• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KOC256: co znamena vynulovat citace?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOC256:
    aha ja jsem v android foru... tak to nevim. myslel jsem ze jsem v iPhone. Ale principy by mohly byt podobne ne?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DRAGON:
    zaloha?
    synchronizace?

    jinak asi vynulovat citace a za chvilku se podivat co tam nabehlo...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    neexistuje nejaka appka, ktera vam ukaze v realnym case, jaka aplikace zrovna neco stahuje nebo nekam posila? Vcera se mi stalo, ze sem zapojil mobil do nabijecky a net monitor mi na horni liste najednou zacal asi 4 minuty ukazovat ze je najednou traffic 2,8MB/s upload, mne by zajimalo co to v tu chvili je. Nainstaloval sem si No Root Firewall, ale ta neukazuje seznam prave probihajiciho trafficu. dik
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Ve Find7 po letech utrpení s 3Gb na aplikace v posledním release umožnili přeformátovat na jeden filesystem a pohoda - až 32Gb na appky,hudba je na SD.

    Takže totéž očekávám i od případného nástupce.
    KEJML
    KEJML --- ---
    CRS1138: Novější Android (od 6 dál) umí rozšířit interní úložiště na SD kartu. Tváří se to pak celé jako jedno velké úložiště, takže tam jde nainstalovat cokoli. Nevýhodou je, že takhle naformátovaná karta funguje jen v telefonu (dokud ji nenaformátuješ normálně).
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CRS1138: telefon co neumí sdkartu bude mít většinu úložiště dostupné pro aplikace. Já na 32GB Nexus 5x mám 29GB k dispozici.
    na telefonech co nemají čistý android to bude míň, protože je to zalepené těma jejich S-aplikacema.
    Dneska na 32 nebo 64 gb telefonech s tim problém už nebývá
    Výrobce to obykle zveřejňuje, nebo recenzent o tom napíše. V obchodě to zjistíš tak, že se koukneš do settings.

    starší porovnání pro informaci: https://www.technobuffalo.com/2014/01/26/how-much-space-does-your-16gb-phone-actually-have/
    JIMX
    JIMX --- ---
    CRS1138: najdeš si na netu specifikaci toho konkrétního modelu
    CRS1138
    CRS1138 --- ---
    RATTKIN: muj hlavni problem je, ze nemam dost mista na aplikace a data. Mylne jsme se domnival, ze budu moc dat aplikace na SD kartu - omyl jen velmi male procento aplikaci toto na mem telefonu podporuje. Takze z totalni kapacity 4GB zabira
    'System memory' 1.82 GB
    'Used Space' 1.56 GB (apps 1.44GB, pics&vids 122MB, audio 1.24MB, downloads 4.18MB)
    'Cached Data' 45.43 MB
    'Misc files' 201 MB
    'Available space' 388 MB - toto je po smazani vetsiny images, videos, atd

    pokud telefon pouzivam, obvykle se mi nestahnou updaty pro nedostatek mista.

    Jakym zpusobem, tohle odhadnu v shopu?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    POKE10002: typ znamena co? jako class? uz sem tam mel stejne rychlou a prave ze to jelo, nechapu to ..
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    POKE10002: 256GB ;) a pisu ze s jinou 128gb to jede uplne v poho
    POKE10002
    POKE10002 --- ---
    POKE10002: oprava, na typ, píšeš že jiná stejně velká je ok
    POKE10002
    POKE10002 --- ---
    DRAGON: telefon prostě s tak vekou kartou neumí pracovat :) koukni do specky telefonu jaký máš limit na typ a velikost karty
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    jeste na jednu vec se zeptam: ted sem tam chtel zkusit jinou microSDXC, 128GB Sandisk Extreme, abych otestoval, jestli to s kartou, ktera umi zapis 90MB/s bude rychlejsi, ale vubec mi v mobilu na ni nejde zapisovat ani z ni mazat. Pritom gopro na ni normalne zapisuje i z ni maze. Zkousel sem ji i v tom mobilu zformatovat. Nic.
    Tusi nekdo proc? Stejna kapacita jen jina karta a funguje to normalne, tahle se hlasi jak kdyby byla read only.
    dik
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KEJML: vidis, pravda. Nainstaloval sem plnohodnotnejsi server (Serv-U) nez sem doposud mel (m3-6 FTP), ty rychlosti se tim zvedly, netusim proc.
    A pak sem zjistil dalsi vec, ktera me teda dost zklamala, ale budiz: kdyz sem to kopiroval na vnitrni pamet mobilu, jede to krasne do tech 50MB/s, ale jakmile kopiruju na extSD, mam v mobilu tuto kartu, tak to jede o dost min. Pritom by mela umet kolem 45MB/s.
    KEJML
    KEJML --- ---
    DRAGON: Tak se pochlub jak, třeba se to někomu v budoucnu šikne
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ADM: tak problem solved, omlouvam se za zmatky :) uz to beha 45MB/s
    ADM
    ADM --- ---
    DRAGON: tak je tam nejakej problem, hledal bych spis problem na strane toho domaciho ftp serveru, mobil a router s venkovnim ftp serverem se chova dobre. asi by bylo dobry overit jak se chova ten domaci ftp s klientem na kabelu
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ADM: situace 1) mobil na domaci wifi (AC 5GHz), stolni pocitac na gigalanu, oboji spojeno tim UPC routerem. Kdyz pres sit disk v LAN pluginu v Total cmd appce chci stahnout neco z toho pocitace do mobilu, tak to jede kolem 3MB/s, kdyz se k nemu pres lokalni ip pripojim pomoci FTP, jede to kolem 5MB/s.
    situace 2) mobilem na domaci wifi (AC 5GHz) se pripojim pres ftp na muj server v casablance, tak mi to taha kolem 15MB/s.

    potreboval bych vyresit, proc z domaci lanky to taha tak pomalu, melo by to bejt spis obracene, tipuju...
    jinak ano, oba dva na stejnym IP rozsahu, mam tu dhcp.
    ADM
    ADM --- ---
    DRAGON: ftp ma minimalni rezii. ta lokalni lan, wifi a ftp server jsou na stejny siti, nebo se mezi nimi routuje? ten ftp server je predpokladam na ethernetu, a ne na wifi
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    jj, prave ze taham mkv soubory x GB velky.. kdyz pres mobil z ftp neco taham z netu a ne z domova, taky mi to leti kolem 15MB/s.
    JIMX
    JIMX --- ---
    tak ještě můžeš zkusit na woknech rozjet nějakej http server ... nicméně ftp by zrovna měl být jeden z těch rychlejších, pokud stahuješ velký soubory
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam