• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    PETGRIDUS
    PETGRIDUS --- ---
    ZUZU: asi ti bude chybět paměťovka
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    PETGRIDUS: stojí to za tu cenu? :) a nelíbí se mi, že už je to větší a že to nemá dualsim...
    PETGRIDUS
    PETGRIDUS --- ---
    time for Nexus 5X
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    BLACKSOURCE: no, ono s to celkem běžně děje i u telefonů z "bílého" trhu: [ ZUZU @ Android - otevřená mobilní platforma ] (koupeno na alza.cz a rozhodně nejsem sám)
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    FAT HELVETE TOOMIX: ok díky za argumenty k tomu xiaomi. ad miui - prostě mě vyhovuje nejvíc čistej android a těm šíleně barevným nadstavbám a la "číňan napodobuje iphone" se všema aplikacema na ploše jsem nějak nepřišel na chuť zatím. vzhledem k tomu, že je tohle asi docela prodejní trhák, tak je naděje, že na to začnou vznikat oficiální porty lineageosu žejo? :)
    ...protože HOUMLES mě teda opět vyděsil... :) ...co bys, houmles, doporučoval ty?
    BLACKSOURCE
    BLACKSOURCE --- ---
    HOUMLES: Možná by stálo za to si o tom i něco přečíst, když už to postuješ :-)

    Ano, pokud koupíš telefon bůhvíkde, pak se to může stát, nicméně to nemá přímo s Xiaomi nic společného. Stane se to u jakéhokoli telefonu z šedého trhu...
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    desi me kolik lidi tady jede xiaomi a jeste ma odvahu ho doporucovat ostatnim.
    hardware neni bohuzel vsecko...
    to, ze jejich sw je prolezlej spywarem, malwarem a cely je to napojeny na baidu nikomu nevadi?
    miui malware spyware - Google Search
    https://encrypted.google.com/search?q=miui+malware+spyware
    HELVETE
    HELVETE --- ---
    ZUZU: xiaomi bude víc než v pohodě a mile překvapí. Pokud by mě vyhrát iphone, tak ber 5S z druhé ruky s aspoň 32gb, protože na iPhonu s velikostí aplikaci je 16gb strašně málo. Oproti androidovym appkam jsou i běžné řádově větší...
    FAT
    FAT --- ---
    ZUZU: Mám Redmi 3, ještě bez LTE :-( a musím jinak říct, že je skvělý. Baterie je nádhera. Dva celé dny telefonování, navigace + ještě další apky a ještě něco trochu zbývá. Je to rychlé se spoustou úložného prostoru. O dalších nic nevím, ale po zkušenosti s Xiaomi bych asi bral opět tuhle značku. A Miui? Čeho se bojíš? Ani si nemusíš aktivovat účet a maká velmi dobře.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ZUZU: na miui se není čeho bát
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    vybírám mobil (ne pro mě), primárně na telefonování a sms a fb, kvalita foťáku apod je jedno. požadavky: malý (max 5"), aby něco vydržel a šlapal (ideálně víc jak 2 roky), dualsim a čistý android výhodou, český prodejce, nechci moc experimentovat s čínskými značkami. a rozhoduji se mezi těmito dvěma:

    Xiaomi RedMi 4X LTE - 32GB, černá PH3264 + Kuki TV na 60 dní zdarma (v ceně 900,-) | CZC.cz
    https://www.czc.cz/xiaomi-redmi-4x-lte-32gb-cerna/211357/produkt
    + nejlepší poměr cena/výkon
    + kapacita baterie
    - děsím se toho miui

    Lenovo Moto G5 DS gsm tel. 3+16GB Dark Grey, Lenovo - Mobilní telefo
    https://www.patro.cz/produkt/1077221295-lenovo-moto-g5-ds-gsm-tel-3-16gb-dark-grey
    + mám motorola moto g 2013 a nejlepší mobil mého života
    + skoro čistý android
    - lenovo :(
    - cena (jak dlouho to vydrží? 4 roky jako ta první generace? pak by to bylo ok)

    ----

    ...plus bonus: anebo koupit iphone se 16gb a mít po starostech (vydrží to 4 roky určitě ne? - stojí to za tu cenu pak?) (a teď mi nejde o nějaky flamewar iphone vs. anroid, ale spíš o kvalitu zpracování a tak, o funkce mi nejde, telefonovat to umí snad všecko)?
    iPhone SE 16gb
    iPhone SE 16GB Stříbrný - Mobilní telefon | Alza.cz
    https://www.alza.cz/iphone-se?dq=4128329
    + rozměry (velmi důležité)
    + předpokládám že vydrží
    - cena
    - ne android
    - ne dualsim (není tak důležité)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Tohle je užitecný test

    USB Power Supply/Charger Test
    http://www.lygte-info.dk/info/usbPowerSupplyTest%20UK.html
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    teď jsem zcela nevědecky zkoušel tři usb nabíječky a asi 5 kabelů co tu mám (micro-usb) a na nexus 7 (2013) s měřící appkou Ampere jsem dostal proudy mezi 80 - 800 mA
    největší vliv má v mém případě kabel. Nabíječky jsem se snažil kupovat aby měli alespoň 1A, ale nejslabší je GP nabíječka z nabíječky AA baterek (papírově 2,4A)
    SPM
    SPM --- ---
    MIKROM: No, zapojena... tam je akorát ta pičusárna, že se mezi ty datový dráty strkají různé odpory a u každého zařízení je to pomalu jinak. Bych za to nejradši někomu taky zpřelámal hnáty. Ozvlášť u těch ještě chytřejších zařízení, které když na těch datových drátech nemají nic, tak si nevezmou ani těch 400mA. Takhle jsem pak musel prznit kabely pájkou, protože jsem do auta dával USB nabíječky do panelu, které ty datové vodiče vůbec neřeší...
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    ja googlil power delivery profile a jedine co jsem nasel byli cipy do radice nebo cele radice, kabel s aktivnimi prvky jaksi nic
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ja v google obrazcich zagooglil usb3 circuit a vysledek rika ze to jde i bez controlleru ale uni to nebude nikdy
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    KEJML: dvou metrová prodlužovačka na 320v ?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    JVCNC: Google Benson approved
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    byl by nejaky odkaz na aktivni prvky v kabelu? na to abych po kabelu prenesl 5A pri 20V staci jen dostatecny prurez.
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    SUCZKER: Měly by být. Už jen proto, že USB-C ve stávající specifikaci dovoluje poslat až 5A při 20V (Power Delivery Profile 5), nemluvě o tom, že se musí obě zařízení dohodnout, kdo je client a kdo host (ať už datový nebo napájecí). Nicméně kvůli zpětné kompatibilitě není technicky možné to vyžadovat, jako je tomu třeba u Lightningu. Ty dolarové kabely se prostě chovají stejně jako micro s redukcí (čili drát na drát), takže pokud jsi krmil notebook 20V 100W náloží a pak na ten samý kabel připojíš telefon, tak si můžeš gratulovat k těžítku a ještě se radovat z toho, že jsi ušetřil stovku za značkový kabel :-).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam