• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    SPM
    SPM --- ---
    PSYSBEE: tak nokia by to snad fakt sama od sebe dělat neměla. Ale měl jsem v ruce nějakej doogie nebo jak se to jmenovalo, to člověk resetnul do defaultu, najelo to na čisto, připojilo se to k wifi a po chvíli ležení na stole to samo začalo instalovat takovýhle hezký aplikace :-D
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    PSYSBEE: Ne, to je nainstalovaná nějaká extrémně nežádoucí aplikace. To bude určitě nějaký naprosto zásadní přimalovávač knírků na fotky, nebo tak něco. Žádná normální appka tohle nedělá. Žádná.
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    SPM: mam normalni evropskou Nokii 6.1 Plus (samozřejmě vyrobenou jako vsechno v číně :)
    ok .. takže pokud se zobrazuji jinde nez ve spustene aplikaci, tak je neco spatne. Existuje nějaka appka, ktera zjisti, která aplikace nebo co to dela?

    JOHNY_G: z GooglePlay a bylo to něco (jestli AnTuTu nebo možna neco jinýho, ale kazdopadně ověřená appka), co normálně prošlo přes Protect. Pak jsem to odinstaloval, ještě trochu pohrál s nastavením reklam a od tý doby klid..
    Ale když mám někdy v ruce třeba mobil (Samsung J5) svojí přitelkyne neob nějaký Huawei svýho šéfa a vidim, co jim tam zničehonic běžně vyskakuje, tak jsem nabyl dojmu, ze tahle fičura (tj. prolezlost otravnejma reklama) je u Androidu naprosto beznej jev.. :-)
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    Probůh, co sis to tam nainstaloval a odkud? :-D
    SPM
    SPM --- ---
    PSYSBEE: reklamy se normálně zobrazují jenom v té dané aplikaci, co je dává... jestli ti skáčou úplně všude, tak hádám, že máš nějaký vysoce výhodný čínský telefon, který přišel s malwarem už v krabici...
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    Dalsi newbie dotaz z lamího háje :)

    - Jdou nějak účinně blokovat reklamy, který se začnou časem objevovat s narustem instalovaných appek?
    (na WindowsPhone tohle neexistovalo)
    Zatím se mi to stalo jednou - myslim, ze tu reklamu mi tam zavleklo AnTuTu, ktery po zmereni rychlosti slo okamzite pryc .. Tedy jak se tomu do budoucna dá bránit/zabránit?
    Díky
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    MATEJCIK: Tam jsem byl, ale az ted se v tom pohrabal dukladnejc a asi to uz funguje jak ma, diky :)
    MATEJCIK
    MATEJCIK --- ---
    GEKONZPRAHY: otevři si notifikace nahoře
    pomalu táhni vpravo na té z messengeru, až se odkryje ikonka zvonku a ozubenýho kola (nastavení)
    v tom nastavení budou nějaký kategorie, u každý z nich jde nastavit jestli je vůbec povolená, a styl oznámení. přepni "zvukově a nové okno" na cokoliv jinýho


    máte někdo nějakej nápad, jestli ta operace co jsem popsal jde udělat nějak plošně?
    Telegram appka má channel na každej kontakt a chat a u všech je nastaveno že to je s popupem a já mám chuť se střelit do hlavy
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Ahoj, hele co mam kde zatrhnout, aby mi nevyskakovaly tyhle upozornění v horní části displeje? Je to fajn když nejsem zrovna v messengeru, ale začly zničehonic vyskakovat i když jsem zrovna v konverzaci s tim konkrétnim člověkem a je to fakt otravný.. ale zase je nechci vypnout úplně, jen ať vyskakujou všude krom messengeru. Android 9.0 Díky

    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    MATEJCIK: testnu, díky
    MATEJCIK
    MATEJCIK --- ---
    TEKKIT: před pár lety jsem používal tohle https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nexstreaming.app.kinemasterfree
    myslím že to tvoje požadavky celkem splňuje, akorát ta neplacená verze dává watermark "made with KineMaster", pro moje použití to nevadilo
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    PSYSBEE: Úplně k hovnu, pokud nesideloaduješ APK. A i v tom případě by to asi chytil Google Play Protect spíš než aplikace třetí strany.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    PSYSBEE: nestahuj picoviny, neklikej na picoviny a ses v pohode.
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    ok, díky.

    Ještě se zeptám na jednu věc - jak je to s nutností mít na androidu nějakej antivir (např. Avira pro Android apod)?
    Přecházím po xletech na Android z Windows Phone, kde jsem nic takovýho řešit nemusel a tak se chci jen ujistit, jestli ho skutečně ne/potřebuju.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    Tu HD jsem nadhodil jen díky té akci, nijak jsem ji do hloubky neřešil. Na 99% všeho co fotím mobilem jde přes googli appku ( Pixel ). Pokud potřebuji alternativu tak mám ProShot ( s tou jsem spokojen pro daný účel ). Na ty momentky / poznámky to všechno stačí. Na pořádný fotky to stejně není.
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    Mně vždycky cizí aplikace vyšly hůř než ta vestavěná. Zejména u videa, ale fotky na tom nejsou o mnoho lépe. Ono je to celkem logické, hned ze dvou důvodů. Jednak API v Androidu stojí za vyližprdel, takže se na tom blbě cokoli kloudného staví. Druhý je ten, že dneska má prakticky každý telefon nějakou specialitku. Buď je to více čoček (který mohou sloužit zoomu, ostření, kresbě, hloubce ostrosti, nebo tomu, co si zrovna výrobce vymyslel), nebo nějaký proprietární AI chip, vícebarevné přisvětlovací LEDky, nebo prostě obyčejný ostřící laser, což umí obsloužit jedině appka od výrobce.
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    DRAGON: tady je.
    Ještě se zeptám - co Open Camera? Párkrát se tady zmiňovala.

    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    PUNKREASS: Používám. Jinak, na poznámky je appka na focení fotoaparát.
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    Nejsem zadnej fotograf, ale par foto appek sem prozkousel kvuli manzelce, tak jeste trochu seriozni prispevek:) Sam sem si na obcasny pouziti nechal se stock appkou jeste tuhle open cameru: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.sourceforge.opencamera
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    PSYSBEE: nahod nejakej obrazek, jak to vypada :)
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    Já mám právě čerstvě foun s čistým Androidem (Nokia 6.1 Plus, A 9.0 Pie ) a ta fotoapp, co tam je (jestli je to od Google nebo Nokie fakt ted netuším), mi na první vyzkoušení moc neseděla ovládáním..
    Ale jestli ty obecný appky nemá moc smysl instalovat, tak si holt budu muset zvyknout, kvalita obrazu především..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam