• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    BASIK
    BASIK --- ---
    E42: Potvrzuju, ze s nastavenou cestinou to nejde. 8.1, aplikace Telefon i Kontakty aktualizovany.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    E42: No já mám CAT41 s Androidem 7.0 a taky mi to píše 3.00.00, app Telefon totiž v tomhle případě nemá žádný kód a celé to dělá app Contacts
    E42
    E42 --- ---
    MADCAT: Hm, tohle je kus historie.
    E42
    E42 --- ---
    KEJML: Jak ve vyhledávání T9, tak i v plným psaní. Ale mám v obou telefonech jako locale angličtinu, tak možná díky tomu...?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MADCAT: Mně pomohlo nainstalovat appku Contacts od Google
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    E42: Zřejmě to bude něco vestavěnýho neaktualizovatelnýho. No nic, nebudu tlačit na pilu a vyberu nějakej alternativní dialer, kterej co nejvíc vyhovuje a bude...

    KEJML
    KEJML --- ---
    E42: Vážně? Já mám Nexus 5Xs oficiálním Androidem 8.1, ale v dialeru, když hledám Čápa, tak musím psát "čáp“, na "cap" mi to nic nenajde.
    JIMX
    JIMX --- ---
    ted jsem nainstaloval True Phone Dealer & Contacts ... a umí vyhledávat T9kou i v českých jménech
    E42
    E42 --- ---
    MADCAT: Máš oficiální Phone app od Googlu aktualizovatelný v Play? Verze by měla být 15.0.1xxx. Jestli tam máš nějaký zabudovaný, který nejde oficiálně aktualizovat, bude to tím. Zkus tam nějak dotlačit ten oficiální, měli by to menší či větší silou jít
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MADCAT: Ono by tam stačilo podporovat a) českou collation, což většinou znamená s českou lokalizací , nebo b) unicode collation, což kupodivu nemívají programy z USA - tam bývá natvrdo english collation, která s diakritikou nepočítá, páč to nejsou Vopravdový Znaky, když nejsou v ASCII - ale asijci ji mají, z poměrně zjevných důvodů.
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    E42: Já mám teda číňana, ale říkám si snad sakra je tam čistej android bez nějakých výrazných zásahů, a chudák Čáp, tomu asi nikdy nebudu moct zavolat, protože č ani á nezadám, a podle p - to je jaksi dost málo. I nějakýho Čambalu musím hledat podle "amba", to č musím vynechat. Přitom Simpler dialer, co jsem si teď zkusil nainstalovat, to zvládne v klidu i s č, ačkoliv vůbec nepodporuje češtinu - ani v menu, ani v nastavení T9... Akorát je teda zas výrazně pomalejší :-I
    E42
    E42 --- ---
    MADCAT: Nevím. Nemám konkrétně Čápa, ale třeba Žán ani jména od Č nejsou problém. Testováno na Nexus 6 s předinstalovaným dialerem a Xperia Z3c s doinstalovaným dialerem Google.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    MADCAT: Ja neměl nikdy takový problém? Kontakty hledám přes "T9" ( 2 ma pismena ABC, atd. takze Čápa bych měl pod 21 + tapnout na jméno ). Momentálně teda už 8.1 android ale dialer se dlouho výrazně neměnil.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    MADCAT: Já sem spokojen s true phone hlavně pro po super podporu dualsim, diakritika je samodřejmost.
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    E42: Tak proč nemůžu najít třeba člověka jménem Čáp? Nebo su takový vemeno a furt něco přehlížím?
    JIMX
    JIMX --- ---
    MADCAT: htc sense už dávno ... :-)
    E42
    E42 --- ---
    MADCAT: Není.
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Je možný, že nativní dialer v androidu 7 furt ještě neumí diakritiku??? O_o

    Doporučíte něco, co bude jednoduchý a BUDE ji umět? Měl jsem dlouhý leta Dialer One, ale zastavili vývoj a na novým telefonu to má jakousi trochu rozdrbanou grafiku...
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    SKAUT: Díky. No, já mám na mobil ještě asi týden čas na vrácení, 14 denní lhůta, avšak obchod hýbe cenami dle poptávky a ušetřil jsem 2 500 Kč, nyní ho má zase za standardní cenu. Ironicky dnes jsem sledoval nabíjení a zase se kousl na 40 %, nicméně jsem si všiml, že nesvítí dioda indikující nabíjení, a tak jsem zkusil kabel více zastrčit a náhle nabíjení pokračovalo. I když opět 40 % působí jako dost podezřelá náhoda. Ale může jít skutečně jen o nedostatečně zasunutý kabel.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    SRNECEK: Mohla být jen chyba špatně uložených dat s informacemi o akku. Takový ten soubor který mažou "kalibratory" baterii ( a taky když se plně nabije akumulátor ).
    Systém si z něj bere data a ve spojení s naměřenými hodnotami ukazuje to co uživatel vidí.
    Pokus jste znepokojen tak to lehce muzete sledovat, na akumulátor je pul roku záruka.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam