• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RATTKIN: Funguje mi to zcela plynule i ve vysokem rozliseni. Funguje to (alespon co jsem kdy kde videl) tak, ze telefon jen rekne televizi (koncovemu zarizeni), co si ma ona sama prehrat z YT. Tzn vlastni prehravani je pak ciste v rezii TV (koncoveho zarizeni) a rychlosti jejiho pripojeni k internetu.

    Abych se TV nemusela pretahovat o WiFi s ostatnimi zarizenimi, tak mam do TV zapojeny LAN kabel z meho ADSL routeru (a nastaveno at to pouziva v jejim nastaveni). Vrele doporucuji.
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LAUNCHER: zkoušel jsem jednou Chromecast na YouTube a video bylo velmi trhané, tak 15 fps. to je normální?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CERT: koupil jsem to babičce, taky starší typ asi Philips.
    prostředí vypadá trochu jako gingerbread. rychlost je ok, ale přišlo mi že nic nefunguje, třeba s VLC se nedostanu na NAS, aplikaci je jen pár.
    pro sebe jsem koupil GoGEN, prostředí sice hrozně vypadá, ale je to ještě trochu rychlejší a méně komplikované.
    zrada je, že to hraje skoro všechny filmy, ale ne úplně všechny. externí titulky to neumí.
    na přehrávání filmů mi nejlepší tablet.
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    ANS: Kdy by tam byla ta zmíněná lepší podpora a svižnější systém, tak by se mi v tom možná i chtělo víc vrtat. Takhle mi to za to ani nestojí. Pro mě tohle není chytrá televize ale jen komerční trik.
    ANS
    ANS --- ---
    ISATAG: kamosum se rozhasil na podobne stary telce samsung po aktualizaci youtube a pomohl update celyho firmwaru.
    PETGRIDUS
    PETGRIDUS --- ---
    za mě 5x moc fajn
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    CERT: Hele já mám 4 roky starou Samsung TV a úplně k prdu. Je to pomalé, aplikaci málo a s žádným vývojem, když něco přestane fungovat tak se s tím můžeš rozloučit. Já jsem takhle updatnul YouTube a od té doby nebeha..
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CERT: Bylo by dobre rozepsat, co presne od toho chces.

    Ja jsem neco zkousel, ale nakonec jsem zjistil, ze mi uplne staci "chromecast" v puvodnim SW me televize. Ale ja od toho chci pouze YT vcetne Google Play filmu. Tzn pustim co chci na telefonu pripojenem do stejne WiFi jako moje TV a kliknu v YT na telefonu na ikonku "prehrat v televizi".

    Vyse popsane Ti ale nemusi stacit...
    CERT
    CERT --- ---
    Nemate nekdo zkusenosti s android tv? Co se tyce pouzitelnosti/aplikaci/rychlosti systemu..
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    RATTKIN: nevim, reknu ti to za cca mesic :) ale cetl sem ze jo
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    DRAGON: to už se dají všechny ty S-aplikace odinstalovat? a aby tam nebyly Google kontakty a Samsung kontakty a tak?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ANS: rummory na s8 vypadaj hodne zajimave + u samsungu neni slozity poslat bloatware do hajzlu
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BADHORSE: přešel jsem z n5 na n5x s mezikrokem na Vodafone Smart ultra 6. n5x je dobrý, dej mi šanci
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LAUNCHER: ještě je Vodafone Smart řada. je to trochu levnější, ale pro nenáročné uživatele dobré, rychlé a stabilní.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Zrovna o tom vysel clanek na The Verge:

    Low-cost Android One phones reportedly coming to the US - The Verge
    http://www.theverge.com/2017/1/17/14305288/google-android-one-us-low-cost-report
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BADHORSE: Tak pokud tomu spravne rozumim, i jestli rada Nexus skoncila, budou tu nejmene dve kategorie "cistych" Androidu (s razitkem Google):

    1) Premiove telefony Pixel primo od Google, ktere jsou skvele a drahe kousky. A prodavaji se mnohem lepe nez cekal sam Google, tudiz se na tom nejspise nic menit nebude.

    2) Hromadka telefonu na bazi Android One. Mozna bude problem je importovat (LTE frekvence, servis), pokud po nich nekdo v CZ touzi.

    Android One - Wikipedia
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Android_One

    Napr:

    Lava Pixel V1 (White): Amazon.in: Electronics
    http://www.amazon.in/...TPJNC/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1441606115&sr=8-1&keywords=lava+pixel+v1+mobile

    Ze Nexus radu Google zariznul je sice smutne, ale ocekavatelne - jednak se to neprodavalo, druhak Google touzil po vlastnim telefonu (a nejen telefonu, viz cela rada ruzneho HW pod brandem Pixel).
    ANS
    ANS --- ---
    a vyjde neco zajimaveho? :P
    BADHORSE
    BADHORSE --- ---
    DRAGON: taky me to neskutecne sere, celozivotni nexusak jsem byl a ted proste nevim kam jit...absolutne nevim kam skocit z N5 asi jedina na 5x a preckam dalsi rok nez vyjde neco zajimaveho
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MIKEKT: mne proste stvou ty odezvy. A to i na (nedavno provedenym) factory reset kusu. A podle webu nejsem rozhodne sam. Psalo to tu dost lidi.
    A custom rok nepomuze, protoze na to nejsou poradny ovladace na fotak a neustale Camera pada a seka se.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    DRAGON: ja prave uvazuju pomalu o nejakym mobilu az odpadne soucasnej mobil a premyslel jsem o z3c a nebo z5c. Co jsem si hral chvili s kamosovo z3c tak mi neprisel pomalej, ale to uz je delsi dobu.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: nechci supportovat takhle predrazeny telefony, dat za mobil 22 litru (pri slabsi konfiguraci) mi prijde opravdu na palici....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam