• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    WABICEK
    WABICEK --- ---
    a koukam ze jsem asi jedinej kdo nema telefon na Čápa :D
    WABICEK
    WABICEK --- ---
    najde mi to "Čestmíra" kdyz dam "čes" i "ces". phone verze 14.0.nakydrobny
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    Muj exDialer najde Čápa a je skinovatelnej.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    Tak jsem to otestoval - app Telefon v6.0 od Samsungu hledá i s háčky, čárkami i umlauty.
    KEJML
    KEJML --- ---
    BASIK: Taky jsem použil jiné jméno. Mi to v principu nefunguje ani v kontaktech. Resp u mnoha lidí to v kontaktech "funguje" díky emailu. Pokud se někdo jmenuje Čáp, je velká pravděpodobnost, že má v emailové adrese "cap", tím pádem kontakty ho najdou. Telefon ale podle mailu nehledá, takže tam to nefunguje u nikoho.
    BASIK
    BASIK --- ---
    MADCAT: No rozsiril jsem si zadani na jakykoliv prijmeni zacinajici na znak s diakritikou... a teda je prekvapivy, ze nekomu Čáp funguje na "Cap" aspon v appce kontakty. U me se nechyti.
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Teď by mě zajímalo, jestli jste si všichni pro účely testování nějakýho Čápa v kontaktech vytvořili, nebo už jste ho tam měli :-) Jinak teda zatím asi favorit je true caller, vypadá celkem použitelně...
    HULIK
    HULIK --- ---
    Mám n5x verze 8.1 a v kontaktech to "cap" najde v aplikaci telefon nenajde. ;-(
    BASIK
    BASIK --- ---
    E42: Potvrzuju, ze s nastavenou cestinou to nejde. 8.1, aplikace Telefon i Kontakty aktualizovany.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    E42: No já mám CAT41 s Androidem 7.0 a taky mi to píše 3.00.00, app Telefon totiž v tomhle případě nemá žádný kód a celé to dělá app Contacts
    E42
    E42 --- ---
    MADCAT: Hm, tohle je kus historie.
    E42
    E42 --- ---
    KEJML: Jak ve vyhledávání T9, tak i v plným psaní. Ale mám v obou telefonech jako locale angličtinu, tak možná díky tomu...?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MADCAT: Mně pomohlo nainstalovat appku Contacts od Google
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    E42: Zřejmě to bude něco vestavěnýho neaktualizovatelnýho. No nic, nebudu tlačit na pilu a vyberu nějakej alternativní dialer, kterej co nejvíc vyhovuje a bude...

    KEJML
    KEJML --- ---
    E42: Vážně? Já mám Nexus 5Xs oficiálním Androidem 8.1, ale v dialeru, když hledám Čápa, tak musím psát "čáp“, na "cap" mi to nic nenajde.
    JIMX
    JIMX --- ---
    ted jsem nainstaloval True Phone Dealer & Contacts ... a umí vyhledávat T9kou i v českých jménech
    E42
    E42 --- ---
    MADCAT: Máš oficiální Phone app od Googlu aktualizovatelný v Play? Verze by měla být 15.0.1xxx. Jestli tam máš nějaký zabudovaný, který nejde oficiálně aktualizovat, bude to tím. Zkus tam nějak dotlačit ten oficiální, měli by to menší či větší silou jít
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MADCAT: Ono by tam stačilo podporovat a) českou collation, což většinou znamená s českou lokalizací , nebo b) unicode collation, což kupodivu nemívají programy z USA - tam bývá natvrdo english collation, která s diakritikou nepočítá, páč to nejsou Vopravdový Znaky, když nejsou v ASCII - ale asijci ji mají, z poměrně zjevných důvodů.
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    E42: Já mám teda číňana, ale říkám si snad sakra je tam čistej android bez nějakých výrazných zásahů, a chudák Čáp, tomu asi nikdy nebudu moct zavolat, protože č ani á nezadám, a podle p - to je jaksi dost málo. I nějakýho Čambalu musím hledat podle "amba", to č musím vynechat. Přitom Simpler dialer, co jsem si teď zkusil nainstalovat, to zvládne v klidu i s č, ačkoliv vůbec nepodporuje češtinu - ani v menu, ani v nastavení T9... Akorát je teda zas výrazně pomalejší :-I
    E42
    E42 --- ---
    MADCAT: Nevím. Nemám konkrétně Čápa, ale třeba Žán ani jména od Č nejsou problém. Testováno na Nexus 6 s předinstalovaným dialerem a Xperia Z3c s doinstalovaným dialerem Google.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam