• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    SMOKY: tak já mám nastaveno nahrávání neznámých čísel a tam kde mi oni oznamují, že si to nahrávají, tak těm na oplátku říkám totéž. Dost často je to vykolejí a hovor sami ukončí :)
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    Neni to nezakonny si nahravat hovor s nekym, kdo o tom neni srozumnen ?
    JIMX
    JIMX --- ---
    když už kupujete tyhle číňany, nebylo by jednodušší napsat do číny, ať vám ty nahraný hovory posílají pravidelně emailem? :-D
    DATEL
    DATEL --- ---
    NIGHTHUNTER: jojo, ja potrebuju novy telefon a ppkukoval jsem prave po Mi 9T Pro, ale pro me je automaticke nahravani taky dulezite (hosip). Jeste tedy zvazuju Mi 9, tam by jeste stale mohlo byt MIUI na 9 Androidu s Xiaomi telefonem. Ale nemohl bych aktualizovat. Tak prave vaham, jestli jeste nepockat, jak se to ted vyvrbi.
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    DATEL: Xiaomi Mi 9 SE zatim taky zustava na Androidu 9 s puvodni MIUI aplikaci. To budu mit fakt strach upgradovat na Android 10, az to prijde, protoze automaticky nahravani hovoru je pro me must-have. Posledni aktualizace byla nedavno jen povyseni bezpecnostnich zaplat na prosinec 2019, tak jestli prijde Android 10, budu predtim dlouho vahat a zjistovat stav ;-)
    DATEL
    DATEL --- ---
    Pokud mate Android 8.1 a starsi, tam je to bez problemu. U Xiaomi jen do te doby, dokud mate jejich telefonni aplikaci. Bohuzel, u globalnich a evropskych verzi novych telefinu uz tam davaji Googlackou telefonni aplikaci. A mam dojem, ze pri upgradu na MIUI postavene na Androidu 10 uz tam pak je taky Googlacka. Mi 9 ma zatim puvodni, ale jestli se nepletu, tak treba 9T Pro po upgradu uz ma Googlackou. Ta nova 8cka (z podzimu / zimy) ma Googlackou uz od zacatku.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    Na Xiaomi mi to s 9 taky stále funguje
    NEON5
    NEON5 --- ---
    Mě to furt na HTC s androide one funguje.
    DATEL
    DATEL --- ---
    NECROMAN: Ja bych zatim nejasal, dokud to realne neuvidime. Jdou spekulace, ze to mozna bude jen pro Xiaomy. Navic je mozne, ze se to nebude dat poustet automaticky, ale jen rucne. No, ale uvidime. Hlavne kdy se to realne dostane k verejnosti.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Nahrávání hovorů se vrátí do Androidu
    Telefony s Androidem brzy obohatí jedna vymodlená funkce - Mobilizujeme.cz
    https://mobilizujeme.cz/clanky/telefony-s-androidem-brzy-obohati-jedna-vymodlena-funkce
    WABICEK
    WABICEK --- ---
    zkoumal jsem před časem zda se tato hesla nedají mezi win a androidem oboustranně synchronizovat a nic jsem nenašel.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    RATTKIN: Až na několik drobných nepřesností máš pravdu.
    1) V Androidu to lze zakódovat pomocí aplikace do QR nejméně od verze 4.1
    2) Programy jsou i pro Windovs, Linux a IOS už hodně dlouho.
    3) S příslušným programem to načte libovolný operační systém na zařízení s kamerou.
    4) I kdybys neměl program který to zakóduje / rozkóduje jako nastavení pro WiFi, vždy to lze poslat / rozkǒdovat jako text. Tedy hlavní problém přesně to přepsat vyřešen.

    ZUZU: Můžeš to poslat i pomocí BT. Můžeš dočasně zřídit mezi PC a mobilem WiFi (i bez hesla) a poslat si co potřebuješ. A pak je spousta dalších řešení jako flashka, fotka obrazovky...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ZUZU: android 10 umí heslo pro wifi zobrazit na obrazovce a i jako QR kód, ale načíst ty kódy umí jen android.
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    ahoj, neexistuje nějaké řešení, které by umožňovalo sdílet hesla na wifi mezi mobilem s android a počítačem s windows? (v počíači mám uložené heslo na nějakou wifi a mohu ho poslat nějak jednoduše do mobilu, anebo se do mého mobilu posílá automaticky, a opačně?)
    apple takovou technologii má (resp. můžu poslat wifi heslo do apple zařízení v okolí)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    HELVETE: to bude nějaký překlep, nebo rozšíření. špionáž se dělá na nenápadnější doménu
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    HOLAKAC: Ale vždyť právě přes USB do toho dostaneš z PC co chceš. Z pohledu PC do prostě bude další připojená flashka. Já takhle dělám pořádek v tabletu a nahrávám si soubory tam a zpátky.
    "specifický" kabel tedy OTG (to je také běžný kabel jen jinak zapojený, aby dodával proud Z tabletu) potřebuješ, když chceš připojit nějaké periferie. Já sám mám něco podobného jako
    Specifikace Axagon HUE-X6 - Heureka.cz
    https://usb-huby.heureka.cz/axagon-hue-x6/specifikace/#section
    Ale na propojení tabletu a PC stačí obyčejný USB kabel.

    Ale pokud je chceš mít propojené jako dva počítače na síti, tak je to lepší přes wifi.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    HOLAKAC: Naopak, s ARMovými SoC je výrazně větší voser než s x86/x64, právě proto, že každý výrobce má na tu svoji platformu svoje patche a drivery, bez kterých to nefunguje.
    HOLAKAC
    HOLAKAC --- ---
    ERGOSUM: Ma to jen klasickej USB a hdmi port, podle for musis mit nejakej specifickej kabel od HP na pripojeni k PC. Jsem prave myslel, ze kdyz to je arm, ze s ovladaci problem nebude :/. Zkusim jeste trochu pohledat nebo tam aspoň dostat nejakou custom romku s vyšším androidem.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    HOLAKAC: Linux tam dostaneš, ale problém je s ovladači. Takže výsledek by byl svítící cihla. Jsou alternativní "androidy" a snad jsem zahlédl i linux distribuci co pamatuji, nic moc. Ale byla by náhoda, kdybych na to opět narazil.

    Proč bys ho neměl připojit k PC? Zapojíš kabel, povolíš připojit jako disk a jsi tam.
    E42
    E42 --- ---
    HELVETE: No zjevně v tom kolega není sám, ale vysvětlení zatím nenacházím.
    Strange Google-ish domain name lookups after update to Android 10
    https://www.dshield.org/...ms/Strange+Googleish+domain+name+lookups+after+update+to+Android+10/2666/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam