• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    LAUNCHER: ja ti verim a taky ti to nijak nenutim, jenom rikam, ze tu jsou i jiny lidi a pro ty tenhle telefon proste neni .. hw ma super o tom zadna, ale ja bych ho proste mit nemoh z tehle duvodu... kazdej jsme jinej no

    jinak treba ad ty zalohy, ja mam docela malo aplikaci (oproti jinym lidem co znam) a tak dobra pulka jeste nativni zalohy neumi .. ale samozrejme zas je to o tom co clovek pouziva a co je schopnej si naklikat zpatky bez zaloh a od ceho zalohu nepotrebuje...
    ale je treba fajn obnovit ze zalohy bankovni aplikace popr. auth generatory se seedama bez toho aniz bych travil znovu cas vsema autorizacema
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HOUMLES: "Druha pulka" uzivatelu, jakoze 50pct kupujicich, fakt ani smykem nejsou lidi, ktery chtej sachovat s ROMkou :-)

    K tomu co ja chci (coz Tebe nemusi zajimat):
    + Plny zalohy nepotrebuji, vsechno uzitecne (+- vsechny data) se mi davaji do cloudu implicitne, zalohy binarek nevim k cemu by mi byly
    + Cisty ROMky jsou super, tez bych ocenil (neni deal breaker pro me)
    + Nejrychlejsi aktualizace v dobe treble zas tolik nedocenim, staci fungujici treble. Druhak priznejme si, ze za rok stejne budu mit novej telefon.
    + Nahravani hovoru je fajn, ale na to nepotrebuju cistou ROMku. Netusim jak na tomhle telefonu, ale zda se ze treba na P20 Pro to rozchodit jde:

    [GUIDE] Activate Genuine Huawei Call Recordi… | Huawei P20 Pro
    https://forum.xda-developers.com/huawei-p20-pro/how-to/guide-activate-genuine-huawei-call-t3786562
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    LAUNCHER: jasne, jsi proste consumer, ale pak je tu druha pulka uzivatelu (power useri), kteri z toho telefonu chtej vic...
    plny zalohy
    cisty romky
    nejrychlejsi aktualizace
    nahravani hovoru
    atd.
    ... a tem nedava huawei na vyber
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HOUMLES: To je mi tak burt, jako malo co. Jakozto vytizenej clovek fakt nepotrebuju marnit cas s honenim ROMek.
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    LAUNCHER: bohuzel obrovska nevyhoda je zamcenej bootloader a tim padem jsi odkazanej pouze na vyrobce... tipuju tak max jedna nova verze androidu a to jeste s x mesicnim spozdenim :( o security updatech nemluve
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Zda se, ze Huawei splnilo me divoke sny o premiovem velkem telefonu s dobrym fotakem:

    Huawei Mate 20X

    * 7.21" OLED bez zahnutych okraju, notch jenom water drop
    * Tri zadni kamerky, z toho zda se dokonce dve neshitove:
    - 40 MP, f/1.8, 27mm (wide), 1/1.7", PDAF/Laser AF
    - 20 MP, f/2.2, 17mm (ultra-wide), 1/2.7", PDAF/Laser AF
    - 8 MP, f/2.4, 80mm (telephoto), 1/4", 5x optical zoom, OIS, PDAF/Laser AF
    * Rychly Kirin 980 chipset + 6GB RAM
    * Android Pie (skoda ze ne bez bordelu, ale co uz)
    * Podpora pro stylus - bohuzel ne s mistem v zarizeni, ale koupim vic stylusu - do kanclu, domu, do bundy a preziju
    * 5000 mAh baterie, rychle USB-C dobijeni, bezdratove dobijeni, moznost bezdratove dobijet jine zarizeni
    * Gorilla Glass jsem bohuzel nedohledal, ale Mate 10 mel zda se GG5, tak snad bude tohle tez ok. Pokud ne, tak holt telefon nacpu do co nejbezpecnejsiho pouzdra.
    * Stereo speakers (foukaji v landscape nalevo/napravo)

    Ac preferuji ciste Androidy, tak jdu do nej, takhle velky OLED display, s dobrou kamerkou a dobry HW okolo, fakt chci :-)

    Huawei Mate 20 X Quick Look: This Thing is Gigantic
    https://www.youtube.com/watch?v=JY5eE2-ZWk0&t=4s
    XAJA
    XAJA --- ---
    WABICEK: dik
    ERGOSUM: tiež ďakujem.no prave, pozerala som na pár s najvyššími hodnoteniami, ale prišlo mi, že sú dosť "vlezle" a vyžadujú príliš veľa oprávnení.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    XAJA: Záleží jestli chceš aby byla maximálně integrovaná do systému a sama otevírala aplikace a adresy ke kódu, nebo měla minimum práv.
    Když maličko přeženu, jestli má hned zboží koupit / darovat tvé úspory, nebo se pokaždé ptát, zda a v čem chceš tu stránku otevřít.
    Já našel
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qrcodereaderapp
    XAJA
    XAJA --- ---
    Taká blbá otázka, ale: akú čítačku qr kódov odporúčate? Resp. čo by mala vedieť, na čo pozor
    NEON5
    NEON5 --- ---
    Jak je to s usb-c a sluchátkama? Když pořídím redukci na 3,5mm jack a propojím se sluchátkama, bude fungovat mikrofon na kabelu sluchátek, případně tlačítko na zvedání hovorů, atp?
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    JEREMIUS: nebo si koupit oboustrannou flashku, co má jak USB tak micro-usb či usb-c.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    JEREMIUS: jo půjde. Jen si ohlídej jak bude flashka naformátovaná. Na NTFS je potřeba ještě mít další aplikaci/plugin do Total Commandera pro Android
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Aha, a bude dostupná normálně pro celý systém? Jde o to, že jsem dneska nečekaně odvezl syna do nemocnice, kde bude nějakou dobu. A říkal jsem si, že mu na flashky nahraju pohádky atd, aby měl na co koukat, protože v mobilu není dost místa. Takže potřebuju, aby se přehrávačem MP3/videa k těm souborům na flashce dostal. To půjde?
    TAP
    TAP --- ---
    JEREMIUS: potom by ses na tu flashku měl dostat libovolným filemanagerem, 100% to umí např. Solid Explorer
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    TAP: Díky. Už jsem na to dal stáhnout nějakou appku, až budu u toho telefonu, tak to prověřím
    TAP
    TAP --- ---
    JEREMIUS: a zjisti si, jestli to tvůj telefon podporuje, někteří výrobci otg v systému zakazují (excuse me what the fuck)
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Potřebuju k mobilu připojit USB flash disk. Co jsem googloval, stačí snad jen koupit "OTG kabel", je to tak?
    OLTSKUL
    OLTSKUL --- ---
    BUNDA: fullcover sklo jsem mel... jen se mi odlepilo pred tydnem a nedostal jsem se k tomu, si koupit nove..... shit sux, celkem draha lenost :/

    koukal jsem, a bude to stat nekde okolo 1500,-

    jinak mam na mobilu gumovou sprcku a ta uz toho taky odrazila dost :)


    OLTSKUL: prechazel jsem z Samsung Galaxy S6, takze narust vseho je pro me relativne obrovsky... vydrz baterky je neskutecna - i pri hre Roller Coaster Tycoon a Little Inferno, ktere baterku hltaly jak blazen.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    TOOMIX: včera mi fullcover sklo zachránílo display na Redmi Note 4. Spadl cca z metru něco na dlažbu, jak jinak než sklem dolů.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam