• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    HANZO
    HANZO --- ---
    PETRPEDROS: proč si nevezmes honor view 10?
    E42
    E42 --- ---
    PETRPEDROS: Huawei má vždycky top model s brandingem Leica a nižší model, který má úplně stejnou optiku, jenom mu chybí příslušná nálepka. Takže ten nižší model bude přesně pro tebe.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    WELES: věřím no. Na tuhle aktualizaci jsem čekal asi 2 roky a pořád se říkalo že "už už bude":)) ...
    WELES
    WELES --- ---
    TEKKIT: Mám sony Z5 velkou. Nedávno aktualizovali appku na focení a kvalita se výrazně zvedla. Umí RAW a i defaultní automatika zvládá slušný snímky. Ale přiznám se, že moc nefotím.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    Google umí počítat rozmazané pozadí i s jedním objektivem, ale asi vás nezajímá že to možná někdy bude na ostatních mobilech než jen pixel.

    mono senzor má i Essential, které mám já, ale musel by se koupit v Americe, v Česku má scifi cenu. ale fotí navzdory recenzím dobře.
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    DEEJAYY: Ano. To je jediná věc, která tomu HTC chybí. Hloubka ostrosti, ač laciný efekt, je můj vůbec nejoblíbenější :-). HTC má ale jen jednu čočku, takže není z čeho počítat. Nicméně pro mě jsou klíčové dvě věci: fotky a videa ve špatném světle, a nerozmazané cvaky na první dobrou (ideálně s HDR), aniž bych musel své roztřesené ruce fixovat na 3 sekundy na místě. A na to potřebuju hlavně světelnost. Ale to HTC byl jen příklad, s tím se zatím nevejde do budgetu. Fun fact - i pro U11 vyrábí snímač Sony :-D.
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    No zatím váhám váhám

    Huawei Mate 9 × Sony Xperia XA1 Ultra, srovnání – MobilMania.cz
    https://www.mobilmania.cz/huawei-mate-9-vs-sony-xperia-xa1-ultra

    Ale je fakt že jste mi celkem usnadnili výběr pokud říkáte že sony není na foto takový terno jak se zdá
    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    PETRPEDROS: imho to HTC nezvládne úpravu hloubky ostrosti, která je tady fakt zajímavá .. a hlavně, vycvaknu si fotku a až doma se rozhodnu, na kterou část a jak budu ostřit ...

    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    PETRPEDROS: to asi ano, jen nemám osobní zkušenost ;)
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    JOHNY_G: No to já právě vím že co je na papíru ještě není skutečnost. Proto to tady řeším. Nechci žádné dobarvení, žádné fotografické filtry a pod. Prostě scháním telefon který v této cenové kategorii má opravdu dobré snímky u huawei mě zaujalo že fotí do RAW, má leica objektiv který na BW fotku hlásí 20 mgx (já fotím do BW hodně často proto měl u mě +, ale pokud tvrdíte že ho HTC nebo Samsung strčí s kvalitou fotek do kapsy rád si nechám poradit.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    JOHNY_G: tady ten žebříček bere v úvahu všechny tyhle aspekty, imho fér srovnání:

    Mobile Reviews - DxOMark
    https://www.dxomark.com/category/mobile-reviews/
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    PETRPEDROS: Papírem si můžeš utřít zadek, ale o kvalitě ti neřekne nic :-). Takové HTC U11 má jeden z nejlepších foťáků (dnes už ne nejlepší) na trhu, a ty bys na papíře viděl 12 MPx a zahodil ho. Přitom je to jeden z klíčových důvodů, proč může mít takovou světelnost a kresbu jakou má.
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    PETRPEDROS: No tak tady v tom testu po vložení do photoshopu jsou fotk komprimované. Takže stejně nezjistíš který je lepší...
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    PETRPEDROS: ajaj...no u toho samsungu je to takový trochu "vybarvenější", to je jim dlouhodobě "vyčítáno"
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    když ti nevadí použitý tak:

    Samsung Galaxy S7 (G930F), 32GB Black | MP.CZ
    https://www.mp.cz/mobilni-telefon-samsung-galaxy-s7-g930f-32gb-black-pouzity-p-40466

    DxOMark: fotoaparát Huawei Mate 9 na ty úplně nejlepší nemá - Mobilizujeme.cz
    https://mobilizujeme.cz/clanky/dxomark-fotoaparat-huawei-mate-9-na-ty-uplne-nejlepsi-nema
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    Camera Test: Huawei P10 vs Huawei P9 vs Huawei Mate 9 (day) – JM Communications
    https://jmcomms.com/2017/03/17/camera-test-huawei-p10-vs-huawei-p9-vs-huawei-mate-9-day/
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    TEKKIT: Jojo taky mobilové filtry nepotřebuju od toho je photoshop. Potřebuji co nejpřesnější kopii reality. :)
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    DEEJAYY: aha, ale mate 9 vypadá že opět "papírově" má lepší aparátek. Leica a 20mpx
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    RATTKIN: tjn, tohle přesně jsme si říkali na xperia forum kde jsme společně nadávali:)) Ale mluvím za modely z3c a z5c, třeba už je to teď nějak vyřešený. Tam je taková zajímavost že si v mobilu aktivujete funkci "vylepšení snímku" (nebo jak) a potom to na mobilu vypadá jako TOP. Pak to hodíš do kompa a bleješ...Pár hezkých fotek se mi povedlo, ale musel jsem dát manuál a nastavovat ručně za ideálního světla - to ale opravdu u mobilu nepotřebuješ ....

    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    PETRPEDROS: pozor - mate 9 není P9
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam