• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Já mám Xiaomi Redmi Note s normálním IPS LCD a jediný co se mi vypaluje a vidím to, je Sygic navigace. Když jedu třeba dvě hodiny, tak je tam pak trochu vypálená spodní lišta, vidím to jen pokud mám bílé pozadí. Do půl hodiny to ale pak samo vždycky zmizí
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    JIMX: Tak skoro vsechno ti vystaci - ale nejvic zastarava fotak. Na ten jsem celkem vysazeny:)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    SPM: Ale tak ja mel S7 (plochou verzi) dvakrat za sebou... Az ted jsem to vymenil za tu P30 Pro - kvuli fotaku. I kdyz trochu skripu zuby nad tim zahnutym okrajem.
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    RATTKIN: A proc delaj ne-OLED displeje s takovym ppi ? To je taky kvuli tomu, by to rychleji odeslo ?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RATTKIN: řekněte mi někdo legitimní důvod proč by měly displeje mít 500 ppi, kde pixely bez lupy nejsou vidět, kromě toho aby to co nejrychleji odešlo.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SMOKY: tak asi je výpal problém i u televizí, našel jsem teď na redditu že to lidi viděli už v prodejně vypálené ;-) tak to je fakt luxus
    dřív se dělaly pentile oled masky, aby byly pixely větší, kvůli burn-in https://www.reddit.com/...alaxyS8/comments/695l1g/basics_on_pentile_amoled_displays_the_real_reason/
    JIMX
    JIMX --- ---
    ARIAEL: po roce morálně zastaralej? Co s těma mobilama děláš za psí kusy proboha? :-D
    SPM
    SPM --- ---
    ARIAEL: no zase telefon za ty prachy, co stál ten note, by tu dvouletou záruku sakra vydržet mohl (navíc teda aspoň v současné době i po těch dvou letech ty nový modely až tak výrazně lepší taky nejsou... tu starou S7 má teď žena a furt bych řekl, že je to lepší telefon, než cokoliv dnešního z levnějších řad). A když už to ten display nepřežije, ještě k tomu po takový chvíli, tak bych čekal, že to bez keců opraví a ne že budou dělat takovýhle drahoty...
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    RATTKIN: Nejsem odbornik na OLED displeje. Mohl bys mi vysvetlit princip, na zaklade kteryho se mensi pixel vypaluje rychleji ?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ARIAEL: já to taky měním až moc často, ale pro výrobce je rozdíl i jestli se po roce mobil dá prodat dál, dát dětem, nebo vyhodit jako nefunkční
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RATTKIN: vsak mobil obvykle stejne menim po roce spise kvuli moralnimu zastarani nez co jinyho... Vyjimkou je spise to, kdyz fakt neni nic na vyber, co by bylo nejakym pokrokem.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MADCAT: čím je pixel menší, tím víc se vypaluje. na dvoumetrový televizi to asi problém bude až za pár let, ale když samsung marketing kreténi rvou do mobilů pixely který nejsou vidět ani pod lupou....
    jejich cíl je, aby to rychle odešlo, jinak by nebyl důvod příští rok kupovat nový mobil..
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    ARIAEL: Tak mluvim o soucasnosti :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    SMOKY: micro led od samsungu...
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    SPM: Naprosta vetsina lidi nema problem. Ja uz pouzivam mobily s OLED 10 let a nikdy sem zadny vypaleni nepostrehl. Schvalne sem si ted zobrazil testovaci obrazce, a trosku vidim vypaleny status bar v modry barve, ale pri normalnim pouzivani sem si toho nikdy nevsiml. Jinej mobil nez s OLED bych nechtel.

    MADCAT: OLED televize se v extremnich pripadech vypalujou uplne stejne. Vetsine lidi se to nestane, ale pokud treba koukas na CNN 20h denne, tak muzes mit problem. Stejne jako u mobilu bych jinou televizi, nez OLED uz nechtel.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RAINBOF: ee, zadny kamery. Z boku muze byt trosicku svetla co projde silnyma protislunecnima zavesama v okne, ale toho moc nebude. Akorat ze to by bylo silnejsi na te leve strane nez prave. V kazdem pripade myma ocima jsem si nevidel skoro ani na ruku jaka byla tma;)
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Ja mel na S8+ vypalenou cernou GO keyboard, na bilym pozadi byla trosku videt. Na S9+ mam stejnou klavesnici, mobil mam taky uz cca rok a zadny artefakty nevidim.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MADCAT: ne, nedeje, mam uz patou generaci a nikdy se to nestslo. Ale teda nepouzivam to kazdej den pet hodin jako navigaci, verim, ze to se pak neco vypalit muze..
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SPM: jsou na to aplikace. vpodstatě je to takový blikání. zagoogli OLED Burn-in Fixer
    SPM
    SPM --- ---
    RAINBOF: no, vratnej... na tom mym po tom jejich zásahu je to vidět stále, byť je to teda o hodně lepší a už to aspoň tolik neštve (je to řekněme na úrovni tý předchozí S7, kde jsem to našel až potom, co jsem to tam začal hledat po zkušenosti s tímhle). Ale napadá mě jedna věc - tuší někdo, jak se ten display dá do tohohle stavu vrátit? Že by si to člověk aspoň mohl udělat sám a nemusel se doprošovat u výrobce...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam