• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    HANZO
    HANZO --- ---
    TEKKIT: půl na půl. Záleží, kde a co zalohujes
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    HULIK: aha chápu. Já myslel že na tebe vyletí nějaká notifikace.
    HANZO: wait a sec, ale když obnovíš tovární nastavení, tak je všechno v prdeli ne (tvoje věci v telefonu)? To pak musíš vše nastavovat, nebo se to obnoví z nějaký zálohy?
    HANZO
    HANZO --- ---
    TEKKIT: ono pomůže i obnovení továrního nastavení. P10 byla pro mne nepoužitelna, hrozbě pomalá, extra rychle se vybijela a při nabíjení se extrémně zahřívala. Pak jsem ji odložil a při znovupouziti musel obnovit komplet nastavení a zjišťuju, že to je super telefon.
    HULIK
    HULIK --- ---
    TEKKIT: Jako kdyz jdes do te spravy tak ten napis ktery rika cas od posledniho restartu zcervenal, nic na tebe nikde nevyskakuje, ani nepise.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    HULIK: já měl sony xperia z3c a nikdy mi nic nezčervenalo:) Ale možná jsem jen ignorant:/ a zčervenalo
    HULIK
    HULIK --- ---
    TEKKIT: Třeba Sony v jejich SW na správu telefonu píše čas od posledního restartu a když je to už nějakou delší dobu tak to zčervená a doporučuje restart.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    E42: To se mi nezdá. Ukládal jsem ho tak před 2 roky, určitě už v době, kdy jsem normálně používal Android. Ale je možné, že jsem se tehdy nějak uklikl a uložil si to "divně"
    E42
    E42 --- ---
    JEREMIUS: Neměl jsi ten kontakt omylem uložený v telefonu místo v účtu Google?
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Stalo se vám někdy, že zmizel kontakt? Používám jeden google účet celé roky. Teď jsem chtěl někomu napsat, komu jsem už dřív volal i posílal SMS, ale nenašlo mi to nic. Ani podle jména, ani podle telefonu. Teprve když jsem toho člověka znovu přidal, tak vidím jeho předchozí SMS atd., takže číslo i dřív měl určitě stejné.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    já na Essential phone jsem už několikrát měl že po dvou dnech začalo žraní baterky. mám tam Oreo beta, tak to možná bude tím, ale večerní restart tomu zabraňuje.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    SKAUT: já ani žádný problémy nemám. Jen jsem četl že je to dobrý dělat tak nějak preventivě, nic víc nic míň...
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    TEKKIT: Na N5X a na Pixelu sem tohle nijak zvlášť neřešil a nějak problémy nebyli.
    Na N5 jsem root měl a tam bylo potřeba resetovat. Řešil jsem to taskerem
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    E42: já četl že to má samsung v nastavení, ale musíš vypnout pin simkarty neboco - moc jsem to neštudoval - to udělám ručně:)
    E42
    E42 --- ---
    TEKKIT: I jsem kvůli tomu jednu dobu hledal aplikaci, která by telefon jednou za noc sama restartovala, ale bez rootu to u většiny telefonů bohužel nejde.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    E42: já jsem těch půl roku jen tak plácnul, nicméně je pravda že si "ani nepamatuju kdy naposledy":) Každopádně i tam to znělo logicky, že jak je to zapnutý pořád, tak se "sračky" hromadí a hromadí a ten restart zase trochu "poklidí"...

    děkuju za feedback, budu si to trochu hlídat - jak píšeš, i když nějak nepomůže, tak ani neuškodí a je to hned hotový

    díky
    E42
    E42 --- ---
    TEKKIT: Řekl bych, že si tím můžeš jenom pomoct, rozhodně ne uškodit. Půlroční uptime je fakt hodně a stačí, aby měl systém jeden malej memory leak (a že se v historii Androidu vyskytly) a za půl roku se to může pořádně nasčítat. Mně se Nexus 6 čas od času restartuje sám nebo zamrzne tak, že ho restartovat musím, takže uptime mívám tam max. týden, ale občas nastane i situace, že telefon začne být po delší dobu podivně pomalý a restart to vyřeší. Zkus a uvidíš, jestli aspoň subjektivně pocítíš rozdíl.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    četl jsem zajímavý článek kde se psalo, že u telefonů s androidem (které se na noc nevypínají) je dobré dělat pravidelné restarty. Některé telefony mají dokonce nějakou funkci plánovaný restart. Mělo by to mít vliv na "nesnižování" výkonu...

    Co si o tom myslíte? má to smysl semtam udělat?

    (já nerestartoval snad půl roku:))
    KLERIK
    KLERIK --- ---
    Ok, díky všem... kouknu na vše.
    MATEJCIK
    MATEJCIK --- ---
    KLERIK: googlí aplikace Zprávy a počasí, stejný data jako google news, agreguje přes všechno možný
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam