• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    IVUSHA
    IVUSHA --- ---
    poradíte mi někdo aplikaci, která mi seřadí fotky v telefonu dle data pořízení(dle exif) a ne změny? Zkopírovala jsem fotky ze starého telefonu a teď si to myslí, že v ten den byly všechny vytvořeny. Zkoušela jsem dle rad na netu najít na google store quick pic a to co jsem stáhla a nenašla nastavení dle exif. Mám android 7. Díky
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ANDREJKA: Ten formát ne, ale čas ukládání ovlivňuje velikost úložiště a dostupná RAM(spuštěné aplikace na popředí i na pozadí.
    Když si dáš zobrazit vodítka oříznutí, měla bys vidět co skutečně fotografuješ a zároveň jakou část senzoru nevyužíváš. Nastavení formátu totiž nedělá nic jiného, než že neuloží část snímku zachyceného senzorem přiblížení(pokud nemáš optický zoom) v důsledku také. Fotka je jenom menší a pak jde o to, zda je rychlejší uložit fotku celou, nebo oříznout a uložit výřez.
    Pokud jde o kvalitu. Já se na kompaktu zastavil na 14 MP. Víc nepotřebuji a většinou fotím do 5 MP. Na mobilu má největší vliv optika. Na památeční fotky to není, ale jako poznámkový blok to občas stačí.

    BTW Dítě a zrcadlovka nejdou IMHO moc dohromady. Většinu pokusů o nastavení a zaostření dítě úspěšně sabotuje. :-)
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    zeptam jsem se znovu a zase hloupe. nevite, kde by se dala sehnat solo klasika Galerie aplikace? Ma tom tchynin Lenovu neni.. Diky
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ANDREJKA: Tipuji zahlcené úložiště/málo paměti.
    Digitál není polaroid. Místo stavění se na hlavu při krkolomných pozicích ořezávej výsledný snímek. On na ty nakloněné snímky nebývá nikdo zvědavý a když ve stejném čase uděláš lepší fotku/ několik lepších fotek máš to lepší, než nepovedenou fotku se správným výřezem. Jinak bezpochyby pomůže vypnout senzory pohybu v telefonu.
    Open Cameru mám. Ale fotoaparát je fotoaparát.
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    LOVE_DALI: Whats app neni určenej na tablety, ale "jen na telefony" takže k telefonu a pak používat přes web klienta...
    ATAN
    ATAN --- ---
    LOVE_DALI: nema cidlo pro jas. rootnout + twrp jde, proto jsem si ho objednaval. Zadny jiny tablet do 4000 rootnout nejde.
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    ATAN: nesel mi Mi Fit (nebo jak se ten kram na management Mi band 3 hodinek jmenuje) a ofiko What's Up. Neni podporovane zarizeni. Ten Mi kram jsem nahodil solo pres apk. na WhatUp jsem se jeste nedostal. Neni to muj tablet, takze nemam cas to resit. Jinak automaticka korekce jasu taky nejde..
    Podivam se zase o vejkendu, ale s takovouhle budu brzo hledat nahradni ROM :)
    ATAN
    ATAN --- ---
    LOVE_DALI: V kazdem pripade dle stranek lenovo prijde pro tento model ted v listopadu Oreo update, tak snad se to zlepsi. Ja si ho take objednal, zitra vyzvednu na poste.
    ATAN
    ATAN --- ---
    LOVE_DALI: ktere? ten tablet by mel zvladat vsechny aplikace. jen neni moc na hry.
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    ATAN: koupil a stoji pekne za hovno.. Uz jsem nasel na google play 2 aplikace, ktery se hlasej jako nekompatibilni..
    ATAN
    ATAN --- ---
    LOVE_DALI: Co treba Lenovo TAB4 10 (TB-X304L/F), ma verzi s LTE, jen nevim jestli je to ta s L na konci nebo s F.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    A je to tam :-P
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    LEON_KOWALSKI: už to jede 1.4GB aktualizace na Android 9 se stahuje. Nokia 6.1 Android one
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    No, tak já teda na Nokii 6.1 zatím A9 nemám, teď jsem to zkoušel
    a zatím nic.

    Android 9 Pie v těchto dnech přichází na Nokii 6.1
    Po stabilní aktualizaci na Pie pro Nokii 7 Plus a beta aktualizaci z počátku října pro
    Nokii 6.1 Plus začala společnost HMD Global dle předpokladů distribuovat také
    Android 9 pro uživatele Nokie 6.1.

    Android 9 Pie v těchto dnech přichází na Nokii 6.1 - Mobilizujeme.cz
    https://mobilizujeme.cz/clanky/android-9-pie-v-techto-dnech-prichazi-na-nokii-6-1
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    BUCCI: samozřejmě text diktován v češtině...
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    DRAGON: tak jsem to právě otestoval (delším souvětím) diktovaným do hodinek (WearOS) a interpunkci to fakt poznalo vč. tečky za větou a začátkem nový... samozřejmě čárky v souvětí taky... hezký zjištění... stejně jako Google Assistant fungující v češtině - už aby to bylo i v telefonu...
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    DRAGON: v anglictine to funguje, ale musi se ta "carka" nebo "tecka" rict okamzite za poslednim slovem .. jakmile se tam udela mezera (pauza) jako mezi normalnima slovama tak je to tam napise taky textove
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TEKKIT: to je co?
    ;]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam