• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    LACHAUER
    LACHAUER --- ---
    Máte někdo zkušenosti se značkou Cubot? Přemýšlím, že bych si pořídil Cubot Max jako náhradu za můj doslouživší 7´ tablet. Nic náročného po něm nechci, chci ho používat na mapy, navigaci, čtečku knih, brouzdání netem, pouštění filmů. Je mi jasné, že za tu cenu to nebude žádná hitparáda špičkové elektroniky, jde mi o to, jestli to není úplný šrot, případně jestli Cubot nemá nějakou příšerně zabloatwarovaný systém.

    (koupil bych si jinak malý tablet, samozřejmě, jenže sedmipalcové tablety s LTE za normální cenu vymřely).

    CUBOT Max od 3 890 Kč - Heureka.cz
    https://mobilni-telefony.heureka.cz/cubot-max/#
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    Jo, a je to 4.2.2
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    Dneska mi zacal tablet (chiligreen) startovat do stavu jakoby po factory resetu, interni uloziste se tvari, jako ze je uplne plny (ikdyz neco odmazu), nejde nic nainstalovat, ale vsechny data sou nedotceny. S adb tools se do nej dostanu (a podle df tam misto je) a je to rootnuty. Vygooglil sem, ze by melo pomoct najit Local/Device/efs/Factory App/ a v souboru factorymode prepnout na "on". Zadnej takovej soubor sem ale nenasel. Mel sem to i otevreny, abych zkontroloval, jestli neni zasekly nejaky tlacitko, ale vypadaj v poradku. Mate nekdo zkusenost nebo tip, jak to nakopnout zpet bez uplnyho "wipe data"? Do system recovery se dostanu.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPM: S tim nezbyva nez souhlasit. Bohuzel to ale nic neresi - do reklamacniho protokolu Ti proste muzou napsat, ze telefon se zjevne potopil do nejmene 50m vodniho sloupce, tudiz reklamace neuznana. Dale viz druhy bod meho predchoziho prispevku.
    SPM
    SPM --- ---
    LAUNCHER: Na stanovení těch IP kódů je norma. Ta specifikuje co by ten výrobek měl dodržet. Výrobce klasifikuje výrobek označením IP67 (nebo kolik to má). Pokud výrobek nepřežije zacházení, které by dle normy přežít měl, pak nesplňuje IP67. Zákazník si tedy koupil výrobek, který neodpovídá udávaným parametrům. Tečka. Jestli se v našem soudním systému má cenu soudit o 15 klacků, když se kvůli tomu bude muset stanovit znalecký posudek, prohraná strana se vždycky odvolá, takže suma sumárum za to člověk vyhází stovky tisíc a potáhne se to léta, ikdyž třeba nakonec vyhraje, je otázka jiná.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    TOM: Zatim se mi aktualizace nenabidla ani na Pixel XL :-) Ale vcera pry uz prvni uzivatele OTA meli, tak uvidime kdy prijdu na radu ja...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Zkusime si utridit dojmy a pojmy.

    1) "Pokud to nesplňuje IPxy, nemá to mít certifikaci IPxy, zvonec a konec"

    Tu "certifikaci" u telefonu jste si vycucali z prstu, zadnou certifikaci to nema. Ma to marking, pripadne rating dle IP Code. Certifikace je, kdyz zarizeni z vyroby jednorazove nebo pravidelne odebiras pro testovani nezavislou autoritou ktera takovou certifikaci vydava, ta ti ty zarizeni premeruje a na serii tech zarizeni Ti da razitko. To se jaksi u IP68 nedeje.

    Srovnej:
    EuroNCAP: Certifikace.
    IP68: Marking.

    Povimnete si prosim, ze napr. Samsung slovo certifikace v tomto kontextu nepouziva: http://www.samsung.com/global/galaxy/what-is/ip68/

    Ohledne Samsung S7 a jeho vodeodolnosti v nezavislem testovani napriklad zde:
    Samsung Galaxy S7 and S7 Edge not quite waterproof, torture tests reveal - CNET
    https://www.cnet.com/news/samsung-galaxy-s7-not-quite-waterproof-torture-tests-reveal/

    Doporuceny studijni material: https://en.wikipedia.org/wiki/IP_Code

    2) "co to je za nesmysl? to je normalne na soud kua.... telefon za 15."

    Nejsem pravnik, nicmene pokusu "normalne na soud kua" kvuli telefonu za 15k se v ceskych podminkach musim pousmat, zajimalo by me, jak a na co by takova zaloba konkretne vypadala a co si konkretne poskozeny od teto zaloby slibuje (jestli "otazka cti", nebo zda se realne domniva, ze timto zpusobem muze vymoci mmj. puvodni porizovaci cenu, nehlede na amortizaci). Ted jsem si tedy dovolil odvodit, ze diskutovany telefon byl zakoupen v CR, pripadne me opravte.

    Muzes to odnest prodejci, ten Ti to muze a nemusi uznat, v pripade neuznani v CR podminkach tak mozna COI. Zalobu jiste zkusit muzes, ale imho vyhozeny penize, jestli Ti o ty penize jde.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    TOM: kdyby místo kravských nadstaveb radši překompilovali jádro tak to mají hotové mnohem rychleji
    TOM
    TOM --- ---
    Nový Android se jmenuje Oreo - Linux E X P R E S
    https://www.linuxexpres.cz/novinky/novy-android-se-jmenuje-oreo
    Jsem zvědavý, jak tohle tempo budou stíhat výrobci...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    presne tak
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RATTKIN: No a? Pokud to nesplňuje IPxy, nemá to mít certifikaci IPxy, zvonec a konec. "Může to být ve vodě, ale nesmí být mokrá" je normální podvod.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    u těch přenosných zařízení je to horší, dneska je tlak na to aby to bylo co nejtenčí a nejlehčí. Výrobce to dohání lepidlama a mazáním, které časem degraduje. nebo stačí mini prasklinka.


    SPM: v koupelně musí být proudový chránič, ha kvůli čemu?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SPM: ip normy jsou od toho, aby se vedelo, jestli muze zarizeni napriklad do prasneho nebo mokreho prostredi. v praci taky vyrabime IP68 zarizeni a muzou byt klidne cely rok ve venkovnim prostredi. Tohle by mi proste uznat meli. Jestli neuznaj, tak uz fakt nevim, co si poridim dalsiho, nic jinyho vodotesnyho uz neni..
    SPM
    SPM --- ---
    DRAGON: jako já když S7ku s prasklym displayem reklamoval kvůli tomu, že se furt restartovala, tak se to vrátilo kupodivu s uznanou reklamací a jenom dopsanou poznámkou, že ten telefon není vodotěsný, dokud se nenechá opravit display. Což je vcelku i logické. Ale taky to teda nic neříká o tom, co by napsali, kdybych dones na reklamaci vytopený telefon s celým displayem :-)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    RATTKIN: ten telefon je dokonce IP68 certified - dust/water proof over 1.5 meter and 30 minutes. Nedelal sem s nim nic, byl ve vlhku. Dest a tak.
    SPM
    SPM --- ---
    RATTKIN: No, ty IPxx normy by snad měly být reálnější, proti tomu indexu uváděných na hodinkách... respektive u těch hodinek ty čísla jsou směšná úplně, podle mě to vychází z přepočtu na tlak, který ty hodinky vydrží ve vzduchové komoře za ideálních podmínek. Reálně pak vodotěsnost 5m znamená, že to nepřežije ani déšť, se 100m se dá jakžtakž plavat po povrchu bazénu a od 200m se s tím dá vlézt do vody normálně. Bez mačkání tlačítek, to se snad až na nějaké pokročilé Rolexy apod. nedá u ničeho.

    Nicméně dle těch IP norem se vyrábí třeba i elektrická zařízení, zásuvky, světla, atd... a to si troufám říct, že by bylo na dost hnusnou žalobu, když světlo umístěné v koupelně tu normu nesplní a pak kvůli tomu někdo přijde k úrazu... A reálně co jsem vykoupal nějaké svítilny a outdoorové navigace s IP67, tak všechno bez nějaké újmy... jenom se hádám bude u telefonu hodně blbě dokazovat, že to nespadlo do větší hloubky, na delší dobu a podobně.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    IP67 znamená že to velmi opatrně ponoří do metrového akvária, kde se voda ani nehne a v žádném případě se s telefonem nijak nemanipuluje, nemačkají se žádné tlačítka atd.
    telefon je při experimentu úplně nový, bez rizika vytvoření prasklinek při nošení v kalhotech a tak podobně.

    já mám hodinky s odolností na ponor 5 metrů, to znamená, že se s nima můžu sprchovat, nebo opatrně do výřivky, ale pod hladinou se nesmí mačkat tlačítka.

    co si s tim dělal, pro informaci?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    jen si rikam... mam ho nabijet? aby mi v noci nechytnul jako ten Note 4 :) je neskutecne horkej (a od ty doby co sem to sem napsal se nabilo jedno procento)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Jako nereknu, kdybych se s tim potapel nebo jel na toboganu...
    MINER
    MINER --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam