• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    E42
    E42 --- ---
    8BB76E1: Pokud vím, tak vůbec nezávisí.
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    nevíte někdo, zda Bootloader unlock allowed status závisí na simlocku? jinými slovy, pokud mi operátor odemkne simlock, půjde pak odemknout bootloader?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    :)

    Fotogalerie: První smartphone světa vznikl už v době, kdy samotné mobilní telefony byly...
    https://mobil.idnes.cz/foto.aspx?c=A171008_150950_telefony_vok
    JACQUES157
    JACQUES157 --- ---
    cvicne jsem zkusil prekladac odinstalovat - jestli treba to context menu nema fixni velikost 3 polozky, a kdyz jsou nainstalovany vedlejsi aplikace, ktery si tam muzou svoji moznost pridat, tak vyblokujou "search"

    ale neni to tak. proste mi odtamtud jen zmizela moznost "prelozit", a zbylo tam sdilet a hledat na wiki.
    JACQUES157
    JACQUES157 --- ---
    aha, takze pravdepodobne zalezi jak na romce, tak na appce.. ja tam mam (pokud muzu soudit) vicemene cistej android (zadny zvlastni gui), takze mozna je otazka, jestli je to standardne v tom keepu (cekal bych ze jo, ale..)

    kazdopadne z uzivatelskyho hlediska to customizovatelny zrejme neni, podle toho co pisete.
    HULIK
    HULIK --- ---
    E42: Pouzivam na poznamky GNotes a tam take nemam "vyhledat na webu" :-(
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    jo zrejme to bude asi i o aplikaci, ale zaklad je to mit v systemu coz v AOSP je
    E42
    E42 --- ---
    Třeba v Inoreaderu ale jo. Záleží tedy zřejmě i na aplikaci.
    HULIK
    HULIK --- ---
    HOUMLES: Sorry myslel jsem ze mu tam chybi to "translate"
    E42
    E42 --- ---
    HOUMLES: Tak jednoduchý to nebude, v Keepu to nemám na Nexu 6...
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    HULIK: ale tady nejde o prekladani, bavime se o tom vyhledavani .. to je default v android, ale samozrejme kazdej vyrobce romky si to muze odebrat z nejakyho duvodu
    HULIK
    HULIK --- ---
    HOUMLES: Mel jsem pocit ze to tam je nutne viz zde navod.
    How to Translate Text in Any App in Android Marshmallow
    https://www.tomsguide.com/us/google-translate-tips,review-3314.html
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    HULIK: ja ho nainstalovanej nemam a mam to tam
    HULIK
    HULIK --- ---
    JACQUES157: A más nainstalovaný Překladač Google?
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.translate&hl=cs

    Podle mě je to nutná podmínka
    JACQUES157
    JACQUES157 --- ---
    cau! potrebuju casto hodit vybranej kousek textu (v appce Google Keep, ale i jinde) do vyhledavace (jedno jakej prohlizec), ale muj telefon tuhle moznost v menu nema, a cely vcerejsi odpoledne jsem neuspesne hledal jak to nastavit.

    pritom ve screenech ktery jsem nasel, tahle moznost (web search) je, viz:



    mate to jinak, resp. setkal jste se nekdo s tim, zda jde to menu customizovat?
    ten prvek se jmenuje floating text selection toolbar (odkaz vede na stranku, kde google dev popisuje jak to customizovat ve vlastni aplikaci, coz neni muj pripad)

    telefon mam Vodafone Smart V8 (ZTE), Android 7.1.1
    v mym menu jsou moznosti:
    - Sdilet
    - Obsah k prekladu
    - Hledani ve Wikipedii

    diky
    MAD_MAN
    MAD_MAN --- ---
    MAD_MAN
    MAD_MAN --- ---
    HORST_FUCHS: vidím že používáš Gboard a ta má vlastní nastavení - když je aktivní klávesnice tak takový to ozubený kolečko (pokud ho nevidíš, tak podrž znak čárky) a tam už je to nastavení co hledáš...
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    HORST_FUCHS: pod tím Gboard čeština (když na to tapneš) už nic nemáš? V Miui tam jsou detaily s nastavením oprav textu.
    MAD_MAN
    MAD_MAN --- ---
    HORST_FUCHS: v nastavení klávesnice - oprava textu
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KORKMAZ: Vypnout net ti tak uplne moc nepomuze. S pravy, ktere ten soft vyzaduje ti to klidne obejde mnoha ruznymi zpusoby. Osobne by jsem do toho fakt nesel.
    A zvlast u auta by jsem nesel do niceho, kde nemam zaruku vyrobce auta. Ne ze by i tam nebylo jiste nebezpeci, ze to nekdo hackne zvenci, ale rozhodne tomu jeste nebudu pomahat a sam otevirat vsem cestu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam