• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    DATEL
    DATEL --- ---
    DRAGON: no vzdyt jo, o tom mluvim, ze pro zdroje typu "link" to nejde, ale pres mikrofon ano - jenze to bude nahravat jen tvuj hlas, ne protistrany - pokud tedy ten mikrofon neni hodne citlivy nebo nema nizsi filtr okolniho hluku, jak prave zminujo v tom clanku, co jsi postoval. Nebo uz to mam uplne pomotany? Ale myslim, ze to pisu dobre...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DATEL: no ty si to nemyslis, ale je to bohuzel tak. Kdyz to nastavim na digitalni zaznam a ne mikrofon, tak to napise Unable to record the call a vyhodi to tuhle hlasku:



    DATEL
    DATEL --- ---
    aha, mozna jsem te spatne pochopil a myslel jsi to stejne, jako ze to je microphone recording, jak odpovidas kolegovi nize :-)
    DATEL
    DATEL --- ---
    DRAGON: to si nemyslim, call recordimg je proste probihajici hovor, linky obou stran. V tom clanku sice pisou o moznosti prenastavit to na nahravani pres mikrofon, ale to je podle me - jestli jsem to dobre pochopil - mysleno tak, ze mikrofon zachytava zvuk z repraku - vsak tam zminuke Huawei a Pixely, ze maji nizsi filtrovani okolniho zvuku.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    DATEL: MIUI pořád nahrávání hovorů má.

    A hodiny vlevo jsou u MIUI standardem, taakže pohoda
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    NEON5: posli ukazku, to imho nebude direct call ale mikrofonni nahravka
    NEON5
    NEON5 --- ---
    DATEL: ja mam devitku cistou bez rootu a total recall mi normalne hovory nahrava, akorat ted je za predplatny, ja ho koupil jeste jako jednorazovej
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    jinak acr pise ze no longer support calll recording, tak to je spis "microfon" recording ...
    vic zde https://nllapps.com/android9
    DATEL
    DATEL --- ---
    Hm, zajimave, budu muset zkusit to ACR nainstalovat na tchanove telefonu, ma taky A1, ale už s 9. Tak je otázka jestli to nebude ještě tak, že by ty aplikace musely byt zkompilované s targetem na 9... Ale. to se mi moc nezdá.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    DATEL: Xiaomi Mi8 A9 a MIUI 10.2.2.0 (global) nahrávání hovorů stále funguje.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DATEL: ja mam samsung, ted sem nainstaloval ACR a zkusil sem zavolat na hotlinku a jde to. Tak nevim.



    DATEL
    DATEL --- ---
    A netušíte někdo, nebo nemáte už v telefonu, jestli upravené Androidy jiných výrobců to třeba nemají povolené, třeba alespoň s nějakou jejich vlastní aplikací? U Xiaomi MIUI bych se třeba nedivil, kdyby to udělali (jo, bylo by potřeba upravit od nich přímo android, ne jen grafickou nadstavbu). I takový Samsung je známý tím, že si Android upravoval dost často k obrazu svému (super pro to vyvíjet :-( ), ale jak se chovají teď nevím, už dlouho jedu na čistých Androidech nebo rootlych telefonech s alternativnimi ROM.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DATEL: aha, no ja zadny info dalsi nemam, tohle v nejakem vlaknu kdosi psal, rozhodne bych veril vic informacim, kterymi disponujes ty.
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    DATEL: zadny jiny info neni, je to presne tak jak rikas..
    DATEL
    DATEL --- ---
    DRAGON: co myslíš pojmy "ofiko aplikace" a "aplikace třetích stran"? Co jsem četl různé zahraniční články a taky vyjádření vývojářů nahrávacích aplikací (např. ACR, které používám), tak to právě aplikacemi různých vývojářů (tj. třetí strana) nepůjde, protože v Androidu 9 je zablokované jakékoli API, které to ještě stále umožňovalo - a už i teď to prý byly různé workaroundy, protože oficiální API pro nahrávání hovorů bylo zastaveno už ve dřívějších verzích Androidu (nevím teď, jestli od 5 nebo 6).
    Jediné možnosti, jak nahrávat hovor od 9, budou buď root telefonu nebo ještě prý půjde přes drátové hadsfree.
    Proto všichni vývojáři nahrávacích aplikací ve velkém upozorňují, že od 9 je utrum, pokud nemáš root a aplikace to při rootu bude podporovat.
    Pokud máš nějaké jiné informace, můžeš prosím hodit link na zdroj?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DATEL: cetl sem na to ruzna vlakna a nahravat pujde, jen ne ofiko aplikacema, ale aplikacemi tretich stran
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    DATEL: Na Androidu 9 už nejde nahrávat hovory? :-(
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    NEON5: to se mi nastesti neukazuje, protoze mam samsung a apex launcher, to bych uz asi vykvetl
    DATEL
    DATEL --- ---
    DRAGON: hm, díky za echo, další důvod, proč devítku neinstalovat. Pro mě první a zásadní důvod je, že zablokovali nahrávání hovorů (root dělat nechci) - ne že bych to potřeboval proti někomu, ale mám hosip a už několikrát mě zachránilo, když jsem si mohl přehrát hovor zpětně, abych zjistil, na čem jsem se vlastně s někým domluvil :-)

    No, schválně jsem si kupoval Xiaomi A1, abych měl čistý android a zajištěné aktualizace, ale začínám toho litovat :-(
    NEON5
    NEON5 --- ---
    DRAGON: jeste lepsi je, jak se ikony napravo roztahuji, aby ukazaly data trafic, takze skacou ze strany na stranu
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    chtel bych upozornit na jednu dost blbou vec v Android 9: po aktualizaci se vam zobrazuji hodiny na notifikacni liste vlevo a nejde to zmenit.

    mne osobne to neskutecne sere, protoze sem zvyklej, ze tam se mi ukazuji ikonky notifikaci, ted mam porad pocit, ze mi neco prislo, je to fakt neprijemny.

    tak pokud se na to chystate, tak s tim pocitejte...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam