• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    FALCO
    FALCO --- ---
    HOUMLES: jako dá se tomu jít naproti ale když používám navigaci tak nemám šanci uhlídat kde všude se sdílí moje poloha, jako jeden z příkladů. Aplikační vrstvu nespasis. Člověk by pak byl nucen jen telefonovat a psát sms. Navíc nevím jestli lze podchytit třeba informal network scan na částečnou polohu vysílačů jako další příklad. Ale dobře vědět že do určité míry se s tim bojovat dá.
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    btw dneska uz se da android provozovat uplne bez googlu s microG
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    FALCO: to neni az takova pravda... aosp romky jsou cisty a zbytek jisti aplikacni firewall popr. xposed+xprivacy pro ty co uz nejsou na nougatu
    FALCO
    FALCO --- ---
    HOUMLES: imho většine lidí co si kupuje smartphone musí být soukromí trochu ukradené
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    BLACKSOURCE: jestli reagujes nad ten preinstalovanej backdoor od distributoru tak to jo, to se muze stat kazdymu, ale celkove je miui prolezly uz od stocku a je to znamy uz x let.
    si nainstaluj mitmproxy a budes koukat co to posila vsecko do ciny :)
    a samozrejme nejde jenom o miui, vicemene jakakoliv cina je v tomhle hrozna, ale i samsung a sony jsou pekny svine...
    vsecko je to jenom o tom jestli ti na tvym soukromi zalezi nebo ne. lidem, kterym je to u prdele si kuoujou telefon podle ceny nebo podle toho jaky dela selfie...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ZUZU: mně právě vyhovuje to, že každá instalovaná aplikace je na ploše. Hned vidím, jestli tam nemám něco navív
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    PETGRIDUS: ne to zrovna ne. :) ...každopádně díky zatip.
    PETGRIDUS
    PETGRIDUS --- ---
    ZUZU: asi ti bude chybět paměťovka
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    PETGRIDUS: stojí to za tu cenu? :) a nelíbí se mi, že už je to větší a že to nemá dualsim...
    PETGRIDUS
    PETGRIDUS --- ---
    time for Nexus 5X
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    BLACKSOURCE: no, ono s to celkem běžně děje i u telefonů z "bílého" trhu: [ ZUZU @ Android - otevřená mobilní platforma ] (koupeno na alza.cz a rozhodně nejsem sám)
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    FAT HELVETE TOOMIX: ok díky za argumenty k tomu xiaomi. ad miui - prostě mě vyhovuje nejvíc čistej android a těm šíleně barevným nadstavbám a la "číňan napodobuje iphone" se všema aplikacema na ploše jsem nějak nepřišel na chuť zatím. vzhledem k tomu, že je tohle asi docela prodejní trhák, tak je naděje, že na to začnou vznikat oficiální porty lineageosu žejo? :)
    ...protože HOUMLES mě teda opět vyděsil... :) ...co bys, houmles, doporučoval ty?
    BLACKSOURCE
    BLACKSOURCE --- ---
    HOUMLES: Možná by stálo za to si o tom i něco přečíst, když už to postuješ :-)

    Ano, pokud koupíš telefon bůhvíkde, pak se to může stát, nicméně to nemá přímo s Xiaomi nic společného. Stane se to u jakéhokoli telefonu z šedého trhu...
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    desi me kolik lidi tady jede xiaomi a jeste ma odvahu ho doporucovat ostatnim.
    hardware neni bohuzel vsecko...
    to, ze jejich sw je prolezlej spywarem, malwarem a cely je to napojeny na baidu nikomu nevadi?
    miui malware spyware - Google Search
    https://encrypted.google.com/search?q=miui+malware+spyware
    HELVETE
    HELVETE --- ---
    ZUZU: xiaomi bude víc než v pohodě a mile překvapí. Pokud by mě vyhrát iphone, tak ber 5S z druhé ruky s aspoň 32gb, protože na iPhonu s velikostí aplikaci je 16gb strašně málo. Oproti androidovym appkam jsou i běžné řádově větší...
    FAT
    FAT --- ---
    ZUZU: Mám Redmi 3, ještě bez LTE :-( a musím jinak říct, že je skvělý. Baterie je nádhera. Dva celé dny telefonování, navigace + ještě další apky a ještě něco trochu zbývá. Je to rychlé se spoustou úložného prostoru. O dalších nic nevím, ale po zkušenosti s Xiaomi bych asi bral opět tuhle značku. A Miui? Čeho se bojíš? Ani si nemusíš aktivovat účet a maká velmi dobře.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ZUZU: na miui se není čeho bát
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    vybírám mobil (ne pro mě), primárně na telefonování a sms a fb, kvalita foťáku apod je jedno. požadavky: malý (max 5"), aby něco vydržel a šlapal (ideálně víc jak 2 roky), dualsim a čistý android výhodou, český prodejce, nechci moc experimentovat s čínskými značkami. a rozhoduji se mezi těmito dvěma:

    Xiaomi RedMi 4X LTE - 32GB, černá PH3264 + Kuki TV na 60 dní zdarma (v ceně 900,-) | CZC.cz
    https://www.czc.cz/xiaomi-redmi-4x-lte-32gb-cerna/211357/produkt
    + nejlepší poměr cena/výkon
    + kapacita baterie
    - děsím se toho miui

    Lenovo Moto G5 DS gsm tel. 3+16GB Dark Grey, Lenovo - Mobilní telefo
    https://www.patro.cz/produkt/1077221295-lenovo-moto-g5-ds-gsm-tel-3-16gb-dark-grey
    + mám motorola moto g 2013 a nejlepší mobil mého života
    + skoro čistý android
    - lenovo :(
    - cena (jak dlouho to vydrží? 4 roky jako ta první generace? pak by to bylo ok)

    ----

    ...plus bonus: anebo koupit iphone se 16gb a mít po starostech (vydrží to 4 roky určitě ne? - stojí to za tu cenu pak?) (a teď mi nejde o nějaky flamewar iphone vs. anroid, ale spíš o kvalitu zpracování a tak, o funkce mi nejde, telefonovat to umí snad všecko)?
    iPhone SE 16gb
    iPhone SE 16GB Stříbrný - Mobilní telefon | Alza.cz
    https://www.alza.cz/iphone-se?dq=4128329
    + rozměry (velmi důležité)
    + předpokládám že vydrží
    - cena
    - ne android
    - ne dualsim (není tak důležité)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Tohle je užitecný test

    USB Power Supply/Charger Test
    http://www.lygte-info.dk/info/usbPowerSupplyTest%20UK.html
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    teď jsem zcela nevědecky zkoušel tři usb nabíječky a asi 5 kabelů co tu mám (micro-usb) a na nexus 7 (2013) s měřící appkou Ampere jsem dostal proudy mezi 80 - 800 mA
    největší vliv má v mém případě kabel. Nabíječky jsem se snažil kupovat aby měli alespoň 1A, ale nejslabší je GP nabíječka z nabíječky AA baterek (papírově 2,4A)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam