• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MATEJCIK: přechod z Nexusu nahoru funguje super. vybereš si jaký zařízení chceš obnovit (s uvedením posledního datumu použití) a dostaneš i komplet plochu s rozmístěním ikon a složek a tapetou.
    data aplikaci se taky docela často zálohují do Google.

    co by mohl Google vylepšit je upozornění v marketu, zda aplikace má zálohování nebo ne.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MATEJCIK: tak to mas dneska cerstvy od cloveka, co to zkusil na jejich posledni vlajkovy lodi: ne, neumi :)

    zalohovani ma naprosto genialni Apple, to se mu musi nechat, ano.
    MATEJCIK
    MATEJCIK --- ---
    tak to jsem narazil na opačnej bug, jednou jsem to obnovování aplikací zarazil v půlce, a při příštím pokusu se neobnovilo pro jistotu nic.... wellp.

    jinak DRAGON: na internetu píšou že Samsung Cloud to umí, právě i s nastaveníma a bez rootu.
    ale nezkoušel jsem, budu rád za zkušenosti.

    jinak zálohování na androidu je nesmyslně píčou ke zdi, to soudruzi z Mountain View hrozně pokopali
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    nekupujte samsung s9 má bug!
    ale vážně, taky jsem na to narazil na nějakém telefonu a nebyl to samsung, je to pruda když se zombie aplikace vrací zpět. Já jsem to řešil na google webu jak tu už bylo zmíněno + pak na play aplikaci na telefonu (čistý android, šlo jednoduše podržet a začít to vyhazovat ve větším množství najednou), je to pruda ale co s tím?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SKAUT: no, jak bych ti to... pokud umi aplikace export nastaveni, tak kvuli takove opravdu ten restore/backup manager nehledam....
    Jde mi samozrejme o aplikace, ktere nastaveni exportovat neumi, napriklad Mp3 Folder Player a podobne.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    E42: no takhle by to melo fungovat, ale nefuguje. Jak to funguje, je to, ze to na moji S9 zacne okamzite po aktivaci telefonu instalovat vse, co sem mel predtim instalovane, jen si to vyzkousej a uvidis. Priklad: nainstalovalo mi to nejakou hru, kterou sem si instaloval pred lety na Galaxy S4. Duvod? No preci ten co pises, protoze sem tu hru neodinstaloval z te S4. To mi, musim priznat, dava opravdu velky smysl :)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    SKAUT: Jinak bych v tomhle případě zkusil použít řešení Samsungu ( určitě něco má ). Konkrétní nevím, ja jedu na čistém androidu a Pixelech, takže návod nedám.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    DRAGON: Ono Helium ma špatný hodnocení víceméně jen proto že lidi nechápou jak to funguje ( byt to tam autor píše ).
    Ta app je používá vlastnost androidu adb zaloh . Aby to bylo úspěšné musí mít každá app povolene zálohování , což mnoho autorů nedělá a ani neřeší. Navíc to není systémová aplikace, takže nemůže nikam.
    Tam kde to app podporuje a umí, funguje to super ale jinak shit.
    Bez systémové appky na zálohy ( většinou každý výrobce dá vlastni a funguje jen na jejich) to nebude nikdy pořádně s možností někam na SD kartu a podobně.
    Se zálohama co jsou nativně v androidu google docela pohnul . Při výměně telefonu jsem měl nový telefon ve stavu v jakém jsem opustil starý . Ale je to na google serverech a člověk se v tom nemůže hrabat. Plus neumí chráněné data aplikací ( což je logické ).
    E42
    E42 --- ---
    DRAGON: Řešíš nesmysl. Při obnově zálohy se neinstalují "Všechny aplikace" (tj. všechno, co jsi kdy měl nainstalované), ale jen aplikace, které jsi měl nainstalované na vybraném telefonu (a neodinstaloval), tzn. obsah seznamu např. "Xiaomi Mi A1".
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KOZLIKK: tak to mi bohuzel nefunguje, kdyz to podrzim, nic se nestane (samsung)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KOZLIKK: hm, takze po jednom tri kliknuti, tisic cca aplikaci... takze fuck it, there must be other way. Diky moc.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KOZLIKK: a jak napriklad smazes z toho seznamu to Heartstone? o to mi totiz jde, to promazat
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Jeste jeden dotaz: tusite jestli je mozny na desktopu otevrit tuhle stranku? Je to stranka Play Google, kde mate veskerou historii stazenych appek. Ja bych ji rad procistil od veci, ktery uz nechci aby se mi instalovaly a nechal si tam pouze ty, ktery po instalaci noveho telefonu chci nainstalovat (at se mi to nainstaluje automaticky a nemusim resit, ze mi to tam nainstalovalo tisic aplikaci).
    Na mobilu je moznost jenom toho krizku vpravo, bohuzel se to jeste pta na konfirmaci, takze to je hroznej vopruz to promazat, tak bych se na to rad podival na Desktopu, treba tam bude moznost "select all" nebo aspon select a pak delete. Diky

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    BUCCI: tak sem to zkusil: totalne zasekany reklamama, musis si vypnout na desktopu heslo a mit ho blank (primo ti to appka pise), furt to pada a je to neprehledny jako prase (UX to videlo jenom ve snu), takze recenze nelhaly, je to naprostej shit :(
    ale i tak dik za tip, ocenuju snahu pomoct ;)
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    DRAGON: je fakt, že to jsem udělal, ale stejně jsem zálohoval na SD... a taky z ní... tak ti nevim... nic jinýho (bez rootu) neznám...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    BUCCI: ihned po instalaci to rekne, ze nemuze pokracovat dokud to nespojis s Helium Desktop aplikaci, takze nope..
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    LEXXA: až na tu VPN, která tam byla, ale bez dat...
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    BUCCI: a videl jsi vsechny aplikace? ja videl jen par
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    BUCCI: jako ze se vubec nemusis spojovat usbckem jo? tak to jdu zkusit, dik :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam