• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    HOUMLES: v tom ze sem nevedel co do toho scriptu napsat ;)
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    ANDY_WARHOL: a v cem je problem si napsat skript kterej zavola "ip link set dev eth0 down" a pak "ip link set dev eth0 up" ?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    E42: bohuzel to chce wifi pripojeni.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    E42: diky, mrknu na to
    E42
    E42 --- ---
    ANDY_WARHOL: Úplný výstřel od boku, ale jestli neznáš, zkus se podívat na Fing
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.overlook.android.fing
    Pokud tvůj problém nedokáže přímo vyřešit (nějaké sledování konektivity v něm je, možná by šel donutit i k nějakému refreshi), min. by mohl pomoct zjistit příčinu problému.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    kdyby mel ten android neco jako je windows ipconfig /renew tak by to imho vyresilo vesekery problem
    router ma totiz aktualni firmware a openwrt tam nejak nahrat mozna jde, ale s omezenou funkcnosti a nenasel sem navod
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SPIKE411: nainstaloval sem android na orange pi a dela to to samy. konfigurace je tu nasledujici. mam upc k tomu wifi router od nich, na ten je pichlej nas, pres wifi 5ghz je pripojenej tenda ac9 (nenasel sem ze by podporoval openwrt) a do toho je pichly pres lan htpc. htpc se odpojuje, jak android krabka, tak pokusny orange pi s androidem. pres lan je do toho pichly dalsi pc na kterym se pracuje, to se ale dokaze rekonektnout samo, bohuzel android tohle neumi (z nejakyho nepochopitelnyho duvodu a ja ho to chci naucit). tenhle setup je zvolenej proto, protoze mame byt 5+1 a 2.4 ghz wifi je hrozne pomala primo z toho upc modemu a kabel tam nejde natahnout, proto bych nerad menil ten router, protoze parametrama splnuje to co potrebuju, spojeni funguje dostatecne rychle jak na internet tak do nas, jediny co me sere sou ty vypadky.
    vychazi mi nejlip z toho naucit android se pri zaseku proste reconectnout. myslel sem ze by melo stacit pustit nejakej script. nechci menit sitovy prvky kvuli tomu.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    ANDY_WARHOL: Vyměnit router.
    Upgradovat firmware (na OpenWrt).

    Padne spojení jenom tomu HTPC, nebo i dalším zařízením?

    Data máš na tom HTPC, nebo nasdílená na síti?
    Možná by stačilo přidat ten switch a přepojit do něj HTPC + NAS, data nepotečou přes router a třeba to ustojí...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PISKVOR: jenze me to spadne cca po hodine sledovani (cca). spis bych to potreboval cekovat na minutovy bazi. takze tohle bohuzel neni moc prakticke .... a litat odpojit router, to je z blata do louze
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ANDY_WARHOL: To jsem viděl pořešený a la Béda Trávníček: před HTPC switch, napájený skrz mechanický zásuvkový časovač: jednou za den se kolečko dotočilo, časovač vypnul na čtvrt hodiny (ve čtyři ráno, myslím), tím se vypnul switch, spadla fyzická vrstva, pak se zase zapnul switch, HTPC si sáhlo o nový DHCP lease a jelo se dál. Bylo to jak z Pata a Mata, ale totálně rock solid a nezávislý na OSu :D
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    dotaz: potreboval bych nejak zaridit aby se na androidu jednou za urceny cas zkontrolovalo pripojeni k siti (lan) a pokud by nefungovalo, tak by se rekonektlo. odpojuje se mi medialni centrum od site (asi blbne router ale to neopravim) a pomuze kdyz vypojim a zapojim kabel lanky, sam od sebe se to nechytne. jenze to je naprd to delat rucne, takze hledam reseni jak to udelat nejak automaticky, bud aplikaci nebo nejaky script. kdyz ne na casovac, tak aspon rucne. diky za jakoukoliv radu. bohuzel sem reseni sam nenasel, tak doufam ze mi nekdo poradi.
    TAP
    TAP --- ---
    E42: bohužel, právě čištej android pod display ani developer options žádný takový volby nemá.
    SAKALICEK: to samý, plus to klasicky reguluje jas podsvícení.
    snažil jsem se to vyfotit, bohužel screenshoty vypadaj oba stejně, bude to nějaká záležitost symbiózy displeje a ambient light sensoru.

    mám pocit, že to dělal i Nexus 5X (in memoriam) po updatu na 8.1, ale tam to nějak přešlo, tak jsem to neřešil.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    LEON_KOWALSKI: hmm. ten nextbit vypadal fakt cool.
    E42
    E42 --- ---
    TAP: Včera jsem na Nexus 6 instaloval Lineage OS 15.1 (Oreo) a ten má něco podobného pod settings-display-live display-automatic outdoor mode. Možná to není funkce LOS, ale Orea?
    SAKALICEK
    SAKALICEK --- ---
    TAP: osobně jsem takovou to fíčuru nepostřehl. Co se deje když necháš to čidlo jasu zapnutý?
    TAP
    TAP --- ---
    Xiaomi A1 m i po updatu na 8.1 dělá nějakou korekci barev na světle, vytahuje to šedi/stíny na mnohem světlejší. Automatickej jas mám vypnutej, ale je to závislý na senzoru světla, jakmile ho zakreju, fadeoutne mi to zpátky do normálu.
    Dá se to někde vypnout?
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    WELES: jojo, taky mám plnou verzi. má ekvalizér, přehrává flac, podporuje scroblování, přehrává po složkách, no prostě paráda.
    WELES
    WELES --- ---
    BRKODLAK: já mám klasickej shuttle ale zaplacenej (bez reklam). V reakci na tuhle tvou zprávu jsem ho trochu prozkoumal a equalizer jsem našel, i když je dost schovanej.
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    WELES: mam shuttle+ a equalizer ma. Za me nejlepší appka na hudbu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam