• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    JIMX
    JIMX --- ---
    Heh ... v době, kdy už je Android 10 se mi právě LG G6 aktualizovalo na Android 9 ... :-)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    HAWLIS: No. Já to mám na starém Lenovo tabletu v systému. Ráno (nebo kdykoliv) randál, čas a poznámka na celé obrazovce a pod tím tlačítka zavřít a odložit. Jak dlouho bude dělat randál a o kolik se má odložit a pár dalších věcí nastavím při tvorbě toho alarmu. Samozřejmě je mohu zapínat a vypínat.
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    E42: zkusil jsem a bohužel to neřeší, co chci. Je to vlastně jako budík s rozdílem, že si k jednotlivým eventům přednastavím snooze time... i tak díky :)
    E42
    E42 --- ---
    E42
    E42 --- ---
    HAWLIS: Jenže tam to všechno nejspíš zajišťovaly systémové komponenty, nebo ne? Povol to aplikacím třetích stran a uživatel z neustále vyskakujících oken zešílí. Takhle intruzivní chování chce mít výrobce systému pod kontrolou. U Androidu tohle prostě řeší notifikace, ne celoobrazovkové pop-upy. Ale pamatuju ze Samsungů, že tam se snad kalendář aspoň kdysi dávno takhle nějak choval. Možná by pro tebe místo holého Androidu byla lepší nějaká custom verze. Ale to bys musel hledat, jak to má který výrobce řešené a ještě bys byl odkázaný na jeho kalendářovou aplikaci.
    Ale můžu se plést, třeba to nějak jde i pod holým Androidem a někdo bude znát aplikaci, která to umí.
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    E42: To trochu předpokládám, proto se ptám... Rozumně? Mě to hodně vyhovovalo na WP.
    E42
    E42 --- ---
    HAWLIS: Skoro bych řekl, že tohle chování Android aplikacím zcela záměrně (a rozumně) neumožňuje.
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    ERGOSUM: Mě se prave nepodarilo najit nastavení nebo appku, ktera by notifikaci zobrazila přes display a chtěla po mě odložit (+volit o kolik minut / hodin / dní), nebo zrušit... Máš prosím konkrétní tip?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    B3DA: tak to sem neznal. dik
    B3DA
    B3DA --- ---
    RAINBOF: adb over tcp?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    tak jsem porad zustal u toho samsung galaxy note 4, zjistil jsem ze existuje update na android 6 N910­FXXS1DQC3 ktrry ma velky vliv na baterii. bohuzel mam vadny nabijeci konektor a nejdou mi tak data do pc. otazka teda je zda se to da podstrcit napr z karty.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    HAWLIS: No já to mám jako vlastnosti té upomínky / budíku a čas o který se odkládá je nastaven v té upomínce.
    Stále ještě existují tisíce jiných budíků, upomínek, kalendářů atd. které můžeš nainstalovat a používat. Nic tě neomezuje používat jen to předinstalované.
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    Ahoj, prosím, poradíte mi? Z Windows phone jsem zvyklý na upomínky, eventy kalendář, či budíky apod., že se při začátku zobrazí přes display a musím je buď vypnout, nebo odložit (přičemž v tomhle případě si mohu vybrat o jak dlouho a po nastaveném čase odložení se zase zobrazí přes display a dokud s to zas neodložilm nebo nevypnul, stále to je zobrazené a nemohu používat telefon). Mám nově Motorolu s android one a upomínka se zobrazí jen notifikacnim centru takže jde přehlédnout a nejde odlozit o mnou volený čas. Budík jde snooznout jen o deset minut...
    Prosím, máte tip, jak bych toho docílil jako na WP? Diky:)
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    DATEL: jo, ale další verzi LineageOS na Mi A1 dostaneš. Jenže oficiální update na Android 10 už ne. A1 skončila podpora. Už budou jen bezpečnostní aktualizace. Mám ji taky.
    Pokud jde o mě tak já jsem s Androidem 9 spokojenej :-)
    DATEL
    DATEL --- ---
    LEON_KOWALSKI: ta verze 16 je myslim ale zatim Android 9, jestli se nepletu?

    Ono upřímně, ja bych nejraději zůstal u té 8.1,co mám teď - s těmi všemi restrikcemi v API, power save mody, co postupne davaji v 9 a 10... Nějak jsem doufal, že ten LineageOS tyhle hovadiny obejde, minimálně alespoň to API pro nahrávání hovorů a restrikce ohledně čtení dat z kontaktů (pro různé "Kdo volal?" aplikace, aby mohly ukázat jmeno k telefonnimu cislu).
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    DATEL: ad 1 - M1 A1 už nebude mít Android 10. Nové LineageOS ano.
    DATEL
    DATEL --- ---
    Ahoj, máte někdo Xiaomi A1 a na něm LineageOS 16? Teď opět podporují některé Xiaomi zařízení a i A1. Pokud se někdo najde, měl bych dva dotazy:

    1. A1 patří do Android One, tj. víceméně čistý Android OS - jaký benefit v tomto případě přináší LineageOS?
    2. funguje tam stále nahrávání hovorů? V popisu verze je totiž black list a white list zemí, ale ČR není ani na jednom a píšou, že v takovém případě nahrávání funguje, pokud fungovalo už předtím.

    Díky za info :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    JEREMIUS: pouzivam rovnou Adblock browser, je to prima. Hlavne na takovy hruzo weby jako je treba idnes.cz
    MATEJCIK
    MATEJCIK --- ---
    JEREMIUS: Brave browser místo Chrome
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    JEREMIUS: adaway je vicemene one-click jestli ti vyhovuje ten jejich block list, jinak si musis naklikat vlastni zdroje
    netguard viz https://github.com/M66B/NetGuard/blob/master/ADBLOCKING.md .. tam taky musis pridat zdroje
    zdroj doporucuju tenhle https://raw.githubusercontent.com/StevenBlack/hosts/master/hosts
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam