• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    BAHI
    BAHI --- ---
    NELDE: Přesně na to se ptám. Co to může způsobovat?
    NELDE: Přepne se i v případě, že mám vypnuté datové přenosy?
    NELDE
    NELDE --- ---
    Nastavení wifi má v rozšířeném možnost "Přepnout na mobilní data".
    NELDE
    NELDE --- ---
    BAHI: Existuje možnost, že vypadne wifi nebo vypadne připojení wifi do sítě. Pak se mobil zkouší připojit přes mobilní síť.
    BAHI
    BAHI --- ---
    TEKKIT: Obecně to tak taky chápu. Někdo ale tvrdí, že přesně to udělal a stejně mu operátor aktivoval datový balíček na 1 den. (automaticky se aktivuje při requestu na mobilní data)

    Neexistuje možnost, že něco ???? se prostě requestnew přes mobilní datový přenos?
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    BAHI: jj jakmile zakážeš datové přenosy, ale wifi necháš zapnutou, bude se připojovat jen přes wifi...

    (dělalo se to tak donedávna v zahraničí, kdy datový přenos v rámci roamingu byl strašně drahej)
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    BAHI: ano mobilní data a WiFi se dají vypínat nezávisle na sobě.
    BAHI
    BAHI --- ---
    Ahoj,
    Lze vypnout na telefonu mobilní data?

    Situace:
    Jsem připojen s telefonem na wifi. Odchozí(příchozí) data tečou do telefonu přes wifi.

    Rád bych věděl, zda je možné následující:
    Telefon nebo nějaká aplikace, nevyužije k připojení wifi, ale připojí se přes mobilní data.
    Tím pošle request na operátora a ten mi zapne mobilní data a naúčtuje poplatek za připojení k internetu.

    Dá se tato situace nějak vyřešit na mé straně? Nastavení telefonu, práva aplikací apod?

    Má nastavení - Datové přenosy ON/OFF vliv na to, jestli se připojuji přes wifi, nebo operátora?

    Četl jsem také o optimalizaci datových přenosů. Systém/aplikace přepíná mezi sítěmi pro co nejlepší signál. Mohlo by i toto hrát nějakou roli?

    Cílem je dosáhnout toho, aby telefon tahal data přes jen wifi a nebo by byl offline.
    Nikdy ale sám nebude vyžadovat mobilní data.

    A nebo když to nejde, tak z jakého důvodu.

    Děkuji

    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ADAMH: mám LG TV, tam zapnu screen mirror, na Redmi Note 5 zapnu v nastavení wifi displej, dám připojit k TV, na TV to potvrdím a mám tam obraz z mobilu ;)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    pohotovost az 50 dni :)


    MWC 2019: Je to pěkná cihla. Největší telefon má Energizer | Geek Magazín
    https://www.czc.cz/..._source=facebook&utm_medium=social&utm_content=energizer&utm_campaign=mwc-2019
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    SPM
    SPM --- ---
    mně teda nejvíc stupidní stejně přijde dobrovolně běhat, ale co už... :-D
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    TEKKIT: hlavně kde jsou ty časy kdy člověk prostě nechal telefon doma - a měl hodinu klid...ach jo:))
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    VOY: proč ti ten armband přijde stupidní?

    (Přiznávám, že pro člověka co běhal se zátěžovou vestou a bidonem, je problém že se pod armbandem potí ruka trochu funny:))

    Já jsem si na to během asi tří běhů tak zvykl, že už o tom ani nevím...mám teda úhlopříčku nějak 5.5 palců, nevím jak větší stroje. Ale jak vyplývá i tady z diskuze, nic moc lepšího asi ani není:/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    VOY: Tvoje otazka, cituji: "Jak resite behani s tak velkym telefonem (jako sportovni aktivitu)?"
    Moje odpoved: "V zime mam na druhe strane jiny predmet vazici 456g, takze mi to zjevne nevadi".

    Zbytek mi prijde z Tve strany jako zbytecna invektiva na moji osobu, ale delej jak myslis...
    NOIK
    NOIK --- ---
    VOY: klasickej pistolkář no
    VOY
    VOY --- ---
    LAUNCHER: Nemam tolik strach z lidi co s sebou z nejasnych duvodu musi nosit pistoli jako z lidi, co se tim musi jakoze mimodek chlubit v naprosto nesouvisejici diskuzi na internetu.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    VOY: Ted v zime ho mam ve vnitrni naprsni kapse ve vetrovce, to je mi jedno jestli je to maly telefon nebo velky. Navic jeho 232g alespon castecne vyvazuje 456g meho Glock 42, ktery mam na druhe strane :-)

    V lete mam jen Fitbit kolem zapesti a peprak v kapse teplaku nebo kratasu. Ani maly telefon by mi v kapse nevyhovoval. Ten maly kamarad na volani o kterem mluvis, jsou imho chytre hodinky s volanim. Zvazim poridit, az prijde neco co me zaujme.

    Bydlim u lesa, takze se nemusim nikam sloziteji premistovat a tech 30 minut bez telefonu vydrzim. Uznavam, ze kdybych potkal pana s infarktem, dobre by to nebylo.
    E42
    E42 --- ---
    VOY: Takhle obrovskýmu telefonu se podle mě vyplatí pořídit "víkendovýho" kamaráda. Přes týden vláčím po kapsách Nexus 6 a na sportovní a outdoorové aktivity (typicky celý víkend) beru Xperii 5 Compact. Úplně bez nevýhod tohle řešení není, ale lepší nevidím. Ty use cases jsou prostě příliš odlišný, než aby je šlo dobře řešit kompromisem. Jo ale mám od VF "dvojsimku", takže mezi telefony "přepínám" prostě tak, že jeden vypnu nebo přepnu do letadla. Přehazovat SIM by samozřejmě byla vopičárna.
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    VOY: ledvinka? :D
    VOY
    VOY --- ---
    Jak resite behani s tak velkym telefonem (jako sportovni aktivitu)? Nechci mit stupidni arm band, pod kterym se mi akorat poti ruka, ale tohle uz se prakticky do zadny kapsy nevejde. Plati imho i pro ten OnePlus 6T, ne?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OnePlus 6T 6.4" -> Huawei Mate 20 X 7.2"

    Z UK jsem si nechal dovezt tohodle obrika-bobrika, ktery se v CR bohuzel neprodava.

    Opet to nema bezdratovou nabijecku, asi mi ohledne ni proste neni prano.

    Lepsi:
    * Vyhovuje mi velikost displaye, proto ho mam. Tohle mi prijde pro me ucely (email, Duolingo, mapy, PDF ...) v soucasne dobe skoro jako optimum mezi prenositelnosti telefonu a pouzitelnosti. Ocenil bych mozna jeste o fous sirsi, ale z toho co se prodava, dobry. Uvidime co do budoucna ty rozkladaci telefony.
    * Libi se mi vystup z kamerky, na pomery telefonu. Huawei Mate 20 Pro vyhrava srovnavacky kamerek, tohle Xko ma kamerky stejne.
    * 5 Ah baterie.
    * Je to o fous rychlejsi.
    * Podpora stylusu, na ten ale bohuzel neni misto v telefonu, proto ho budu typicky nechavat v kancelari. Ale tak ono na rychly nacrtek pro utrideni myslenek se to obcas v te kancelari hodi.

    Horsi:
    * SW neni uplne zlo, ale dobre to neni. Z toho co jsem videl, nejradsi jsem mel Oxygen na OP (tedy skoro cisty android, ale mmj par skrytych nastaveni vytazenych do GUI).

    Na uvod mi treba vadi, ze na OP se da nastavit jake ikonky vyhazet ze status bar (napr. NFC, VoLTE, BT, zapnuty performance mod, ikonku baterie kdyz preferuji pouze procento). Tady bych musel instalovat appku a i ta nektere veci umi jen pres ADB.

    * Suplatko ticho/vibrace/zvoneni z OP mi chybi.
    * Ma to mensi RAMku, ale i tech 6GB je dneska nadstandard (OP6T az 10GB, moje ma 8GB)

    Ano, do kapsy panskych kalhot se to normalne vejde a v kapse si s tim normalne sednete.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam