• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    TAP
    TAP --- ---
    JEREMIUS: 98% funkcí ano. 2% bonus za root
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Funguje ten Nova Launcher i bez rootu?
    FALCO
    FALCO --- ---
    MADCAT: mám stejný problém. Vypozorval jsem se to stává když jsem out of coverage a telefon si neumí vyhledat na serveru (ať už Google nebo exchange). Typicky mi přijde sms když nasedam do metra a nevím pak od koho je.
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Je normální, abych čas od času zjistil, že některý z kontaktů, který normálně mám v contacts na google, se mi ztratil z telefonu (synchronizace zapnutá), a když teda ho v telefonu vytvořím znova, tak najednou se ten ztracenej objeví a mám ho dvakrát? Teď jsem chtěl zavolat jednomu známýmu, hledám hledám - a nenacházím. A to už je asi třetí nebo čtvrtej takovej případ. Wtf?
    HULIK
    HULIK --- ---
    JEREMIUS: 149,-
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    OLTSKUL: Kolik to stojí normálně?
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    OLTSKUL: No super, konečně zlegalizováno :D
    OLTSKUL
    OLTSKUL --- ---
    nemam tam zadny affiliate kod.

    Nova Launcher Prime za 20,-

    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher.prime
    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    TOOMIX: díky za info, já to mezitím máznul, protože už jsem to chtěl objednat - vybral jsem nakonec tu 5A - neměl by tam být nějaký extra rozdíl ...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    DEEJAYY: koupil jsem manželce a mamce (pro tu to bude první dotykový telefon) Redmi 4A 2GB/32GB Global LTE na Alze a chvíli si s těma telefonama pohrál. Jakožto majiteli Redmi 3 Pro mi nebylo MIUI cizí a přijde mi, že stable verze 8.5 z miuios.cz, co tam byla, tak byla v pohodě. Nic nepadalo, telefon by vydržel 3 a více dní normálního zacházení (tedy ne půl dne na FB a YT). Za ty 3000, nebo kolik stojej to je super nenáročnej telefon.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MICKEY_MOUSE:
    ono je to ještě trochu složitější. úložiště má několik partitions, ale uživatelů se ukazuje jenom /data ale místo třeba dojde jinde.
    synovi na mobilu jsem odstranil aktualizace a zakázal Google maps a zase si tam mohl dát jednu hru.
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    V každém případě ale díky, pomohlo deaktivovat ty předinstalované aplikace.
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    RATTKIN: Já mám ale u instalovaných aplikací volbu, kam ji chci umístit, jestli do paměti počítače, anebo na SD kartu. Všechny mám na SD kartě. To nic neřeší?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MICKEY_MOUSE: až budeš kupovat nový telefon, chceš aspoň 32gb nebo 64gb a na kartu se vyprdni, ta ti skoro vůbec nepomůže.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MICKEY_MOUSE: to co psali předemnou, všechno zabere.
    ještě vysvětlení-předinstalovaná aplikace je celá v systémové oblasti a nezabírá místo. její aktualizace je ale celá instalována v datové oblasti a zabírá 100% místa.
    aplikace, které se instalují dodatečně jsou pouze v datové oblasti a aktualizace nahradí předchozí verzi.
    zkus odinstalovat aktualizace a zakázat vestavěné aplikace, bez kterých se obejdeš.
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    MICKEY_MOUSE: root a link2sd
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    MICKEY_MOUSE: root a odinstalace balastu. Pokud se rozhodnes ho zahodit, tak mi pisi do posty, klidne si ho vezmu;)
    JIMX
    JIMX --- ---
    MICKEY_MOUSE: zahodit a koupit něco, co ma větší interní paměť ... bohužel timhle levný androidy bohužel trpí :-/
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    Zdravím, mám potíže s telefonem a není mi jasné, jak to řešit, tak třeba pomůže někdo zde: mám telefon Lenovo A7000, který má na sobě Android s řadou předinstalovaných aplikací, které nejdou smazat. Paměť má 2 GB, telefon má 4 GB úložiště a možnost vložit dalších 16 GB SD kartu.
    Používám minimum aplikací, přest nastane problém pokaždé, když vyjdou nějaké aktualizace — telefon hlásí, že "není dostatek místa v úložišti" a že musím něco smazat. Jenže ono prakticky není co — v paměti telefonu je jen to, s čím už telefon sám přišel a co smazat nejde, všechny mé aplikace jsou na SD kartě, která je i přesto skoro prázdná, je na ní 14 GB volného místa.
    Je to docela začarovaný kruh a pravidelný opruz, ze kterého nevím, jak ven. Není mi jasné, jak to, že je telefon "plný", když je SD karta skoro prázdná. Jediné, co mě selsky napadá, by mohly být aktualizace aplikací, které nejdou přesunout, protože už na telefonu byly jako součást instalace. Dokážete poradit? Díky.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Taky by mě zajímalo, jaké nepostradatelné a nenahraditelné aplikace fungují jen na v4
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam