• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    PAYAXY
    PAYAXY --- ---
    LEF: Mam ji, a funguje docela v pohode. Za ty penize... :)
    Pouzivam to hlavne na Kodi, a Youtube, oboje bez problemu. UI je pomalejsi nez treba Samsung, ale nic tragickeho
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LEF: někde jsem četl, že nejlepší android tv je nvidia shield
    JIMX
    JIMX --- ---
    Kupoval jsem před 2 měsíci tuhle TV LG 49UJ7507 ... a nedovedu si představit, v čem by nějaký chromecast nebo podobná věc měla být pohodlnější na používání než to, co ta televize umí sama od sebe ... pohodlný přístup na NASku (ze který to pustí cokoliv, co se jenom vzdáleně podobá video formátu včetně titulků), výborná integrace s android telefonem (youtube, spotify, ...), rychlý a pohodlný internetový prohlížeč, možnost připojit jako druhý monitor k notebooku bezdrátově ...
    LEF
    LEF --- ---
    RATTKIN: budu doufat ze nejaky pokrok v rychlosti by mohl byt. nejaky streamy neresim. myslel jsem jen ze diky androidu si budu moct nainsatlovat napriklad nejake prohlizece webu, fotogalerie a podobny drobnosti.


    PUNKREASS: resim pripojenym PC (jo neni to malinky krabicka, ale svuj ucel splni a misto neni uplne problem ktery bych musel resit.

    Dekuji za Vase nazory.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LEF: fakt je, že když jsem na ty televizi šel před rokem do marketu, tak tam bylo jen asi 20 aplikaci, zbytek nebyl kompatibilní.
    ale v jsem případě můžeš do HDMI strčit cokoli.
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    LEF: taky bych rek, ze mas lepsi koupit obycejnou telku a k tomu nejakou androidi krabicku nebo stick. To si pak muzes pripojovat kam chces na dovoleny, na chalupe a kdyz neco odejde, tak ne vsechno spolecne. Co vim z drivejska z doslechu, tak ty telky stejne nemivaj plnohodnotnej android a s krabickou muzes delat vsechno od hrani her po veskery mozny sdileni a streamovani.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LEF: my máme nějakou starou Phillips a je to docela pomalé (asi jako ostatní Smart TV).
    někde jsem slyšel, že je lepší blbá televize a Chromecast, který taky máme, ten je dobrý, ale furt vypadává signál.
    LEF
    LEF --- ---
    ahoj.

    chtel bch se zeptat na zkusenosti s Adroid TV. vybiram novou TV tak zvazuju jesti by to mohlo mit smysl.
    uvazuji o tehle: https://www.mall.cz/smart-tv/sony-kd-55xe8096b

    diky
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    OLTSKUL: xiaomi a1
    má všechno co chceš a co ti nevadí, nemá.
    Má to čistý android bez balastu, to je myslím pro začátečníka výhoda

    na AT&T by to mělo jet, podle https://willmyphonework.net/
    E42
    E42 --- ---
    OLTSKUL: Myslím, že bys měl začít hlavně tím, v jaký síti tam budeš fungovat a jaký pásma ta síť podporuje, aby se to s telefonem úplně nemíjelo.
    OLTSKUL
    OLTSKUL --- ---
    Ahoj, delam si zalusk na nový telefon, jen v tom mam mega gulas a nevim co se posledni dva roky poradne delo...

    nekolik pozadavku:
    - rychly na hry a neprehrival se -> vykonny procesor
    - do 5000 Kč, o nejakou kacku klidne prekrocim, pokud pomer cena kvalita bude najednou mnodem lepsi, ale neni treba
    - aby mi fungoval a vydrzel alespon dva mesice, kdy budeme v USA (jihozapad)
    - delsi vydrz batrerky
    - narvat do toho pametovou kartu
    - aby byl fungl novy
    - 3.5 Jack
    - a je to android (apple se vylucuje s cenou a novosti)

    - preferenci vyrobce nemam

    na co to pouziju:
    - google maps
    - hrani her
    - netflix
    - muzika
    - pokud by byl dual SIM, zlobit se nebudu

    co mi neva, kdyz nebude mit:
    NFC
    QI nabijeni
    USB typ C

    Pozadavky jsem nahazel do CZC:

    Mobilní telefony | CZC.cz
    https://www.czc.cz/...c-5-f_2027126=t1&q-c-6-f_2029674=s3.5mm%20(TRRS)&q-c-7-f_2029674=sUSB%20Type-C

    a vylezla mi hromada mobilu. Je to v dnesni dobe skoro jedno co si vezmu a mam si vybraet podle estetiky? Nebo jsou v tehle cenove kategorii nejaci kralove? Nebo naopak neco co bych se nemel dotknout ani klackem?

    udelam chybu, kdyz si koupim napriklad tenhle?
    Xiaomi Redmi S2, šedý 18458 | CZC.cz
    https://www.czc.cz/xiaomi-redmi-s2-sedy/236399/produkt

    Diky moc za rady a tipy!
    LACHAUER
    LACHAUER --- ---
    Zdravím, poradíte prosím nějaký browser, který má možnost jednoduchého vypínání / zapínání obrázků? Jde mi o úsporu dat, ale i možností si obrázky jednoduše zapnout, kdyz potřebuju. Třeba Opera mini má spořič dat dobrý, ale zapíná se hluboko v menu. Potřeboval bych, aby vypínání /zapínání obrázků bylo někde "na vrchu". Existuje něco takového? Díky
    REFLEX
    REFLEX --- ---
    Mate nekdo huawei p20 lite? Ma v sobe nativni ekvalizer?
    MA747
    MA747 --- ---
    E42: potvrzuji, skupiny umí, sice trochu krkolomně, ale budiž. Problém je, že neplacená neumí offline režim (ne všude je signál) a neumí import/export z/do OPML. Ano, je tu webové rozhraní, ale jak jsem pochopil, bez spolupráce ze serverem to nefunguje. Snad autor spaRSS vyhoví žádosti o fix. Každopádně ještě jednou díky za tip.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    prosim kde se doctu u lineage zda ma podporu pro wacom ?
    VITECH
    VITECH --- ---
    Používá tu někdo Zooper Widgets na Androidu 8.1?
    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    Chtěl bych pro strýce k narozeninám nějaký odolný telefon - bude to jeho první dotykáč, chtěl bych aby to umělo aspoň trochu dobře fotit a vydrželo to pády ... cena do 6k
    někdo osobní zkušenosti? Samsung?
    E42
    E42 --- ---
    MA747: To podle mě všechno umí. Zkoušel jsi na zdroji podržet prst? Tam pak máš možnost přejmenovat a řadit do složek. Případně si to otevři na webu, bude se ti to asi dělat pohodlněji.
    IV0
    IV0 --- ---
    MA747: Feedly
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    MA747: Feedly je fajn, ja z nej presel na self-hosted reseni TT-RSS
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam