• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    CADDY: "v defaultu nebude nic...to by byl ideal :)" To by byl problém. Protože jak známo brýle se bez brýlí špatně hledají a bez prohlížeče a vyhledávače se špatně hledá prohlížeč a vyhledávač. :-)
    Odstraňování nepotřebných a nežádoucích aplikací je kapitola sama pro sebe.
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    CADDY: stáhnout ho "uměl každý" i ve Windows 7 a stejně tam musela být nabídka na stažení jiného kuli EU. Je to proti zneužití monopolního postavení na trhu.
    Navíc znám spoustu uživatelů, jako je moje máma. Když ji teď zavolám, ať si okamžitě stáhne jiný prohlížeč, že ten co tam má je nebezpečný, tak absolutně nebude chápat, o čem to mluvím.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    CADDY: Že to je k ničemu vědí všichni. Kromě jisté skupiny bruselských vševědů.
    CADDY
    CADDY --- ---
    NECROMAN: jestli ty vestaveny a nepouzivany nepujdou odinstalovat, je to stejne k nicemu :) Svuj prohlizec si umi stahnout kazdy :) TEda pokud to nebude tak, ze v defaultu nebude nic...to by byl ideal :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Dnes na mě vyskočil Ballot screen v Google Play, vyzval k výběru prohlížeče a poskytovatele vyhledávání. Screeny:
    https://twitter.com/martinsuchan/status/1141965643903844352
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SPIKE411: Zařízení není kompatibilní s touto verzí. Díky
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    AXTHEB: já ho tam mám, asi je to podle zařízení
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RATTKIN: Akorát není na play store, ne?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    TOOMIX: Google dialer ukazuje firmu i když je to neznámé číslo- vygoogluje si to, super funkce
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MADCAT: a ukazuje to při příchozím hovoru firmu, pokud je u kontaktu vyplněna?
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    MADCAT: Aha, takže předtím jsem tam měl 8.1 a nacpala se mi tam devítka. A nezobrazujou se mi fotky kontaktů při příchozím hovoru. Fuck it. Čím novější verze, tím větší šajs :-(.
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Se mi teď do mobilu (Huawei P Smart) stáhla a nainstalovala aktualizace systému, a ukazatel síly mobilního signálu se mi přestěhoval z pravé strany na levou. Ani si neumíte představit jak mě to namíchlo. Nejde to nějak vrátit zpátky? Mimo to se mi taky změnil zvuk odemčení obrazovky a animace při ukončení aplikace, a asi ještě pár dalších věcí, kterých si teprve všimnu, takže ta aktualizace byla asi nějaká důkladná, že by novější verze androidu? Píše mi to myslím 9.1.0 nebo tak nějak. Ani ale nevím co tam bylo předtím.
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    HARDCABB: nj, proste od androidu 6.0 se na tohle musi myslet kdyz resetujes telefon, neznalost bohuzel neomlouva... ted s tim asi nic jinyho neudelas nez pockat tech 72h
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    HOUMLES: oukej, to je pro me uplna novinka a prijde mi to trochu debilni - ano, dobrej napad jak bricknout telefon pokud ti ho nekdo ukradne. na druhou stranu ti to brickne telefon pokud aktivne nepouzivas/nepamatujes si google account a zapomenes gesto.
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    HARDCABB: zeby FRP?
    Factory Reset Protection: What you need to know | Android Central
    https://www.androidcentral.com/factory-reset-protection-what-you-need-know
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    pratele, mam palcivej problem k posrani - bratr koupil synovi k vanocum nejakej Doogee telefon. doted vsechno fungovalo spravne, jenze syn o vikendu nastavil gesto a obratem ho zapomnel. vzhledem k tomu ze telefon nenabizel prihlaseni ke google accountu jako bypass, poradil jsem jim, aby udelali factory reset.

    neuveritelny nicmene je, ze i po factory resetu ten telefon porad chce to gesto!

    radil jsem jim (na dalku) udelat:
    factory reset
    wipe cache partition

    vsechno zdanlive probehne, vita je telefon v anglictine, nasledne si to vyzada PIN k SIM, heslo k wifi a da na vyber, jestli se prihlasit na google ucet (o kterym uz nikdo nevi jakej byl, nedejboze heslo), nebo pouzit zarizeni jako novy telefon. i pote co vyberou novy zarizeni, to porad chce to gesto a nejde to nijak obejit.

    jak je to kurva mozny, to ma bejt feature nebo bug? nevite nekdo co s tim?
    E42
    E42 --- ---
    COMODOR_FALKON: S Magiskem v pohodě. A Magisk každopádně potřebuješ kvůli Google Pay.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    COMODOR_FALKON: já jsem měl root dávno před tím než byl Google pay. na 128gb už nemám důvod.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    RATTKIN: Vypadá to, že návod bych měl - https://forum.xda-developers.com/...ries-2017/how-to/a320fl-2017-unlock-solution-frp-update-t3884971

    Jen musím nejdřív zjistit, jak to má appka mBank s funkčností na rootlém telefonu...
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    RATTKIN: Díky.
    To je právě to: Já už u sebe prakticky nenosím hotovost a platím mobilem, mobil i bankovní appku mám uzamklou přes biometrii...
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    DRAGON: a jakej tam mas ten host list? protoze ten defaultni co tam je nema cesky ad servery .. jestli je ta apka od ceskyho vyrobce tak to muze bejt tim
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HOUMLES: nemam, mam to nastaveny spravne, protoze treba chrome funguje, ale tahle konkretni appka, kvuli ktery sem to instaloval, nikoliv, tak pochybuju ze bych mel neco spatne, kdyz neco jede. Ve White listu neni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam