• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TOOMIX: nejlepsi web na mobily
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ANDREJKA: gsmarena.com
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ANDREJKA: Já pro orientaci na trhu používám
    Mobilní telefony Android, Možnost paměťové karty, Dual SIM - Heureka.cz
    https://mobilni-telefony.heureka.cz/f:1620:1;2479:101172;12952:1/
    a třeba zrovna
    Specifikace Xiaomi Redmi 6 3GB/32GB - Heureka.cz
    https://mobilni-telefony.heureka.cz/xiaomi-redmi-6-3gb-32gb/specifikace/#section
    Většinou ten údaj není přímo uváděn. Ani při srovnání podle parametrů.
    Asi můžeš leda odfiltrovat výrobce o kterých výš že to používají / nepoužívají.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DARUMA: OP6 a OP6T dela právě ty fotky, ktere linkuji v testu nize. Subjektivnim hodnocenim bych se vyhnul, kazdy mame jiny use-case, jinak prisne oci, jine naroky, jinak velky monitor na kterych ty fotky chceme zobrazovat a jine preference.

    I u tech pixel-peepers (bohuzel ja) reseni jsou. Foceni me bavi, do kapsy zimni bundy se mi vejde RX1m2. Je opruz brat dve zarizeni misto jednoho, ale tak kdyz vim co mam a nemam rad, tak se podle toho zaridim. V lete (nizsi kalacita kapes) to bude horsi, to jeste vymysleno nemam, ale ja si poradim :-)
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    LAUNCHER: OnePlus telefony nejsou zrovna proslulé špičkovým foťákem, ale dělají velmi slušné fotky. Pokud někomu jde o foťák primárně, tak jsou tu jiné značky. Pixel nebo Huawei.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MEMNON666: Je to mozny, uz jsem microSD nastesti dlouho nevidel (Pixel 1 XL -> Pixel 2 XL -> OP6 -> OP6T).

    Na druhou se blizi eSIM bez tray, takze pak to validni zase bude...
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    LAUNCHER: ted se stejne pro microSD casto pouziva suplik s sim+sim/sd ne? tim pak ponekud padaji ty argumenty imho
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    LAUNCHER: Aha, to jsou teda opravdu pádné argumenty :-)

    JIMX: Já nutně slot nepotřebuji. Psal jsem to jako jeden z mínusů - ještě jsem zapomněl na slabou baterku, kterými ten telefon "obdarovali". Pokud se v nějakém mobilu nakumuluje hned několik mínusových bodů, jeho rank samozřejmě klesá :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    JEREMIUS: * Skrz SDcard slot dovnitr muze vnikat vlkost.

    * Min mista pro baterku.

    * Zbytecny narust komplexity designu.

    * Nizsi pevnost tela mobilu.

    MicroSD vnimam jako pomalou (v dobe UFS2 a prichazejici UFS3) a poruchovou pamet.

    V dobe bezne dostupnych 256GB variant mobilu u popularnich znacek (viz nize) tam ten slot tez nechci, sorry.

    Nic proti gustu samozrejme...
    JIMX
    JIMX --- ---
    JEREMIUS: Tak to jsi mě trefil naprosto přesně, bydlím na vesnici a celkem často se pohybuju různě po republice :-)
    to se ptáš ale špatně ... jelikož je mi jedno, jestli slot má nebo nemá, tak zásadní výhodou je to, že mám širší výběr než ty, který nutně slot potřebuje :-) ... kdybych proti slotu něco konkrétního měl a chtěl jenom telefon bez něj, tak na tom budu stejně jako ty, akorát na druhém konci spektra :-)
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    JIMX: To jsou takové ty řeči hipsterů, co nevytáhnou paty z centra města ;-)
    Zeptal bych se tě jinak, jakou nevýhodu ti slot na paměťovou kartu přináší?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HANZO: Cinane vice mene jak pises :-) Cesi tak nejak vsehochut, jak vidis...
    HANZO
    HANZO --- ---
    LAUNCHER: nemáte v HC povinně iPhony? :D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    JIMX: Jen z nasi firmy nekolik desitek... Navic to me nemusi vubec zajimat, me s dovolenim staci zamerit se na me potreby :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DARUMA: Tak diskutovat s nekym, kdo o mobilu rekne, ze foti, cituji, "bezvadne"... ale co, zkusim to.

    S GCAM aplikaci to dela stejne spatny fotky jako s default app, jen trosku jinak spatny. Zkousel jsem oboje. Pred tim jsem mel Pixel 2 XL, ty fotky byly lepsi.

    Doufam ze dalsi iterace OP bude mit IMX586.

    Test OP6 GCAM vs default treba tady. V OP6T je ten samej IMX371 s tim samym sklem:

    Google Camera vs OxygenOS Camera: Which is better on the OnePlus 6?
    https://www.xda-developers.com/oneplus-6-stock-camera-vs-google-camera-mod/
    JIMX
    JIMX --- ---
    LAUNCHER: nojo, ale kolik čechů žije za great china fw, že? :-)
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    JEREMIUS: Pokud si vybereš Xiaomi telefon s MIUI, mrkni se na XDA jestli pro daný model existují Custom ROM. když se ti nebude MIUI líbit, můžeš tam naprat něco jiného.
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    LAUNCHER: 6T s gcam aplikací fotí bezvadně.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    JIMX: Popisujes presne me, protoze v letadle nebo v tunelu nebo v lese nebo za great firewall of China nebo v Prazskem metru, si ty slavne streamovaci sluzby tolik nevychutnam ;-)

    Jenze teda i bez pametove karty nejsem schopny se jen priblizit 50pct naplnenosti, kdy uz zacne interni pamet zpomalovat.

    Telefon je OnePlus 6T z Ciny, vsechno dobry krome fotaku, drahy mi to neprijde, myslim ze 15k CZK.

    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    JEREMIUS: Já mám Cat S41 a jsem s ním spokojený.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam