• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    KEJML: always on mají některé chytré hodinky, včetně notifikaci
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    8BB76E1: Always on display se to jmenuje a má to skutečně S7, G5 a V20... tak jako tak všichni co znám to vypínají... jinak umí to starý nexusy a amoled displayem a upraveným kernelem...
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    KEJML: i když možná myslíš jenom lockscreen widget? to umí třeba i moje přes 3 roky stará xperia zr.. (hodiny i notifikace vidím, aniž bych musel telefon odemykat..
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    KEJML: jako že jak "neustále"? to snad neumí žádný smartphone, nebo jo? jak telefony na androidu, tak iPhone prostě ten display vypínají..

    jediné, co mě napadá, byl nějaký ruský mobil s e-ink displayem, ale to jsem samozřejmě v ruce neměl..
    KEJML
    KEJML --- ---
    Po letech s alternativní systémy si říkám, že bych asi zkusil i ten Android, ať vím, o čem to je. Hledám ale telefon, který dokáže na displayi neustále zobrazovat čas a ikony notifikací, ale moc jich nenacházím. LG V10, který teď mají v CZC za 10,5 tisíce, což je teda trochu nad mým původním rozpočtem, ale hlavně je to obrovský pádlo (teď mám 5" a už to je na mne občas nepohodlně velký). Pak LG G5, Samsung S7 (oba už dost nad tím, kolik chci za telefon dát) a (některé?) Moto X, kde ale, jestli tomu dobře rozumím stejně po chvíli usne a je potřeba to aktivovat gestem.

    Má ta funkce ve světě Androidu nějaký jednotný název? Uniká mi jeho neznalostí ještě nějaký telefon?
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    MEJLA82: Vloz sroubovak do prodluzovaku. Kdyz nedostanes ranu, je problem v prodluzovaku. Kdyz ranu dostanes, je problem v malych kolickach na zastrcce nabijecky a vycochtanych dirach na zasuvce psa.
    MEJLA82
    MEJLA82 --- ---
    BUNDA: Prodluzovak na 220 tzv pes
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    MEJLA82: prodlužovák na USB? Ano, může.
    MEJLA82
    MEJLA82 --- ---
    TAP: Dal jsem tablet nabijet primo do site,predtim jsem jel prez prodluzovak,a ejhle uz ma za 2 hodiny 70℅ .... good.
    Myslis ze muze byt problem s prodluzovakem??
    TAP
    TAP --- ---
    MEJLA82: začal bych jinou nabíječku/kabelem než se hroutit z mrtvé baterie
    MEJLA82
    MEJLA82 --- ---
    Zdravim...Mel bych dotaz.Tablet samsung note 10.1. Stari 3 roky,nova koupe.Mam problem s nabijenim....Tablet se uplne vybil,po pripojeni k original nabijecce do site se prez noc,tjm 10hodin,nabil na 2 procenta.Dal se mu nechce.Prevedl jsem ho tovarniho nastaveni (master reboot),ale nic se nezlepsilo.Muzd byt spatna baterie nebo nabijecka?Da se to zjistit?

    Diky
    E42
    E42 --- ---
    ANS: Ne, teď jsem to zkoušel.
    ANS
    ANS --- ---
    E42: na xda si lidi stezujou na echo pri volani. asi nejaka haluz s noise redukci. nevsim sis neceho?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Takove povzdechnuti - byl bych moc rad, kdyby vsechny nabijecky podporovaly USB-C Power Delivery standard, jako to ma Google Pixel. A mobily totez, nebo rekneme USB-C a pak neco sveho, rychlejsiho/novejsiho.

    A ne ze tu mame QuickCharge, AdaptiveCharge, Dash a ja nevim co jeste. Prijde mi pitome mit ruzne rychlonabijecky pro ruzne mobily, kdyz tu mame standard USB PD. A naopak, nemit moznost nabit rychle mobil z nabijecky konkurencniho vyrobce...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Pro zajimavost porovnani s OnePlus 3T, ktery jsem prave zprovoznoval mamce.

    + Ten telefon je za ty penize super, prekvapive rychly
    + Android mi prisel relativne cisty. Ale ocenil bych, aby se to jmenovalo Android a ne OxygenOS nebo jak se to trapne jmenuje. A hlavne opet jsem neprisel na zadny kloudny duvod, proc si nejaky SW team hraje s timto, misto toho aby tam proste dali cisty Android a hotovo. Zadna feature co to ma "navic" mi neprisla zajimava nebo uzitecna.
    + Vyborna mi prisla hromadka tovarniho prislusenstvi, co jsme k tomu meli priobjednanou - clovek to nemusi shanet po vsech certech. Totez pojisteni, myslim ze na 2 roky.
    + Nemam tuseni ohledne vydrze, na to jsem si s nim hral jen asi 30min.
    + Display je ok, v primem srovnani proti Pixelu horsi, ale me by to neurazelo.
    + Fotacek je prumerny. Tohle je pro me velka slabost proti Pixelu s jeho fotakem, ktery me proste bavi.
    + 64GB pameti je pro me ucely malo, ale 128GB variantu se nam nedarilo objednat. Nicmene, pro mamku to bude stacit bohate.
    + Podpora dvou SIM, tohle je naopak velka prednost proti Pixelu (hodne casu travim v cizine, dualSIM by se mi moc hodilo)
    + To soupatko na prepinani ticheho rezimu nevim nakolik je fajn nebo ne, to bych musel dele zkouset.
    + Vydrz bohuzel opet neposoudim, malo casu.
    + Sensor otisku mi prisel mene spolehlivy nez na Pixelu, na kterem je proste paradni. A zrovna mne vice vyhovuje na zadech, jako ho ma Pixel, muzete to mit obracene.
    + Za tech 30min jsem nezaznamenal zadne problemy se stabilitou, ale to se uvidi jen casem.
    + Mne osobne se vice libi design OnePlus 3T nez Pixel XL, ale vzhled Pixel XL me neurazi a neni to pro me podstatne.

    Takze takhle na uvod, za ty penize velmi prijemne prekvapeni.
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    E42: Možná to i udělám
    Jen budu muset najít balíček ADB pro Linux, ale to by neměl být problém :)
    E42
    E42 --- ---
    ISATAG: No jestli váháš, mohlo by tě přesvědčit tohle:
    Google Releases Separate ADB and Fastboot Binary Downloads
    https://www.xda-developers.com/google-releases-separate-adb-and-fastboot-binary-downloads/

    Už není jenom kvůli ADB potřeba instalovat celý Android SDK.
    Sideloadnout OTA aktualizaci je fakt jednoduchá a pokud vím naprosto bezpečná operace. Neděláš tím nic jiného, než co telefon udělá automaticky, když se mu uráčí OTA aktualizaci poslat Google.
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    E42: Já si s temahle věčná dříve dost hrál, ale to už je dlouho. Asi si počkám. Jen mě láká ten rychlejší foťák ;)
    E42
    E42 --- ---
    ISATAG: Určitě přijde, ale může to trvat týdny. Ale pokud se ti do toho nechce, zrovna kvůli této aktualizaci bych se to neučil.
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    E42: Já teda doufám že mi update na Nexus 6 přijde tradiční cestou přes aktualizace. Hrát si s OTA a ručním nahráváním se mi nechce i když to působí velmi jednoduše :) Prostě mám rád servis :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam