• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    LEFTY: má ale mirrorlink je lepší bezdrátový přes WiFi
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LEFTY: umí tvůj telefon hdmi výtup? má to jenom malá část mobilů.

    Každý mobil umí sdílet do kompatibilní televize přes Miracast doinstalováním appky, nebo přes chromecast zařízení, ale mě tem bezdrát vždycky trochu blbne, nejen doma ale i v hotelech, a z různých mobilů, takže to není chyba jednoho konkrétního zařízení.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LEFTY: to spíš bezdrátově přes chromecast/mirrorlink ne?
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    zeptám se jak debil, ale nemá Android (od nějaké verze aspoň) nějakej default screen mirroring na telku přes kabel? Jako že bych koupil nějakej obecnej USB-HDMI kabel a na telce mi to vyplivlo obraz?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPM: Pokud si schovas horni listu a spodni listu, tak mas v nocnim modu ve Waze statickou bilou asi jen kolem te bubliny s menu.
    SPM
    SPM --- ---
    LAUNCHER: no, někde v tom threadu na wazu někdo psal, že s tim jezdí uber a vypálil se mu tam i ten noční mode, s tim že v tom místě pro změnu ten display zase víc svítí. Takže otázka jestli to nějak zvlášť pomůže :-D

    Na Screen Filter kouknu, to vypadá celkem zajímavě...
    E42
    E42 --- ---
    SPM: Tak zkus Screen Filter nebo něco podobného. Bojovat se senzorem je ptákovina.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPM: LOL

    Nenapadlo me, ze na OLEDu nekdo muze pouzivat na Waze ten denni mod.

    Nicni mod na Waze zapinam vzdy s novym mobilem a nikdy nevypinam. Den vs noc pro me oci na citelnost nema zadny vliv, spis bych rekl ze ten nocni mod je pro me vzdy citelnejsi, ale muze to byt zvyk.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    LAUNCHER: No nevím na S5 se mi po třech letech vypálila klávesnice - a to byla černá, jen s bílými okraji.
    SPM
    SPM --- ---
    LAUNCHER: no, asi to vyzkouším, až budu mít náladu se na nějakou dobu zbavit telefonu :-D mobil by šel asi narvat ještě do mřížky ventilátoru, ale tam to o moc lepší nebude. Otázka, jestli nenechat na sklo auta nalepit černý fólie, to by mohlo alespoň trochu to množství světla uvnitř snížit...

    DRAGON: koukal jsem, že se dá v nastavení natrvalo zapnout ten noční mód, který je černý. Jenom v létě to asi bude zase nečitelný. Teď jsem ho schválně zapnul na furt, v tomhle počasí to je ok i přes den. Nicméně, to oranžový tlačítko vypadá v temnym skinu úplně stejně, takže to se asi vypálí tak jako tak :-D
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HOUMLES: nejde nastavit na waze nejaky dark skin?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPM: Vyreklamuj, pouzivej dal a dozvis se to :-)

    Neslo by mobil umistit tak, aby na nej dopadalo mene svetla a tudiz stacil nizsi jas?

    S tou Waze je to mrzute, na Tve ucely by to bylo idealni.
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    SPM: je to reklamovatelny, ale neni to resilteny natvralo... proste to je "negativni funkce" toho displeje a bude o delat kazdej amoled..
    ano, snizit jas je reseni, resp. i s jasem na minimu se to vypali, ale ten cas se rapidne prodlouzi..
    bohuzel s tim waze mas pravdu, ja jezdim denne a taky bych to klidne moh mit 3/4 cesty vypnuty uplne.. na jejich foru jsem nasel vic lidi co by to radi meli zapnuty porad nebo proste vypnout vsecky ty staticky listy kolem a zobrazit je po kliknuti prstem kamkoliv .. ale nikdo z waze na ty posty nereaguje :\
    SPM
    SPM --- ---
    LAUNCHER: no, teď je ještě otázka, jestli jsem měl extrémní štěstí na S7 nebo extrémní smůlu na N8. Já si jsem celkem jist, že na reklamaci to vymění, jenom si ale nejsem jist tim výsledkem - pač kdyby to bylo jinak standardní chování, tak to tam bude za chvíli znova...

    jinak konkrétně u wazu, co jsem ještě dohledal, tak asi alespoň trochu mohl fungovat ten jejich battery saver, kterej ovšem v nějaký verzi zmrvili a už to nevrátili. Battery saver fungoval tak, že při zapnutí snížil hodně podsvícení a rozsvěcel ho akorát v blízkosti odbočení, kdy do toho bylo potřeba koukat. Takže to tohle asi alespoň trochu eliminovalo, pač to nesvítilo v létě furt na plný koule. Žel bohu to vylepšili tak, že battery saver funguje jenom s baterkou pod 25%...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPM: Ano ma to cenu reklamovat.

    Pokud Ti zhruba stejne zachazeni vydrzela S7 a nevydrzela Note 8, mas smulu vs stesti na konkretni kus N8 vs S7.

    Pri extremnich hodinach a pri extremnim jasu (Tvuj use-case) se neco takoveho na OLED stat muze, s tim se proste neda nic delat.

    Ty telefony jsou stavene na prumerneho az narocnejsiho zakaznika, ne na extremy. Na druhou stranu marze maji takove, ze se jim umoznuji prave ty extremni zakazniky proste resit v ramci reklamaci.
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    RATTKIN: ja vim no, na podonym principu funguje AOD, ktery aby nevypalovalo displej taky skace po displeji sem a tam a ikdyz to pohybovani vypnes tak se stejne hejbe o par pixelu .. kazdopadne je vzdycky lepsi AOD vubec nepouzivat a kdyz se chci podivat kolik je hodin tak si ten displej zapnout :)
    bohuzel tohle vypalovani z aplikaci, ktery pouzivas denne je proste real a nic s tim neudelas .. je to proste nevyhoda OLED displeju na ukor realnych barev
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SPM: já samsungy neznám a amoled taky nesleduju, možná rozdílné uspořádání subpixelů?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    HOUMLES: to si dělá launcher sám, a jsou tam 1px tenké nápisy a hlavně se řešilo duté 1px tlusté kolečko home, (bylo to za dob androidu 8) tak tak to asi bylo dobré řešení
    SPM
    SPM --- ---
    HOUMLES: hmm, to mě nepotěšilo :-)

    RATTKIN: tušíš co měla S7 za display? Furt mě dost irituje, že na ní ten display je stále ok, zatímco na novějším a dražším telefonu to po pár měsících udělalo tohle...
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    RATTKIN: jeden pixel ti moc nepomuze kdyz ta lista ma nekolik desitek mozna i stovek .. vypaleny to budes mit stejne jenom nebudes mit tak ostre viditelny hrany
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam