• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    PISKVOR: to bude asi xperifirm
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    DRAGON: Sony má nějakej svůj ofiko tool na revert do továrního nastavení + reflash do stock romky.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    DRAGON: konkrétně typ neznám, ale obvykle flashnout původní Romku (original, ship) a pak původní recovery
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    prosim, jaky je nejlepsi zpusob, jak dostat rootnutej (+twrp servis partition) mobil (xperia z5c) do stavu pokud mozno nejvic podobnymu tomu, jak sem jej dostal pri nakupu?
    ANS
    ANS --- ---
    hlavne teda tohle udelatko je zasadni https://play.google.com/store/apps/details?id=com.videostream.Mobile diky tomu prehraju na chromecastu vsechny avi, mkv atd ktery normalne nepodporuje. stream krasne stabilni, titulky, pohoda :)
    ANS
    ANS --- ---
    ja jsem s kombinaci blba telka a chromecast spokojenej :)
    CERT
    CERT --- ---
    diky vsem za reakce. jde mi hlavne o prehravani videi z NASu, kodi, yt, usb... ted pouzivam na tv mirroring, coz docela funguje, ale nelze to zarizeni pouzivat, vypnout obrazovku a dost se zahriva. tak prave uvazuji bud o android tv nebo nejakem mini pc s androidem.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RATTKIN: Funguje mi to zcela plynule i ve vysokem rozliseni. Funguje to (alespon co jsem kdy kde videl) tak, ze telefon jen rekne televizi (koncovemu zarizeni), co si ma ona sama prehrat z YT. Tzn vlastni prehravani je pak ciste v rezii TV (koncoveho zarizeni) a rychlosti jejiho pripojeni k internetu.

    Abych se TV nemusela pretahovat o WiFi s ostatnimi zarizenimi, tak mam do TV zapojeny LAN kabel z meho ADSL routeru (a nastaveno at to pouziva v jejim nastaveni). Vrele doporucuji.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RATTKIN: mimochodem stejný pocit mám z android wear. vypadá to jako android, ale zdaleka to není tak funkční, ani propracované ani rychlé
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LAUNCHER: zkoušel jsem jednou Chromecast na YouTube a video bylo velmi trhané, tak 15 fps. to je normální?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CERT: koupil jsem to babičce, taky starší typ asi Philips.
    prostředí vypadá trochu jako gingerbread. rychlost je ok, ale přišlo mi že nic nefunguje, třeba s VLC se nedostanu na NAS, aplikaci je jen pár.
    pro sebe jsem koupil GoGEN, prostředí sice hrozně vypadá, ale je to ještě trochu rychlejší a méně komplikované.
    zrada je, že to hraje skoro všechny filmy, ale ne úplně všechny. externí titulky to neumí.
    na přehrávání filmů mi nejlepší tablet.
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    ANS: Kdy by tam byla ta zmíněná lepší podpora a svižnější systém, tak by se mi v tom možná i chtělo víc vrtat. Takhle mi to za to ani nestojí. Pro mě tohle není chytrá televize ale jen komerční trik.
    ANS
    ANS --- ---
    ISATAG: kamosum se rozhasil na podobne stary telce samsung po aktualizaci youtube a pomohl update celyho firmwaru.
    PETGRIDUS
    PETGRIDUS --- ---
    za mě 5x moc fajn
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    CERT: Hele já mám 4 roky starou Samsung TV a úplně k prdu. Je to pomalé, aplikaci málo a s žádným vývojem, když něco přestane fungovat tak se s tím můžeš rozloučit. Já jsem takhle updatnul YouTube a od té doby nebeha..
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CERT: Bylo by dobre rozepsat, co presne od toho chces.

    Ja jsem neco zkousel, ale nakonec jsem zjistil, ze mi uplne staci "chromecast" v puvodnim SW me televize. Ale ja od toho chci pouze YT vcetne Google Play filmu. Tzn pustim co chci na telefonu pripojenem do stejne WiFi jako moje TV a kliknu v YT na telefonu na ikonku "prehrat v televizi".

    Vyse popsane Ti ale nemusi stacit...
    CERT
    CERT --- ---
    Nemate nekdo zkusenosti s android tv? Co se tyce pouzitelnosti/aplikaci/rychlosti systemu..
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    RATTKIN: nevim, reknu ti to za cca mesic :) ale cetl sem ze jo
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    DRAGON: to už se dají všechny ty S-aplikace odinstalovat? a aby tam nebyly Google kontakty a Samsung kontakty a tak?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam