• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    TEKKIT: datum vydání: 1.4. nepamatujete si tyčinky Google fiber, nebo posunkové ovládání gmailu?
    KOVOUN
    KOVOUN --- ---
    Ahoj dostal jsem od kámoše Huawei, nějakej starší typ, fakt nevim, změnil jsem si gesto na odemikání a samozřejmě jsem v práci ve stresu zablokoval telefon s tim že kámoš mi udělal účet na gmailu kterej si už nepamatuje, jsem v prdeli?
    LEF
    LEF --- ---
    TEKKIT: v diskuzi poid tim pisou ze je to snad April
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TEKKIT: ja tu appku mam a nikde to tam nevidim...
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    jestli tohle bude fungovat, tak to je pro mě (hlavně v práci) dar z nebes:))

    Jak mít pokaždé čistý displej? Pomůže funkce Google Screen Cleaner
    https://www.svetandroida.cz/cisty-displej-google-screen-cleaner/
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Nevím, jestli se tu najdou nějaký nadšenci do BBSek. Ale vytvořil jsem BBS Toolbox pro Termux:

    Co je v balíčku:
    qodem - bbs terminal s telefonním seznamem
    multimail - offline qwk čtečka
    duhview - zobrazuje ANS soubory
    duhdraw - upravuje ANS soubory

    Jak lze nainstalovat:

    This is how the process should look like:

    1) nainstaluj Termux
    2) v termuxu napiš:
    wget elinks.xf.cz/bbst.sh
    3) spusť proces kompilace:
    . ./bbst.sh

    Tady je video s ukázkou, jak to celé vypadá

    BBS TOOLBOX 2019x03 Installation
    http://www.youtube.com/watch?v=LeD9alyiOhI


    BBST1903.tgz
    VELIKOST: 7012068 Mar 16 22:47
    MD5sUM# 0d13910d25b1bd6370815b5678940ce1

    Pro lepší použití doporučuji Hacker's Keyboard.

    Ať se daří a veselé BBSkování
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    TEKKIT: jo proti S7 co jsem mel predtim je to o hodne delsi, jinak se drzi stejne. Akorat je z nej takovy trochu divny dojem z materialu - pusobi velice "hladce" a "tvrde"... Sice po tom velmi dobre klouze prst bez stop, ale zaroven toznamena, ze muze snadno vyklouznout z ruky. S7 (plocha) se proti tomi drzi o dost lepe.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    ARIAEL:
    ERGOSUM: já to až tak neřeším (to co tomu P30 vyčítají, dal jsem to spíš pro zajímavost.

    Jednak osobně jsem totální fotoamatér = vůbec mi nevadí když výrobce udělá u mých fotek jakýsi "postprocesing" (že tráva je trochu zelenější, nebe modřejší...), když potom fotky vypadají dobře (subjektivně se mi líbí).

    Od focení mobilem dále neočekávám, že budu dělat 50 fotek pampelišky a nastavovat různě manuálně parametry. Chci to "cvaknout a jít". Nějaká AI co to trochu dodělá, je v mém případě spíše k užitku.:)
    __________________________________________________________________________________________
    Jsem "Samsungist", takže mě většinou nechávají konkureční značky ledově chladným, ale musím přiznat, že tento model vzbudil mou zvědavost. Asi se na něj půjdu někam na živo podívat. Jen 6,4 palce display mi přijde trochu moc
    B3DA
    B3DA --- ---
    ERGOSUM: to zni spis jako blue hour.. kdybys to fotil o neco pozdeji, ani iso by ti k modry obloze nepomohlo
    nehlede na to ze vyssi citlivost vetsinou snizuje dynamicky rozsah a jako vedlejsi efekt kurvi barvy. (ktery muze zas nasledne obohatit pp primo v zarizeni..)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    TEKKIT: Tohle dělá i obyčejná citlivost. Měl jsem úplně obyčejný kompakt (nějakých 5Mpi) a z ohňové šou v noci, kdy jsem očima viděl jen obrysy postav a barvy ani náhodou(a to se stále počítám k těm, co za šera a ve tmě vidí dobře) zobrazoval šou ve dne s modrou oblohou a v barvách. Co bych za to jindy dal. Ale tenkrát to fakt nebyla výhoda.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    TEKKIT: Jop, lidi co foti s P20/Mate tad ve svych radach rikaji, ze Ai se lepsi vypnout. Ona v defaultu totiz ani zapnuta neni.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    "Co test DxO novince vytýká? Nepřirozenou barvu oblohy a řadu obrazových artefaktů. To lze přičíst na vrub umělé inteligenci, která identifikuje oblohu a a vyžene barvy k líbivějšíl, leč nepřirozeným odstínům. Podobně se algoritmy chovají v řadě dalších případů, fotoaparát si hodně vymýšlí, aby se fotky zalíbily." Více na:

    Huawei P30 Pro zbořil fotografický rekord žebříčku DxOMark. Selfie ani video na nejlepší těsně nestačí – MobilMania.cz
    https://www.mobilmania.cz/...-selfie-ani-video-na-nejlepsi-tesne-nestaci/sc-3-a-1344671/default.aspx

    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    nedelaj se v mobilech nahodou vysoky ppi proto ze tim ladej proces pro monitory a telky ?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Já mám Xiaomi Redmi Note s normálním IPS LCD a jediný co se mi vypaluje a vidím to, je Sygic navigace. Když jedu třeba dvě hodiny, tak je tam pak trochu vypálená spodní lišta, vidím to jen pokud mám bílé pozadí. Do půl hodiny to ale pak samo vždycky zmizí
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    JIMX: Tak skoro vsechno ti vystaci - ale nejvic zastarava fotak. Na ten jsem celkem vysazeny:)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    SPM: Ale tak ja mel S7 (plochou verzi) dvakrat za sebou... Az ted jsem to vymenil za tu P30 Pro - kvuli fotaku. I kdyz trochu skripu zuby nad tim zahnutym okrajem.
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    RATTKIN: A proc delaj ne-OLED displeje s takovym ppi ? To je taky kvuli tomu, by to rychleji odeslo ?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RATTKIN: řekněte mi někdo legitimní důvod proč by měly displeje mít 500 ppi, kde pixely bez lupy nejsou vidět, kromě toho aby to co nejrychleji odešlo.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SMOKY: tak asi je výpal problém i u televizí, našel jsem teď na redditu že to lidi viděli už v prodejně vypálené ;-) tak to je fakt luxus
    dřív se dělaly pentile oled masky, aby byly pixely větší, kvůli burn-in https://www.reddit.com/...alaxyS8/comments/695l1g/basics_on_pentile_amoled_displays_the_real_reason/
    JIMX
    JIMX --- ---
    ARIAEL: po roce morálně zastaralej? Co s těma mobilama děláš za psí kusy proboha? :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam