• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    HANZO
    HANZO --- ---
    BLACKSOURCE: to zkouším, ale nedokážu tu aplikaci naučit, aby hesla vkládala do aplikací
    HANZO
    HANZO --- ---
    BLACKSOURCE: a umělo to vysosat hesla uloženy v chromu?
    BLACKSOURCE
    BLACKSOURCE --- ---
    HANZO: Já používám SafeInCloud. Ve win + chrome je cudlik, který doplní jmeno a heslo. V android + chrome vyleze v notifikacich aplikace a na tu kliknes a doplní. Na androidu funguje I s otiskem prstu.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    HANZO: LastPass (mám teda placenej enterprise účet)
    V Androidu 8 to funguje i jako systemová klíčenka.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    HANZO: rozpočet má do 7000,-
    LAUNCHER: Pixel 2 je co se focení týče fakt pecka!
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    PISKVOR: "Vypadá to jako když to ožralej pytlíkuje ve fotošopu"

    Tak to ses v tom Photoshopu, kdyz se napijes, docela dobrej :-)

    Pixel 2 XL mi produkuje tohle. Nerikam ze je to nejakej zazrak, ale na cvaky decek, aby mely babicky radost, mi to docela staci.

    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RATTKIN: Umí, no. Vypadá to jako když to ožralej pytlíkuje ve fotošopu, a zhruba něco takovýho to je: předěl mezi rozmazaným a nemazaným nejde vždycky tam, kudy by šel přirozeně.
    HANZO
    HANZO --- ---
    Používáte někdo ke své spokojenosti password manager v kombinaci win+chrom a android+chrom? Potřeboval bych funkční tip. Díky.
    HANZO
    HANZO --- ---
    PETRPEDROS: proč si nevezmes honor view 10?
    E42
    E42 --- ---
    PETRPEDROS: Huawei má vždycky top model s brandingem Leica a nižší model, který má úplně stejnou optiku, jenom mu chybí příslušná nálepka. Takže ten nižší model bude přesně pro tebe.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    WELES: věřím no. Na tuhle aktualizaci jsem čekal asi 2 roky a pořád se říkalo že "už už bude":)) ...
    WELES
    WELES --- ---
    TEKKIT: Mám sony Z5 velkou. Nedávno aktualizovali appku na focení a kvalita se výrazně zvedla. Umí RAW a i defaultní automatika zvládá slušný snímky. Ale přiznám se, že moc nefotím.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    Google umí počítat rozmazané pozadí i s jedním objektivem, ale asi vás nezajímá že to možná někdy bude na ostatních mobilech než jen pixel.

    mono senzor má i Essential, které mám já, ale musel by se koupit v Americe, v Česku má scifi cenu. ale fotí navzdory recenzím dobře.
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    DEEJAYY: Ano. To je jediná věc, která tomu HTC chybí. Hloubka ostrosti, ač laciný efekt, je můj vůbec nejoblíbenější :-). HTC má ale jen jednu čočku, takže není z čeho počítat. Nicméně pro mě jsou klíčové dvě věci: fotky a videa ve špatném světle, a nerozmazané cvaky na první dobrou (ideálně s HDR), aniž bych musel své roztřesené ruce fixovat na 3 sekundy na místě. A na to potřebuju hlavně světelnost. Ale to HTC byl jen příklad, s tím se zatím nevejde do budgetu. Fun fact - i pro U11 vyrábí snímač Sony :-D.
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    No zatím váhám váhám

    Huawei Mate 9 × Sony Xperia XA1 Ultra, srovnání – MobilMania.cz
    https://www.mobilmania.cz/huawei-mate-9-vs-sony-xperia-xa1-ultra

    Ale je fakt že jste mi celkem usnadnili výběr pokud říkáte že sony není na foto takový terno jak se zdá
    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    PETRPEDROS: imho to HTC nezvládne úpravu hloubky ostrosti, která je tady fakt zajímavá .. a hlavně, vycvaknu si fotku a až doma se rozhodnu, na kterou část a jak budu ostřit ...

    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    PETRPEDROS: to asi ano, jen nemám osobní zkušenost ;)
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    JOHNY_G: No to já právě vím že co je na papíru ještě není skutečnost. Proto to tady řeším. Nechci žádné dobarvení, žádné fotografické filtry a pod. Prostě scháním telefon který v této cenové kategorii má opravdu dobré snímky u huawei mě zaujalo že fotí do RAW, má leica objektiv který na BW fotku hlásí 20 mgx (já fotím do BW hodně často proto měl u mě +, ale pokud tvrdíte že ho HTC nebo Samsung strčí s kvalitou fotek do kapsy rád si nechám poradit.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    JOHNY_G: tady ten žebříček bere v úvahu všechny tyhle aspekty, imho fér srovnání:

    Mobile Reviews - DxOMark
    https://www.dxomark.com/category/mobile-reviews/
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    PETRPEDROS: Papírem si můžeš utřít zadek, ale o kvalitě ti neřekne nic :-). Takové HTC U11 má jeden z nejlepších foťáků (dnes už ne nejlepší) na trhu, a ty bys na papíře viděl 12 MPx a zahodil ho. Přitom je to jeden z klíčových důvodů, proč může mít takovou světelnost a kresbu jakou má.
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    PETRPEDROS: No tak tady v tom testu po vložení do photoshopu jsou fotk komprimované. Takže stejně nezjistíš který je lepší...
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    PETRPEDROS: ajaj...no u toho samsungu je to takový trochu "vybarvenější", to je jim dlouhodobě "vyčítáno"
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam