• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    NELDE
    NELDE --- ---
    NECROMAN: A možná i podpora od Seznamu.
    Problém vidím s tím sBrowserem, že nejde odinstalovat. Jestli bude defaultní jako Safari na iPhonu, tak to bude špatně použitelné.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    E42: je to tak. Ač je to s podivem, tak hardcore Seznam uživetelů je stále mraky, a umím si představit, že třeba pro rodiče, co mají email na Seznamu, by to byl ideální telefon. Vše hezky na ploše předinstalované, jeden účet napříč appkami, synchronizace oblíbených s desktopem, atd.
    A stále je možné si doinstalovat cokoliv z Google Play.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KOLCON: Mám oficiální komentář:
    V telefonech Seznam jsou všechny appky od Google, včetně Play Storu. Updaty appek probíha stejně jako u všech telefonů. Všechny Seznam aplikace jdou odistalovat výjma 2 našich appek - sBrowser a Seznam účet. Uživatelům jinak nebráníme v možnostech odinstalace, nebo instalace oblíbených appek.
    Celý balík našich aplikací má kolem 200MB.
    E42
    E42 --- ---
    KOLCON: Ten telefon je zjevně cílený na jasně vymezenou skupinu českých hardcore BFU, pro které internet=Seznam a internetové stránky otevírají tak, že jejich URL napíšou do vyhledávače Seznamu. Tam se změna přesvědčení nepředpokládá a hlavně je nežádoucí.
    Vendor lock-in tady nejde považovat za chybu, když je to hlavní prvek designu. Že je někdo tak pitomej, že si to koupí, i když k tomu není motivovanej ani dumpingovou cenou (jako třeba u obdobných zařízení od Amazonu), je pak holt už jeho problém.
    Seznam prostě hází hovno na zeď a čeká, jestli se nepřilepí
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    E42: jasně, protože si to nemůže do budoucna rozmyslet, telefon prodat a tak...
    E42
    E42 --- ---
    KOLCON: Protože ten, kdo si koupí takovej telefon, ho kupuje proto, aby ty aplikace smazal...
    Mně ten koncept takhle upravenýho telefonu přijde taky dost pitomej, ale zase by i u jeho kritiky bylo dobrý zapnout mozek.
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    NECROMAN: Který předpokládám nepůjdou smazat...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    NECROMAN: no bylo by fajn kdybys mel pravdu.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    seznam mapy jsou náhodou super. dál to nepoužívám, tak nevím.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Hele, Seznam nemá co ztratit. Buď to zafunguje a má způsob, jak oddálit svou smrt ve vyhledávání. Nebo to nezafunguje a ztráta bude minimální. Počítám, že si to vzájemě s Alzou vykompenzují. A Alza určitě najde skupinu lidí, kterým to dokáže vnutit
    ANS
    ANS --- ---
    vypotit takovej super marketingovej tah muselo dat nekomu v Seznamu vazne zabrat :D
    WABICEK
    WABICEK --- ---
    když si vzpomenu na lištičku od seznamu ...
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    NECROMAN: Proc by si nekdo mel koupit tohle a ne A40 ?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    RAINBOF: to není další market, jen předinstalované appky z Google Play. Dohromady tipuji malé stovky mega?
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    ADAMH: Určitě ten jejich bloatware má nevycislitelnou hodnotu!
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    NECROMAN: hm
    takze dalsi market s aplikacema.
    kolik mista prosim ta predinstalace sezrala ?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Dovolím si malou reklamu, v Seznamu dneska vypouštíme brandovaný "Seznam telefon" s předinstalovanými aplikacemi. Je postavený na Samsung Galaxy A40 - velmi solidní hardware za 6500 Kč :)
    Samsung A40 v limitované edici od Seznamu – Seznam telefon
    https://www.zbozi.cz/telefon/
    Seznam.cz má vlastní edici chytrého telefonu Samsung A40 se svými aplikacemi - Root.cz
    https://www.root.cz/...seznam-cz-ma-vlastni-edici-chytreho-telefonu-samsung-a40-se-svymi-aplikacemi/
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    NECROMAN: Zkoušel jsem obojí, nepomohlo.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ARCHIMEDES: jako defaultní appku máš Googlí Sheets, nebo Microsoft Excel? Mám ten pocit, že Sheets nepodporuje starý xls formát?
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    Přílohy v Gmailu
    Defaultní appku nastavenou mám, zkoušel jsem dvě různé, leč při pokusu otevřít přílohu z Gmailu stále výsledek níže. Stažení a otevření v souborovém manažeru přitom funguje.
    Moje Google-fu nestačilo. Android 8 / Xiaomi Redmi 6.
    Nápady?

    B3DA
    B3DA --- ---
    JEREMIUS: licence (a in-app purchases) z play jsou vazany ke google uctu ze kteryho jsi je poridil
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam