěl pořešit, ale na nalepování fólie jsem celkem levej. A ten problém s kontaktama ze simky jsi neměl?

    Nic moc se mi tam ladit nechce, přehrávání romky neni zrovna můj koníček. Jinak jak jsem řekl, telefon vypadá za ty prachy parádně. No a kdyby mi nevyhovoval po stránce výkonu a nemožnosti přidat SD kartu, tak ho dám mladý...ta stejně všechny telefony sedře jak to nosí spolu s harampádím v kabelce.
    PRUSATKO
    PRUSATKO --- ---
    KORKMAZ: sw stranky bych se nebal, miui komunita slape, multi rom s cj ne dostupna, update kazdy patek. mel jsem v ruce a pouzival 4 ruzne modely a displej parada, ochranu resim temperovanou folii, ktera displej zpevni, jedine minus je absence mimomestskeho lte
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    NAILER: ://
    NAILER
    NAILER --- ---
    TEKKIT: https://goo.gl/photos/oEEPm8WXymsuJgCX7
    RATTKIN: díky, zkusím, někde jsem viděl i návod, jak to použit na nerootnutejch telefonech
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ROUMEN: displej 3,5'' tft. barvy shit, ale jak to je plastové tak nepraskne - pro děti asi výhoda.
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    RATTKIN: Na displeji 5,5"? :-))) A nebo konečně někdo dostal rozum a zase mobily začnou zmenšovat a bude to mít displej jen 3"?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    vodafone připravuje Smart First 7. displej downgrade na polovinu (320 x 480)
    zachraň se kdo můžeš!
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    NAILER: jak jde baterka rovně z kopce dolů, tak to je jasný wakelock. postupně odinstalovávat aplikace, nebo better battery stats
    [APP][2.1+][09 Oct. - V2.1] BetterBatteryStats
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1179809
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    NAILER: já to nevidím:/
    NAILER
    NAILER --- ---
    jde o ten android system a android os, minulej tejden to tam vůbec nebylo
    NAILER
    NAILER --- ---
    napadá vás někoho proč? minulý týden to bylo ještě v pohodě... sony xperia z5, telefon je po restartu, zapnutých appek mám málo

    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    Lidi, máte někdo zkušenost s displejem OGS. Někde píšou, že to dost praská při pádu a náchylné na poškrábání (což vo to, to poškrábání se dá celkem potlačit folií). Jde mi konkrétně o Xiaomi Mi4. Dneska mi to poslali a telefon je to fakt pěknej, ale má SW nedostatky (lokace, jazyk) a nad kvalitou skla jsem se nějak nezamejšlel a teď mi to nějak vrtá hlavou jelikož se rozhoduji, zda ho vrátím nebo ne. Taky mi to nečte kontakty ze simky. Byl ale za super peníze, jen 3700 Kč a za ty prachy skoro nic neseženu.

    ...co myslíte, vrátit nebo ne? Je super levný a líbí se mi, ale ty SW nedostatky mě nahlodaly a zamýšlím se nad tou odolností displeje a to asi rozhodne. Díky
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    v prodejnách vodafone je Vodafone Smart Prime 7.
    srovnání s Prime 6:
    - cca stejná cena
    - android 6 místo 5.0.2
    - pořád 1 gb ram a 720p displej, ale hezčí barvy
    - pouze 1 gb disk je volné (8gb místo 16gb disk) !!!!!!!!!!!!!!!
    - horší procesor !!!!!!!!!!!!!

    vodak fakt zkazil co mohl. Jsem "zvědav" co bude Ultra 7.

    Už u voda tabletů byl s přechodem 6 -> 7 downgrade.

    fakt to nechápu.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    BUNDA: Ten telefon je možná i rootnutý. Mrknu na tu aplikaci, jestli by nepomohla
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    MINER: SKoro nic nejde. U aplikací je jen volba přesunu mezi internal/phone storage. Na SD kartu není volba.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    MINER: ne vše se dá bez rootu přesunout na SD. S rootem např. Link2SD.
    MINER
    MINER --- ---
    JEREMIUS: tak odsuň co můžeš na SD, a pokud to nestačí, kup větší SD, ne?
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Přítelkyně má Lenovo S750.
    Jak sloučit dostupné místo pro aplikace?
    Vnitřní paměť je rozdělená na internal storage a phone storage. Plus k tomu je SD karta. Výsledkem je, že ani jedna z vnitřních pamětí není dostatečná alespoň pro základní aplikace.
    Dá se to nějak vyřešit?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam