• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    JOPS: Umi tvoje wifi AC ? S8 to podporuje, A20 ma jen Nko . Jinak
    LEXXA . Neprekvapive je levna mrdka horsi nez bejvala vlajkova lod.
    JOPS
    JOPS --- ---
    LEXXA: kdyz jsem spustit instalaci blbeho OUTLOOKu na mobilu z GPlay, tak download byl 130kB/sec na A20

    na S8 jsem spustil stahovani hry z GPlay a behem 4 vterin stazeno. A hra mela kolem 30MB. Proste je v tom neco shnileho...

    Jeste to schvalne zkusim vzit domu, az pojedu na obed, zda se to nezmeni...

    JOPS
    JOPS --- ---
    TOOMIX: tak me to donutilo se zvednout a jit primo k AP a pres 10mbps s downloadem se nedostanu. BT zaple nemam.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LEXXA: to si za tim klidne stuj, na to mas pravo. Ja ti do toho s dovolenim hazu vidle tim, ze ta prenosova rychlost tech pameti neni rozhodne tak mala, aby si stihal cigo pri instalaci aplikaci. Dukaz je to, ze ty mp3+videa se kopirovala uplne normalne, jak na internal, tak na sd. Takze jestli to je necim, rozhodne ne cipama. Muze to byt softwarova chyba, napriklad.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    DRAGON: stejne si stajim za tim ze synteticky benchmark sitoveho stacku je smerodatnejsi nez posuzovani jak rychle se stahne a nainstaluje aplikace
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LEXXA: pokud si mohl jit dat cigaro pri instalaci appky, tak to opravdu neni ulozistem. To by muselo mit uloziste write speed treba 200kb/s, coz je nesmysl. Mame sem do toho mobilu nahraval asi 10 GB mp3 a videi, jelo to normalne v radu x (mozna desitek) MB/s, ergo rychlost uloziste problem neni.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    DRAGON: to na aplikacich nepoznas protoze i u 10/10 (kdyz to trosku prezenu) je bottleneck uloziste.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    JOPS: kdyžtak ještě vypni na těch telefonech bluetooth
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    JOPS: pochybuju, spis to bude blbej kus.
    A20 ma 150/50MBit LTE a WiFi 300MBit (Nko)
    mati A20 ma a ze bych nejak vic cekal, kdyz sem ji do nej instaloval appky, rict nemohu.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    JOPS: Jo. Proto jsou taky levnější ;) Jestli si pamatujete objev 90. let, že levný procák má stejný železo jako ten drahý, jenom zamčený (protože failnulo v QA), tak tahle praktika nikam neodešla...
    JOPS
    JOPS --- ---
    resim tu takovou divnou vec...

    no divnou

    mam tu na stole dva mobily
    Samsung S8
    Samsung A20

    stahnul jsem speedtest
    Samsung S8 ma 50/50 Mb down/upload (super, parada)
    Samsung A20 ma 10/10 Mb down/upload

    to do tech levnejsich mobilu fakt davaj takovy mrdky ?

    Mobily jsou vedle sebe. A kdyz stahuju aplikaci, muzu si jit dat cigaro u te A20.
    QUIP
    QUIP --- ---
    RATTKIN: To ja taky nijak nezpochybnuju, ze je to pohodlny reseni pro vetsinu uzivatelu. Jen je to, z meho pohledu, hrozne obskurni, pokud se tomu chce nekdo, jako ja, vyhnout.
    Nejlepsi by mi prislo, kdyby mel clovek moznost volby - ta sama data neposilat Google, ale do libovolneho "private cloudu".

    NIGHTHUNTER: tak ja tam vidim zaznamy naposledy z roku 2016, hledani na google play. Ale pritom jsem na Google play neco hledal naposledy asi 3 dny zpatky.
    O poloze tam nevidim nic.
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    QUIP: to mazání snad není problém ani pro běžného uživatele, fakt to nemusíš řešit dopisem a čekáním... když mrknu na: https://myactivity.google.com/myactivity
    tak tam toho vidím dost a můžu to rovnou mazat, když třeba nechci, aby si pamatovali co jsem vyhledával na YouTube před 8 lety, nebo instaloval do mobilu před 5 lety (+ každá aktualizace aktualizace je vidět jako odinstalování a nainstalování), ale to samé s polohou, taky můžeš vymazat všechny údaje nebo jen za určité období...

    SADY
    SADY --- ---
    SADY: a nejvicmi na tommrda absence rozumne alternativy co se zaloh tyka, platby jsem neresil, ale vypada to podobne nadejne :-/
    SADY
    SADY --- ---
    QUIP: ja po posledni ztrate dat pri chciplem phonu povolil a povolil googke sync, ani nevis jak mi to sere a ted jsi mi to pripomel, asi to budu muset vypnout rychle, platby nejedu, ale verim ze se plizive pridaji ani nevis.. naprosto ti rozumim
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    QUIP: v minulosti byl velký problém že se telefon ztratí/rozbije. přišlo za mnou plno lidí s tím že data nemají, ale zažil jsem i dotaz jak 8 normostran kontaktů co nejrychleji namačkat do nového telefonu. běžný uživatel určitě přivítá to, že když telefon ztratí, stáhnou se mu do nového telefonu aplikace, data a kontakty. při natáčení nového telefonu se to ptá na Google účet a jestli si to uživatel chce zálohovat.
    co jsem se bavil s laiky, všichni ví, že tu data Google dostane a že je bude používat, minimálně pro reklamní účely.
    nezpochybňuji co říkáš za sebe, ale z pohledu běžných uživatelů je to spíš přínos, jinak by to nebylo tak populární, myslím.
    QUIP
    QUIP --- ---
    NIGHTHUNTER: Spis narazim na celkovou neprivetivost toho procesu, kdyz se ti automaticky syncnou data z telefonu do google pekla a pak bys je odtamtud chtel smazat. Verim, ze i to nejak jde udelat, ale jak, to uz bezny uzivatel nevi / nezjisti. V telefonu vidis jen to, ze se data nekam posilaji, ale mas tam jenom moznost synchronizaci vypnout. Ne jiz synchronizovana data z googlu smazat. A tenhle web to taky neresi. Jen si muzes data prohlidnout.
    A resit tohle nejaky "dopisem" ala GDPR a cekat "nezbytne nutnou dobu" (klidne 2 mesice) na smazani... Ja bych si zkratka idealne fungujici sluzby predstavoval jinak.

    Ja vim, ze tohle bezny uzivatel obvykle vubec neresi. Lidi se o svoje soukromi moc nestaraji. Ani ja nejsem prikladem, ale aspon u neceho se tomu snazim branit a Google a Facebook jsou holt nejvetsi hraci na poli data miningu. Tak se jim snazim vyhybat tam, kde to jde.
    Proto jsem se tu ptal na nejakou "anonymni" moznost platby na Google Play, protoze pred casem Google zacal postihovat vyvojare, co v aplikacich nabizeli moznost platby (donation) pres PayPal, nebo jine formy plateb. Coz je mimochodem taky dalsi vec, co me od Google vadi. Ale chapu, ze si snazi z kolace ukousnout co nejvic a nevahaji k tomu pouzit jakykoliv zpusob.
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    QUIP: tak jasně, netvrdil jsem, že je to přesně to, co jsi chtěl - ale když už víš, co na tebe mají, tak to pak můžeš různě promazávat - třeba získaná poloha i videa z YouTube se dají odstranit a od příchodu GDPR to snad nebude nikde velký problém...
    Nebo to "editovat" si představuješ jak? Říct jim - ne, já nebyl v ČR, já byl v Kazachstánu... Nebo tohle video není ode mě, to nahrál Pepa Novák...
    QUIP
    QUIP --- ---
    NIGHTHUNTER: To je ale trosku neco jineho, nez jsem popisoval. Tam si sice muzes stahnout exporty svych data, ale ne je editovat / promazat.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    NIGHTHUNTER: Tohohle se jako "Místní průvodce" a někdejší aktivní hráč Ingresu, dost děsím... :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam